Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

ДТП, транспортне право, 26 червня 2023, питання №87319 150₴

Возможные споры с страховой

Всем доброго времени суток.
Попал в дтп, в меня вьехали на светофоре. Это мое первое дтп по этому я ничего не знал о тонкостях...
В общем вызвали полицию, в страховую сообщил, виновница вину признала. Полиция предложила оформить европротакол, мол сейчас все его оформляют, это ускоряет выплату, не нужно ходить в суд и в общем сплошное удовольствие... Девушка тоже много с кем созванивалась и тоже ей советовали этот европротокол... Окей, полицейский составил электронный протокол.
Потом я узнал что есть у этого протокола больное место, а именно ограничение в выплате 80000. На сто мне предварительно насчитали ремонтов на 100000-120000 если делать качественно...
Еще и при разговоре сегодня с инспектором он упомянул что у вас может быть еще и какое то ограничение по страховке, что может быть не 80000, а 40000 выплата.
У меня по машине еще оформлена каско там идут пакеты Легке каско, дорожній амулет, автоцивілка плюс (з додатковим асистансом). Фото договора каско прилогаю.
Завтра назначили встречу с инспектором и хочу быть во всеоружии)
Вопросы:
1. Если ли все таки какие то рычаги давления на страховую или виновника, если все таки страховой случай значительно превысит эти 80000?
2. Дает ли мое дополнительно каско возможность получить больше этих 80000 или европротокол блокирует действие каско? (так сказал инспектор)
3. Что это может быть за ограничение по договору которое урезает выплату по европротоколу?
4. Как не дать инспектору занизить оценочную стоимость? (читал что они это очень любят делать), и могу ли я в случае если меня не устроит его оценка ничего не подписывать и требовать переоценки и обратится на сто где могут составить официальную оценку? и если это возможно, на сколько дают отсрочку на решения этого вопроса?

Відповіді юристів (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олексію!

    По-перше, на жаль Ваше посилання на страхову угоду КАСКО викладено некоректно й, очевидно, тому не завантажується. Не бачачи угоди, важко сказати щось конкретне про її умови щодо Вашої дорожньо-транспортної пригоди.
    По-друге, якщо Ви скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то Ви:
    1. маєте право залишити місце ДТП,
    2. звільняєтесь від обов'язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП,
    3. звільняєтесь від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,
    4. повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів,
    5. в разі використання системи «Електронний Європротокол» повідомлення страховикам учасників ДТП відправляються автоматично.

    Проте при цьому треба пам'ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Наразі, відповідно до Розпорядження Національної комісії,що здіснює державне регулювання у сфері фінансових послуг від 29.12.2015 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн.

    По-третє, у разі настання ДТП (страхового випадку) слід звертатись до страховика - страхової організації, яка має право на здійснення обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» та Законом України «Про страхування».

    Для отримання страхового відшкодування потерпілий чи інша особа, яка має право на отримання відшкодування, протягом 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП подає страховику заяву про страхове відшкодування із відомостями та додатками, передбаченими статтею 35 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

    У цій заяві має міститися:

    • найменування страховика, якому подається заява, або МТСБУ;
    • прізвище, ім'я, по батькові (найменування) заявника, його місце проживання (фактичне та місце реєстрації) або місцезнаходження;
    • зміст майнової вимоги заявника щодо відшкодування заподіяної шкоди та відомості (за наявності), що її підтверджують;
    • інформація про вже здійснені взаєморозрахунки осіб, відповідальність яких застрахована, або інших осіб, відповідальних за заподіяну шкоду, та потерпілих;
    • підпис заявника та дата подання заяви.

    До заяви додаються:

    • паспорт громадянина, а в разі його відсутності інший документ, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватися особа заявника, якщо заявником є фізична особа;
    • документ, що посвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину), у разі якщо заявник не є потерпілим або його законним представником;
    • довідка про присвоєння одержувачу коштів ідентифікаційного номера платника податку (за умови його присвоєння), якщо заявником є фізична особа;
    • документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день скоєння дорожньо-транспортної пригоди, - у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, заподіяної майну;
    • свідоцтво про смерть потерпілого - у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, пов'язаної із смертю потерпілого;
    • документи, що підтверджують витрати на поховання потерпілого, - у разі вимоги заявника про відшкодування витрат на поховання потерпілого;
    • документи, що підтверджують перебування на утриманні потерпілого, його доходи за попередній (до настання дорожньо-транспортної пригоди) календарний рік, розміри пенсій, надані утриманцям внаслідок втрати годувальника, - у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди у зв'язку із смертю годувальника;
    • відомості про банківські реквізити заявника (за наявності).

