Задайте питання юристу

883 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 01 серпня 2023, питання №89293 150₴

Оформлення працівника за договором ЦПД

Доброго Дня! КНП Міська лікарня знаходиться частково в простої та на дистанційки . Зараз знадобились послуги юриста , але штатний юрист перебуває в простої на окупованій території і не може виконувати свої обов`язки .Може лікарня укласти договор ЦПД з іншою особою? Якщо ні , то яким чином можливо вирішите це питання?Дякую.

Відповіді юристів (9)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так ви маєте право укласти Цивільно правовий договір про надання юридичних послуг

    Для обміну контактів та детальної консультації натискайте кнопку звернутися.

    Айвазян Юрій Климентійович
    16.7%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Марина!

    Якщо не стоїть питання про включення юриста у штат, і бюджет лікарні дозволяє зробити такі витрати, то це цілком можливо.

    Виникнуть додаткові питання, натискайте кнопку "звернутись" біля мого фото. Охоче Вам допоможу розібратися в питання більш детально.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Так, можете укласти договір про надання послуг. Головне - все правильно провести по податковій. Але з цим бухгалтери точно мають справитися.

    Всього доброго. Для більш детальної консультації натискайте зелену кнопку Звернутися/Обратиться нижче фото! Буду радий допомогти.

    Богданов Микита
    16.7%
    Богданов Микита рік тому

    Юрист, м. Одеса, 11 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня. Так, це може бути договір про надання послуг або договір з адвокатом про надання правової допомоги.

    Дерій Владислав Олегович
    33.3%

    Доброго дня!

    Так, заклад охорони здоров'я може укласти з юристом (адвокатом) Договір цивільно-правового характеру (договір ЦПХ) на виконання певних робіт чи надання послуг.

    Такі відносини не розглядаються як трудові, однак, у перевірках інспектори Держпраці воліють знайти порушення, які б дали змогу перекваліфікувати фактично існуючі відносини фізособи та роботодавця на трудові та виписати штраф за кожну неоформлену особу.

    Ключова відмінність цивільно-правового договору від трудового договору – предметом договору є певний результат роботи, а не процес праці чи певні функції виконавця. І ніяких авансів, відпусток, регулярної оплати, 40 годин і трудового розпорядку.

    Інспектори з Держпраці під час перевірок звертають увагу на наступне:
    • робота виконується по договору підряду не разово, а постійно, договір постійно продовжується, триває більше 1 року тощо. Скільки разів можна продовжити договір ЦПХ, аби його не розглядали як трудовий, – ніде не визначено;
    • виконавець по факту знаходиться на своєму робочому місці, яке обладнане за рахунок замовника, особливо, коли в тому ж приміщення працюють працівники, які виконують аналогічну роботу;
    • виплати по договору здійснюються з періодичністю 2 рази в місяць;
    • виконавець виконує роботу повний робочий день, відпочиває у стандартні для всіх працівників підприємства вихідні;
    • у виконавця по факту є начальник та/або підлеглі. Навіть якщо вони не вказані у ЦПД.
    ЦПД бажано укладати лише з дотриманням таких умов:
    • на разові роботи без його постійного продовження;
    • не продовжувати постійно договір з одним і тим же виконавцем;
    • не продовжувати договори на час більше року;
    • не укладати договори щодо робіт, які виконують штатні працівники підприємства;
    • не платити по договорам з постійною періодичністю, тобто інтервали оплати мають бути кожного разу різні;
    • бажано всіх «цивільників», якщо прийшов інспектор з Держпраці відправити за межі території підприємства;
    • у виконавця договір з підприємством не має бути єдиним джерелом існування;
    • кількість укладених договорів має вписуватися у певний відсоток (у Держпраці при перевірках була раніше цифра «не більше 1/3», однак вона нічим не затверджена) ;
    • не писати таких виконавців на фірмових візитках підприємства (особливо з указанням фактичних посад).
    Податки з цивільно-правового договору майже такі ж, як і з зарплати за трудовим договором.

    Краще не заощаджувати на витратах на оплату праці за рахунок цивільно-правових договорів. Це досить ризикова справа. Інспектори праці за найменших сумнівів визнають такі договори трудовими і штрафують роботодавців. Штраф необхідно буде оскаржувати в судовому порядку.

