Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня. Чи можу я виїхати за кордон, за рішенням ЦВЛК я визнаний непридатний до військової служби із виключенням з військового обліку - оригінальний витяг пристуній (отримав поранення + психічні розлади під час несення служби в АТО). Однак мене останнє речення в записі військового квитка трішки ставить в ступор, а саме "знятий з військового обліку".
Проте є штамп у військовому квитку окремо "невійськовозобов'язаний".
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (8)
Юрист, м. Дніпро, 25 років досвіду
Спілкуватися у чатіВсе гаразд. Виїхати зможете. Стаття 14 а передбачає визнання непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олексій!
Очевидно, у відповідності із посиланням у Вашому військовому квитку на пункт а) статті 17 Розкладу хвороб, Ви рішенням ВЛК визнані непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Проте запис у Вашому ВК з огляду на сучасні вимоги ДПСУ є не зовсім коректним.
Згідно останніх роз'яснень прикордонної служби від 02.02.2023 року:
"За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 3 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (якщо особа у встановленому порядку оформила інвалідність)
Виїзд дозволено, виходячи з положень п. 2-6 Правил та абз. 16 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (щодо особи, знята з військового обліку на підставі рішення ВЛК про непридатність до військової служби із виключенням з військового обліку)
Чоловіки, які мають документи з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з відміткою/записом «знятий з військового обліку» – дана відмітка/запис не підтверджує ані інвалідність, ані непридатність до військової служби у воєнний час за станом здоров’я, а тому рекомендуємо звернутися до ТЦК та СП;
Обмежено придатні у військовий час – не можуть перетинати кордон.
Остаточне рішення буде прийматися в пункті пропуску представниками Державної прикордонної служби України за результатами вивчення всіх документів та з’ясування усіх обставин та фактів"
Отже, для стовідсоткової впевненності в тому, що перетин кордону Вам буде дозволено, Вам треба звернутись у ТЦК, в якому Вам робили відмітку про зняття з обліку, й замінити її на виключення з обліку.
Виникне потреба у отриманні додаткових роз'яснень, з радістю готовий їх надати!
З повагою, адвокат Айвазян.
1)У відміткі про військовий облік у моєму ВК стоїть 3 печаті: "Прийнятий на в/о", "Знятий з в/о" а також "Невійськовозобов'язаний"
2)Стосовно поняття виключений з В/О настільки я зрозумів це просто в ТЦК повинні вичеркнути графу зняттий з військового обліку і вписати туди ручкою?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіМожна і так, а можна просто додатково поставити стандартний для цього штамп з відміткою "виключений з обліку", підписом воєнкома та гербовою печаткою.
Зрозумів, дякую.
І останнє питання - під час звернення до ТЦК, який перелік документів я повинен мати із собою - військовий квиток і відповідно оригінальний витяг з ЦВЛК. ???Однак траплялись випадки, що їх "розривали" і відправляли на повторне ВЛК.
Чи відправлять на повторне ВЛК при явці до ТЦК?
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіВійськового квитка та довідки ЦВЛК буде достатньо.
Що стосується "їх "розривали" і відправляли на повторне ВЛК.", то мова, як я розумію, йде про екстремальну ситуацію, і я сподіваюсь, що у Вашому випадку цього не станеться, адже все буде відбуватися у Вашій присутності!
Втім, аби убезпечити себе від подібного ризику, Ви можете зробити нотаріально завірену копію рішення ЦВЛК. Хоча мушу визнати, що не всі нотаріуси погоджуються таке оформляти.
Стосовно повторного ВЛК... Хотів би побачити, як їм вдасться направити Вас на повторне ВЛК за умови, що рішення було прийнято у самому ЦВЛК, тобто вище не буває!. Хіба що вони звернуться до адміністративного суду для відміни такого рішення???
Дякую вам, ви мені дуже допомогли, роз'яснивши ситуацію.
Гарного вам вечора, та успіхів в роботі
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіПрошу! Буде потреба, завжди до Ваших послуг!