Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 24 липня 2023, питання №88815

Долг в ПриватБанке по наследству

Вітаю. Підкажіть будь ласка, як правильно вчинити у цій ситуації. Мені, у спадок перейшла житлова площа, але разом з нею і борг у ПриватБанку. Сума не маленька. Чи я зобов'язаний його платити? Чи можна його оскаржити чи якось меншу суму сплатити? Спасибі за відповідь.

Відповіді юристів (6)

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна рік тому

    Юрист, м. Київ, 4 роки досвіду

    Добрий день, спадкування - це перехід не лише прав, а й обов'язків. Відтак у спадкоємців, які приймуть спадщину, виникає обов'язок погашати кредити померлого спадкодавця.

    Звертайтесь за більш детальною консультацією, в разі необхідності.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Юрію!

    Разом із спадщиною на нерухомість до спадкоємця переходять і борги, які рахуються та такою нерухомістю.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче на них відповім!

    Богданов Микита
    Богданов Микита рік тому

    Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня. Розмір боргу повинен обмежуватись вартістю спадкового майна. Зменшити можна спробувати лише коли банк звернеться до суду

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Так, зобов'язані. Але вартість боргу дійсно має бути пропорційна успадкованому майну.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. В Цивільному кодексі України є на рахунок цього питання дві статті наступного змісту.

    Стаття 1281. Пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців

    1. Спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги, та/або якщо вони спадкують майно, обтяжене правами третіх осіб.

    {Частина перша статті 1281 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2478-VIII від 03.07.2018}

    2. Кредиторові спадкодавця належить пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, не пізніше шести місяців з дня одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину на все або частину спадкового майна незалежно від настання строку вимоги.

    {Частина друга статті 1281 в редакції Закону № 2478-VIII від 03.07.2018}

    3. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину, він має право пред’явити свої вимоги до спадкоємця, який прийняв спадщину, протягом шести місяців з дня, коли він дізнався про прийняття спадщини або про одержання спадкоємцем свідоцтва про право на спадщину.

    {Частина третя статті 1281 в редакції Закону № 2478-VIII від 03.07.2018}

    4. Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.

    Стаття 1282. Обов'язок спадкоємців задовольнити вимоги кредитора

    1. Спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині.

    2. Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.

    У разі відмови від одноразового платежу суд за позовом кредитора звертає стягнення на майно, яке було передане спадкоємцям у натурі.

    {Абзац другий частини другої статті 1282 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2478-VIII від 03.07.2018}

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових правничих послуг з даного питання чи інших запитань. Я можу надати Вам детальну юридичну консультацію з цілим рядом різноманітних правових послуг, написати тексти юридичних документів, попрацювати по відносинах мого клієнта з органами державної влади та місцевого самоврядування чи надати інші правничі послуги.

    Мошко Майя Михайлівна
    Мошко Майя Михайлівна рік тому

    Адвокат, м. Чернігів, 23 роки досвіду

    Доброго дня

    Як спадкоємець одночасно з прийняттям нерухомого майна спадкодавця Ви прийняли його боргові зобов"язання в межах вартості спадкового майна. Тобто розмір боргу спадкодавця, за який Ви відповідаєте перед його кредиторами, не може бути більшим від вартості успадкованого майна. Щодо можливості зменшення розміру такого боргу, то все залежить конкретно від Вашої ситуації. Вам необхідно з усією наявною у Вас інформацію щодо підстав виникнення боргу звернутись до фахівців за допомогою у вирішенні даного питання.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України