Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго вечора, є таке питання, хочемо одружитися з моїм молодим чоловіком у Грузії, він є громадянином іншої країни, хочу взяти його прізвище, за законом України, я повинна замінити всі свої документи протягом одного місяця, можу я зробити це пізніше, можуть виникнути проблеми на кордоні і чи буде штраф, якщо я поміняю документи пізніше за встановлені терміном, якщо так, то скільки штраф?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (10)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Ганна!
Не переживайте, штрафу не буде.
паспорт громадянина України;
паспорт для виїзду за кордон;
облікова картка платника податків (РНОКПП);
водійське посвідчення;
дані в реєстрі виборців
медичні картки і страховий поліс
реєстрація та страхування автомобіля
банківські договори, картки та рахунки
заповіт і реєстраційні документи підприємця
трудова книжка
документи про освіту
документи, які встановлюють право на майно
У разі зміни прізвища після одруження, зміна паспорта громадянина України є обов’язковою процедурою. Відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, відведений термін для обміну паспорта становить один місяць з дати укладення шлюбу. Згідно з ст. 197 Кодексу про адміністративні правопорушення, використання недійсного паспорта або проживання без нього передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
заява про видачу паспорта;
паспорт, що підлягає обміну;
документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт підлягає обміну;
довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
документи, що підтверджують сплату адміністративного збору;
документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт (за наявності таких документів):
довідку органу реєстрації встановленого зразка;
свідоцтво про шлюб;
довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб;
одну фотокартку розміром 10 х 15 сантиметрів
Ст. 70 Податкового кодексу України встановлений обов'язок фізичних осіб подавати в контролюючі органи відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки платника податків або повідомлення.
заява, що складається за формою 5ДР;
оригінал довідки РНОКПП;
паспорт громадянина України (оригінал та копія);
свідоцтво про шлюб (оригінал та копія);
Заміна паспорта для виїзду за кордон
Обмін паспорта для виїзду за кордон у зв’язку зі зміною інформації, внесеної в нього, здійснюється підрозділами ДМС в порядку, встановленому для його оформлення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №152 від 07.05.2014 року.
Строк заміни паспорта для виїзду за кордон після зміни прізвища становить один місяць. Документи для обміну паспорта для виїзду за кордон можуть подаватися в день подачі документів для обміну паспорта громадянина України. При цьому закордонний паспорт визнається не дійсним у разі неподання документів для обміну закордонного паспорта одночасно з наданням документів на заміну національного паспорта або неподання протягом місяця з дати зміни інформації, внесеної до паспорта громадянина України, документів для обміну закордонного паспорта.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №152 від 07.05.2014 року, для зміни паспорта для виїзду за кордон необхідно подати такий перелік документів:
заява про оформлення паспорта для виїзду закордон
паспорт громадянина України
паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну
документ, що підтверджує сплату адміністративного збору
свідоцтво про шлюб
Порядок заміни водійського посвідчення встановлений постановою Кабінету Міністрів України № 340 від 08.05.1993 року. Оформлення, видача, повернення і обмін водійських прав проводиться сервісними центрами МВС у встановлені законодавством терміни. Посвідчення водія також можна замовити через е-кабінет водія
Відповідно до п. 25 Постанови КМУ № 340 від 08.05.1993 року, обмін посвідчення водія здійснюється без складання іспитів. При отриманні нового посвідчення водія вилучається посвідчення водія, що підлягає обміну.
Обмін посвідчення водія у зв'язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім'я та по батькові) здійснюється на підставі наступних документів:
паспорт громадянина України
водійське посвідчення, що підлягає обміну
облікова картка платника податків
свідоцтво про шлюб
медична довідка за формою 083/o
документ, що підтверджує здійснення оплати за надання адміністративних послуг
Виникне потреба у отриманні роз'яснень з радістю готовий їх надати!
З повагою, адвокат Айвазян.
Так ви пишете про те, що протягом місяця я маю замінити всі документи, але якщо я перебуватиму в Грузії приблизно 1,5 місяця і приїду в Україну, мені випишуть штраф за те, що я в установлений час не приїхала і не поміняла документи?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіТа не буде ніякого штрафу! Заспокойтесь.
Спасибі за відповідь.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Завжди радий допомогти!
Адвокат, м. Київ, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю!
Закордонні дипломатичні установи України можуть користуватися Державним реєстром актів цивільного стану громадян. Це дає можливість Українцям укладати чи розривати шлюб за кордоном.