    Буде цікаво – ознайомтесь з інформацією:

    1. Трудовий чи цивільно-правовий договір - https://bz.ligazakon.ua/ua/magazine_article/BZ0138...
    2. Відповідальність за порушення трудового законодавства та оплати праці - https://services.dtkt.ua/catalogues/penalty/15

    При виникненні додаткових питань натискайте "Звернутися". Всього доброго!

    Гончаренко Константин
    33.3%
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    Вам необхідно просто укласти з виконавцем договір ЦПХ ПРО ВИКОНАННЯ РОБІТ НАДАННЯ ПОСЛУГ:

    1. передбачити в ньому конкретний перелік (1,2,3,) послуг та робіт , які повинен надати автор.

    2. Форму суму , та порядок виплати винагороди за послуги( безготівкова на картку , 2 500 грн , до 15- го числа місяця)

    3. Порядок прийняття робіт та відповідальність сторін( прийняття робіт відповідно до акту прийому -передачі робіт , послуг. Відповідальність сторін: шляхом перемовин врегулювання спору або у судовому порядку згідно законодавства.)

    4. Термін дії договору - обов язково зазначити , аби у податкової не виникло питань ( не більше ніж 90 днів з дати укладання , дату закінчення чітко вказати - діє до 12.02.2020 року для прикладу)

    5. реквізити сторін Ваше та автора( назва або ПІБ , адреса , ІНН(ЕДРПОУ) , дані паспорту , контакти з вязку)

    Вами , як ФОП видається наказ про прийняття працівника на роботу за договором ЦПХ , та в податкову подається повідомлення про прийняття.

    Податки сплачуються Вами(якщо Ви ФОП), а в даному випадку саме Атором, згідно акту прийому - передачі послуг та виплаченої винагороди( не зарплати):

    1 ПДФО - 18%

    2. В.З( Військовий збір) - 1,5%

    Остаточна сума після сплати податків виплачується винагородою автору на картку, як зазначено в договорі.

    підписаний сторонами акт подається в податкову для звітності.

    Нотаріального посвідчення не потребує: на офісі підписали , печатку ФОП ( якщо є Проставили) і він має юридичну силу( один примірник у роботодавця , інший у автора.)

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Крикун Сергій  Павлович
    Крикун Сергій Павлович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 31 рік досвіду

    "ПОРЯДОК складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/228-2002-%D0%B...):

    " 3. Установа незалежно від того, чи веде вона бухгалтерський облік самостійно, чи обслуговується централізованою бухгалтерією, для забезпечення своєї діяльності складає кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду, зведення показників спеціального фонду кошторису за кожною виконуваною нею бюджетною програмою, а заклади фахової передвищої та вищої освіти, наукові установи та заклади охорони здоров’я також плани використання бюджетних коштів та помісячні плани використання бюджетних коштів...

    5. Установам можуть виділятися бюджетні кошти тільки за наявності затверджених та погоджених у випадках, передбачених цим Порядком, кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету, планів спеціального фонду, а закладам фахової передвищої та вищої освіти, науковим установам та закладам охорони здоров’я також за наявності затверджених та погоджених у випадках, передбачених цим Порядком, планів використання бюджетних коштів і помісячних планів використання бюджетних коштів...

    6. Для здійснення програм та заходів, які проводяться за рахунок коштів бюджету, бюджетні асигнування надаються розпорядникам бюджетних коштів (далі - розпорядники)...

    9. Одержувач використовує бюджетні кошти відповідно до вимог бюджетного законодавства на підставі плану використання бюджетних коштів, що містить розподіл бюджетних асигнувань...

    43...Розпорядники мають право провадити діяльність виключно в межах бюджетних асигнувань, затверджених кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету, планами надання кредитів із загального фонду бюджету, планами спеціального фонду, а заклади фахової передвищої та вищої освіти, наукові установи та заклади охорони здоров’я також в межах бюджетних асигнувань, затверджених планами використання бюджетних коштів і помісячними планами використання бюджетних коштів,...

    47. Зміни до кошторису, плану асигнувань загального фонду бюджету, плану надання кредитів із загального фонду бюджету та плану спеціального фонду, плану використання бюджетних коштів (крім плану використання бюджетних коштів одержувача), помісячного плану використання бюджетних коштів вносяться у разі: (не наводиться -прим. авт.)...".

    ---

    Доброго дня, пані Марино! По-перше, якщо у штатному рокладі КНП передбачено посаду юриста, то укладати договір ЦПД з юристом, як я вважаю, неможливо і заборонено. По-друге, для укладення договору ЦПД з юристом необхідне попереднє складання кошторису такого договору ЦПД з подальшим зверненням керівника КНП до органу управління (з охорони здоров'я) про надання дозволу на укладання такого договору та затвердження кошторису.

