Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
883 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Привіт. З одним зі своїх знайомих хочу створити певний додаток до монетизувати його рекламою/покупками/підписками. Оскільки кошти будуть приходити на його банківську карту, то хотів би юридично зафіксувати, що ми створили додаток разом та весь прибуток будемо ділити навпіл, що він має відправляти мені мою частину зручним для мене способом. + Хотів би гарантувати собі, що він не почне робити подібного роду додатки з іншими людьми чи клонувати той, що зробимо разом.
Чи обов'язково двом сторонам одночасно бути присутніми при підписані подібного договору?
Для зв'язку бажано писати на телеграм чи вайбер. Мобільна мережа досить погано працює
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (14)
Адвокат, 24 роки досвіду
Доброго дня.
Є декілька нюансів, які потрібно з'ясувати. Чи є Ви та Ваш знайомий суб'єктами підприємницької діяльності? Яким чином розподіляється прибуток? Яким чином розподіляються витрати? Та ще ряд моментів.
Вам потрібно укласти договір про спільну діяльність. ВИходячи з конкретних обставин, можливі і інші варіанти співпраці.
Якщо Ви бажаєте отримання повної консультації та надання алгоритму всіх можливих дій в Вашій ситуації, Ви можете звернутися до мене персонально, натиснувши кнопку "Звернутись" вгорі.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Андрію!
Вам доречно укласти договір про спільну діяльність, в якому вказати всі деталі щодо подальшої співпраці: методів, способів роботи, поділ прибутку і так далі.
За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов’язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об’єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об’єднання вкладів учасників. Ці вимоги визначені ст. 1130 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ).
Договір про спільну діяльність укладається у письмовій формі. Умови договору про спільну діяльність, у т. ч. координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результатах спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом про окремі види спільної діяльності (ст. 1131 ЦКУ).
Підпунктом 14.1.139 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну діяльність без утворення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності.
Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженими на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.
Для цілей оподаткування господарські відносини між учасниками спільної діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.
Порядок податкового обліку та звітності про результати спільної діяльності встановлюється Мінфіном.
На обліку у контролюючих органах повинні перебувати, зокрема, договори про спільну діяльність на території України без створення юридичних осіб, на які поширюються особливості податкового обліку та оподаткування діяльності за такими договорами (п. 64.6 ПКУ).
У контролюючих органах не обліковуються договори про спільну діяльність, на які не поширюються особливості податкового обліку та оподаткування спільної діяльності, визначені ПКУ. Кожен учасник таких договорів перебуває на обліку у контролюючих органах та виконує обов’язки платника податків самостійно.
Взяття на облік договору здійснюється шляхом додаткового взяття на облік учасника договору про спільну діяльність як платника податків - відповідального за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договору.
Пунктом 4.6 розд. IV Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588 (далі - Порядок № 1588), визначено, що для взяття на облік договору про спільну діяльність уповноважена особа подає одночасно із реєстраційною заявою платника ПДВ або заявою про реєстрацію платника акцизного податку до контролюючого органу за своїм основним місцем обліку такі документи:
! До цих документів додаються:
1) картка державної реєстрації договору (контракту), якщо до складу учасників договору про спільну діяльність входить іноземний інвестор;
2) копії документів, які підтверджують погодження договору уповноваженим органом управління відповідно до законодавства, засвідчені в установленому законодавством порядку, якщо договором передбачене використання нерухомого майна державної власності, що перебуває у господарському віданні чи оперативному управлінні учасника договору про спільну діяльність;
3) копії спеціальних дозволів на користування надрами, якщо договором передбачене використання надр.
У разі взяття на облік договору про спільну діяльність контролюючий орган за основним місцем обліку формує довідку про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за формою № 34-ОПП (п. 3.11 розд. III Порядку № 1588).
Всього доброго! Якщо Ви хочете поспілкуватись індивідуально і випрацювати алгоритм дій, натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.
Юрист, м. Чернігів, 11 років досвіду
Доброго дня.
Так, присутність сторін є обов’язковою або через представника з належно оформленим дорученням.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, маю багато досвіду з вашого питання. Готовий для вас розробити договір який буде мати усі ваші вимоги для захисту ваших інтересів. Натискайте кнопку звернутися.
Для детальної консультації натискайте кнопку звернутися.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
Обов'язкова присутність обох сторін при підписанні договору про співробітництво потрібна тільки у тому випадку, коли такий договір укладається у нотаріуса.
Договір про співробітництво (партнерство) – це документ, що регламентує взаємовідносини сторін в процесі їх діяльності у певній галузі. Вказана угода не встановлює жодних зобов'язань між партнерами, але засвідчує факт виникнення партнерства та узгоджує правила такої взаємодії. Її укладення не передбачає створення спільних підприємств, товариств, об'єднань тощо. Таким чином, після укладення договору сторони продовжують провадити свою діяльність окремо один від одного в спосіб, який не суперечить інтересам іншого партнера.