Міністерство закордонних справ України визначило перелік закордонних дипустанов, що можуть вносити зміни до Держреєстру актів цивільного стану. Серед них:
• Посольства України в Грузії, Республіці Казахстан, Республіці Польща, Турецькій Республіці, Федеративній Республіці Німеччина;
• Генеральні консульства України в Кракові, Любліні, Вроцлаві Республіки Польща, у Дюссельдорфі, Гамбурзі, Франкфурті-на-Майні, Мюнхені Федеративної Республіки Німеччина та у Стамбулі Турецької Республіки;
• Консульства України в Гданську Республіки Польща та в Анталії Турецької Республіки.
Внутрішній паспорт з новим прізвищем можна отримати в паспортному відділенні ДП “Документ” за кордоном.
Які документи обов’язково потрібно оновити після зміни прізвища
Які документи потрібно оновити після зміни прізвища, але не терміново
Які документи не потрібно оновлювати після зміни прізвища
- документи про освіту (свідоцтво, диплом, тощо);
- документи, які встановлюють право на майно (договір купівлі-продажу, іпотеки, дарування, тощо).
Які документи потрібно мати для зміни прізвища в паспорті за кордоном- Довідка про наявність статусу біженця (за наявності);
- Довідка про місце реєстрації в країні перебування;
- дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см;
- Оригінал та копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу. А також документ про розірвання шлюбу (за наявності). Для зміни прізвища при одруженні;
- Довідка про усиновлення. Для зміни прізвища при усиновленні;
- Заява про зміну прізвища за власним бажанням. Для зміни прізвища за власним бажанням (шаблон для заповнення заяви видається в паспортному центрі);
- Старий паспорт громадянина України;
- Оригінал та копію податкового номера платника податків (ІПН);
- Квитанцію про сплату адміністративного збору.
Як змінити прізвище в паспорті за кордономЮрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, Ганна!
Доброго вечора, є таке питання, хочемо одружитися з моїм молодим чоловіком у Грузії, він є громадянином іншої країни, хочу взяти його прізвище, за законом України, я повинна замінити всі свої документи протягом одного місяця, можу я зробити це пізніше, можуть виникнути проблеми на кордоні і чи буде штраф, якщо я поміняю документи пізніше за встановлені терміном, якщо так, то скільки штраф?
Ви дійсно повинні замінити всі документи у зв'язку із укладення шлюбу у місячний строк. Але не варто хвилюватися, жодного стягнення до Вас у вигляді штрафу або іншого негативного моменту не буде і бути не може.
Тому можете спокійно замінити всі документи зі спливом 1,5 місяців після укладення шлюбу.
Щасливого Вам шлюбного життя.!
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Документи треба замінити адже використання недійсного паспорта призводить до штрафу – від 1 342 до 4 026 грн. Але на час воєнного стану та після його завершення штрафи не накладаються. Але після скасування воєнного стану це питання необхідно вирішити.
Щоб замінити паспорт, зверніться до ЦНАП чи будь-якого зручного платного паспортного сервісу.
У ЦНАП можна замінити паспорт безкоштовно.
З повагою,
Костянтин Гончаренко
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, на кордоні ні яких проблем не буде. Не обов'язково там повідомляти, що ви змінили прізвище. В Україні штраф від 17 до 51 гривні. Тому я вважаю, що це не страшно.
197 Кодексу про адміністративні правопорушення, використання недійсного паспорта або проживання без нього передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Юрист, м. Київ, 8 років досвіду
Вітаю. Реєстрація актів цивільного стану
Консульська посадова особа провадить реєстрацію народження дитини, смерті, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені громадян України.
Консул приймає та розглядає заяви громадян України, які проживають у його консульському окрузі та зареєстрували акти цивільного стану в органах реєстрації актів цивільного стану України, про внесення змін, доповнень та виправлень у записи актів цивільного стану, а також про поновлення втрачених записів актів цивільного стану.
При реєстрації актів цивільного стану консул керується:
Для складання актового запису цивільного стану заявник повинен представити документи, які підтверджують факти, що підлягають реєстрації, а також паспортний документ, який посвідчує його особу.
Якщо реєстрація актів цивільного стану була проведена компетентними органами держави перебування, про що свідчить відповідний документ, то повторна реєстрація в дипломатичному представництві або консульській установі не проводиться.
Реєстрація народження, смерті, а також видача первинних свідоцтв про реєстрацію цих актів цивільного стану провадиться без стягнення консульського збору.
За реєстрацію інших актів цивільного стану, за видачу повторних свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану, у тому числі у зв'язку з унесенням змін, доповнень, виправлень у записи актів, поновлення записів актів цивільного стану стягується консульський збір.
Документи, видані компетентними органами держави перебування, повинні бути засвідчені в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Документи, складені іноземною мовою, повинні бути також перекладені на українську мову та засвідчені в установленому законодавством України порядку.