    У відповідності до статті 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик протягом 15 днів з дня узгодження ним розміру страхового відшкодування з особою, яка має право на отримання відшкодування, але не пізніш як через 90 днів з дня отримання заяви про страхове відшкодування зобов’язаний прийняти рішення про здійснення страхового відшкодування, про що протягом 3-х робочих днів з дня прийняття відповідного рішення страховик зобов’язаний направити заявнику письмове повідомлення про прийняте рішення, та здійснити виплату.

    Виплата страхового відшкодування (регламентна виплата) здійснюється шляхом безготівкового розрахунку. За кожен день прострочення виплати страхового відшкодування (регламентної виплати) з вини страховика (МТСБУ) особі, яка має право на отримання такого відшкодування, сплачується пеня з розрахунку подвійної облікової ставки Національного банку України, яка діє протягом періоду, за який нараховується пеня.

    По четверте, у відповідності до пункту 7 статті 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» рішення страховика про здійснення або відмову у здійсненні страхового відшкодування (регламентної виплати) може бути оскаржено страхувальником чи особою, яка має право на відшкодування, у судовому порядку.

    За статтею 29 Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», у зв`язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов`язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу.

    У випадку незгоди з сумою, розрахованою страховою компанією, необхідно повідомити останню про це письмово, самостійно замовити товарознавчу експертизу автомобіля, з метою визначення реальної суми завданого збитку.

    В подальшому, необхідно встановити, чи відповідає звіт страхової вимогам нормативно-правових актів з оцінки майна і чи містить він недоліки, що вплинули на достовірність оцінки. Для цього потрібно звернутись до відповідних установ (Фонд державного майна України, або приватні установи), з метою проведення рецензування висновку експерта страхової компанії.

    З вказаними документами, необхідно написати звернення у страхову компанію, з метою виплати різниці між фактичним розміром шкоди/сумою, яка зазначена у звіті на ваше замовлення, і страховою виплатою (страховим відшкодуванням).

    Нарешті, по-п'яте, якщо договір ОСЦПВ укладено з франшизою (частина збитку, яка не компенсується страховою компанією відповідно до договору страхування), розмір якої може становити до 2% від страхової суми за майновим збитком, за таких умов страхова сума зменшується на розмір франшизи, яка визначена за договором автострахування.

    Тому, задля компенсації вказаної матеріальної шкоди, необхідно звернутися до винуватця ДТП з відповідною вимогою.

    У випадку, якщо страхова компанія відмовить у виплаті такої різниці, необхідно звертатись до суду за захистом своїх прав.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Постараюсь на них відповісти.

    • Алекей Клієнт рік тому

      Перевірив, усе завантажується.

      В минулому році підняли відшкодування по європротоколу до 8000

      • Айвазян Юрій Климентійович
        100%
        Айвазян Юрій Климентійович рік тому

        Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

        Спілкуватися у чаті

        Мій антивирус бефендер чомусь блокує ваше фото. Але я все таки зміг подивитись через смартфон. У Вас ліміт страхового відшкодування 160 тис. грн. Як я розумію, цього повинно Вам вистачити аби покрити витрати на ремонт Вашого авто. Це пряме зобов'язання страховика, і Європротокол до цього не має жодного відношення. Тим більше, що інша сторона ДТП свою вину визнає.

        З приводу ліміту по Європротоколу, вибачте, дійсно при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. З 10.07.2022, відповідно до Постанови Правління Національного банку України від 30.05.2022 № 108, такий ліміт складає 80 000 грн.

        Якщо буде потреба, можемо переговорити особисто по одному з месенджерів. Для того просто натисніть кнопку звернутись біля мого фото.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024