    Степанов Михайло Леонідович
    Степанов Михайло Леонідович рік тому

    Юрист, м. Дніпро, 12 років досвіду

    Вітаю Ви маєте право на укладання ЦПД Розрахунки за договорами ЦПД не є розрахунками за виплатами працівникам, оскільки згідно зі ст. 1 Закону про оплату праці заробітна плата — це винагорода за трудовим договором, а не цивільно-правовим. Саме тому відображати такі розрахунки слід не на субрахунку 6511 «Розрахунки з оплати праці», а на субрахунку 6519 «Інші розрахунки за виконані роботи» або 6211 «Розрахунки з постачальниками і підрядниками»,

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/108/95-%D0%B2%...

    Для співпраці натискайте кнопку звернутися.

    Иванюк Руслан Эдуардович
    Иванюк Руслан Эдуардович рік тому

    Юрист, м. Київ, 8 років досвіду

    ВІтаю. Поняття «цивільно-правовий договір»

    Цивільно-правовий договір з фізичною особою (договір цивільно-правового характеру) - домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (стаття 626 Цивільного кодексу України) (далі – договір).

    Відносини, що виникають з укладенням договорів, є цивільно-правовими і регулюються нормами цивільного законодавства.

    Істотні умови договоруПредмет договору

    Предметом договору може бути виконання робіт чи надання послуг та укладатися у формі договору підряду або надання послуг.

    Сторони договору

    Сторонами за договором є виконавець та замовник.

    Форма договору

    Договір укладається у письмовій формі. Файл:ЦПД.docx

    Строк договору

    Договір укладається на певний строк та на виконання конкретної роботи, тому ці умови мають бути чітко прописані в договорі (статті 846, 905 ЦК України). Договір може мати нерегулярний, одноразовий або ненормований характер.

    Ціна договору

    За договором оплачується не процес праці, а її результати, котрі визначають після закінчення роботи і оформляють актами здавання-приймання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких провадиться їх оплата. Розмір, порядок, умови, строки виплати винагороди за договором встановлюються за домовленістю сторін.

    Відповідальність сторін

    Відповідальність виконавця роботи за порушення договору насамперед встановлюється самим договором (пеня, штраф тощо), а також нормами цивільного законодавства.

    Особливості договору

    ♦ Виконавець не включаються до штату роботодавця. Він самостійно вирішують питання свого виробничого процесу, виконує роботу на свій ризик.

    ♦ Виконавець, на відміну від працівника, не підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, (не зобов'язаний дотримуватися графіку роботи, встановленого підприємством) та інші локальні акти підприємства (різного роду положення, колективні договори).

    ♦ Виконавець не має соціальних гарантій працівника, який працює відповідно до трудового договору (права на відпустку, матеріальну допомогу, різного роду компенсації, лікарняні тощо).

    ♦ У трудовій книжці виконавця не робиться запис про оформлення трудових відносин. Стаж роботи підтверджується оригіналом договору.

    ♦ Робота за договором за умови сплати страхових внесків зараховується до стажу роботи, що дає право на трудову пенсію (пункт «а» частини третьої статті 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).

    Відмінність від трудового договоруТрудовий договірДоговір цивільно-правового характеруВідносини регулюються Кодексом законів про працю України;
    • укладається, як правило, у письмовій формі, але може бути укладено і в усній формі;
    • мета – організація процесу праці;
    • трудова функція працівника не передбачає встановленого кінцевого результату;
    • безстроковий або строковий;
    • оплата праці не нижче встановленого державою мінімального розміру;
    • надаються щорічні і додаткові оплачувані відпустки;
    • ризик збитків покладається на роботодавця;
    • працівник підпорядковується правилам внутрішньої трудового розпорядку.
    Відносини регулюються Цивільним кодексом України;
    • укладається у письмовій формі;
    • мета- досягнення, визначеного договором результату;
    • результат виконання робіт/факт надання послуг фіксується в окремому документі – акт надання послуг/виконаних робіт;
    • строковий;
    • оплата здійснюється відповідно до умов договору у формі винагороди;
    • виконавець сам визначає собі час для відпочинку, відпустки не надаються;
    • виконавець діє на власний ризик;
    • виконавець самостійно організовує свій робочий процес та не підпорядковується правилам трудового розпорядку.
    Судова практика

Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024