Якщо сторони мають намір об'єднати зусилля задля досягнення єдиної цілі з виникненням конкретних прав, обов'язків та зобов'язань у кожного з партнерів, то їм варто обрати будь-який інший доцільний в конкретній ситуації документ:
Договор про співробітництво (партнерство) повинен міститм декілька розділів:
Типовий Договір про співробітництво (партнерство) укладається з обов'язковим зазначенням місця та дати складання. В преамбулі документу вказується загальна інформація, що стосується сторін договору, а саме: їх найменування, прізвища, імена та по-батькові осіб, що уповноважені представляти інтереси сторін, назви, номери та дати установчих документів, на підставі яких діють юридичні особи, або серію, номер та дату паспорту для фізичних осіб.
Договір про співробітництво (партнерство) зазвичай укладається на невизначений термін, проте за бажанням партнери можуть вказати чіткий термін дії документу.
Будь-які зміни чи доповнення до договору вносяться за взаємною згодою сторін. Нові чи уточнені домовленості оформлюються в письмовій формі у вигляді додаткових угод до Договору про співробітництво (партнерство) та підписуються в установленому порядку уповноваженими особами (представниками) сторін. Угода також може бути розірваною за бажанням однієї сторони. Проте варто вказати в договорі чіткий термін, не пізніше якого ініціатор зобов'язаний повідомити іншу сторону про намір розірвати співпрацю.
Готовий Договір про співробітництво (партнерство), як і будь-який інший договір, містить розділ, що регламентує порядок розв'язання спорів, які можуть виникати між сторонами в процесі партнерської діяльності. Зазвичай, досягнення згоди щодо розбіжностей в певних питання відбувається в порядку переговорів. Проте, якщо спірні питання не вдається врегулювати мирним шляхом, то їх розв'язання можливе в судовому порядку згідно чинних норм законодавства.
Розділ договору «Прикінцеві положення» може містити будь-яку іншу інформацію чи умови, які не були згадані в попередніх розділах. Також у розділі прописано порядок визначення юридичної сили актів, угод та додаткових угод, які були укладені між сторонами раніше, та які ймовірно укладатимуться в майбутньому. Жодна з умов договору не повинна суперечити нормам чинного законодавства. Також пунктами прикінцевих положень договору передбачено порядок збору, обробки, використання та поширення персональних даних та конфіденційної інформації.
Згідно чинного законодавства договір вважається укладеним з моменту його підписання обома сторонами. При цьому датою набрання чинності угодою вважається дата її підписання, якщо інше не передбачено умовами договору. За бажанням сторін Договір про співробітництво (партнерство) може бути посвідчено нотаріально. В такому випадку датою набрання чинності договором вважатиметься дата його нотаріального посвідчення.
Останній розділ документу окрім найменування сторін, між якими укладено угоду, повинен містити їх реквізити. Перш, ніж скачати Договір про співробітництво (партнерство) та роздрукувати його, ретельно перевірте правильність внесення усієї інформації про партнерів. До реквізитів сторін відносяться:
Для юридичних осіб
Для фізичних осіб
Якщо буде потреба, я можу підготувати для Вас такий договір.
Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!
В даний момент сиджу без роботи та не є зареєстрованим як ФОП. Знайомий є ФОП.Витрати: початково плануються внести особисті кошти для популяризацію додатку 50/50. У разі успішності проекту брати кошти на це з прибутку від реклами/покупок/підписок.Прибуток також має ділитись 50/50.Чи обов'язково нам їхати до одного юриста чи можна просто передати документи щоб я все зробив у одного, а він у іншого. Відстань близько 800км
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіАндрію!
Якщо ВИ не бажаєте укладати договір про спільну діяльність у нотаріуса, що не вимагається законодавством, то можете його укласти і дистанційно, але обов'язково вказавши це у договорі.
Стаття 1131. Форма та умови договору про спільну діяльність
1. Договір про спільну діяльність укладається у письмовій формі.
2. Умови договору про спільну діяльність, у тому числі координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результатах спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом про окремі види спільної діяльності.
ЯК БАЧИТЕ, ВИМОГИ ПРО НОТАРІАЛЬНЕ ПОСВІДЧЕННЯ ДОГОВОРУ НЕМАЄ.
Успіхів. Всього доброго!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВи можете укласти договір як фізичні особи. Для того необов'язково мати якусь форму організації підприємницької діяльності. Хоча це не виключається.
Підписати угоду можна на відстані, а от підготувати її варто довірити обізнаному в цьому адвокату. Він може бути один на вас двох, якщо, звичайно, ви довіряєте один одному.
Адвокат, 24 роки досвіду
На цей час Ви можете укласти договори онлайн застосувавши електронний підпис. Є декілька ресурсів, які надають такі послуги
Скільки приблизно буде коштувати створення подібного договору для його підписання онлайн чи дистанційно?Скільки часу займе його створення?
Адвокат, 24 роки досвіду
Все залежить від багатьох обставин, краще це обговорювати приватно. Договір можливо скласти за один робочий день
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПідготувати такий договір забере 2-3 години для того, хто це вже робив не один раз. Що стосується вартості роботи, то це залежить від багатьох суб'єктивних чинників, не на останньому місці з яких будуть апетити виконавця. )) І, дійсно, варто це обговорювати в приватному форматі.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіСкладу договір протягом одного робочого дня. Вартість можемо обговорити у приватній розмові.
Натискайте кнопку Звернутися.
Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду
Добрий день Андрію допоможу легко, швидко та у зручний для Вас спосіб вирішити Ваше питання у юридичному просторі, звертайтесь натиснувши - «Звернутися»