Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Доброго дня! Підкажіть, чи можливо на території Польщі переоформити документи права власності на авто (або, якщо підійде, довіреність), придбане в Україні, від мого батька (власник) на мене, щоб потім я могла ввезти автомобіль на територію Польщі? Дякую!
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (22)
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, я так зрозумів батько в Польщі а вы на території України.
Для вирішення вашого питання, рекомендую таким алгоритм дій.
Треба, щоб батько зробив вас у додатку дія належним користувачем.
https://diia.gov.ua/services/priznachennya-nalezhn...
Після чого надіслав вам довіреність на дозвіл перетнути кордон до Польщі на його автомобілі. І надіслав її вам.
Довіреність можно зробити у консульстві України або у приватного нотаріуса, але при цьому треба буде мати нотаріально завірений переклад на українську мову. Краще щоб довіреність була на польській мові з перекладом на українську.
Після перетину кордону, вы зможете звернутися вдвох до нотаріуса для оформлення дарчої або договору куплі продажу.
Якщо ви бажаєте оформити договір на території України, треба щоб батько ко виписав довіреність на продаж та переоформлення авто на третю особу, після чого маючи таку довіреність ви з третью особою звертаєтесь до нотаріуса на території України і все переоіормлюєте.
Законом заборонено довіреність особі реєструвати майно на себе, тому у такому варіанті треба третя особа.
Звертайтесь
Дякую за відповідь. Наразі і я, і батько знаходимось не в Україні. Автомобіль там. Хотілось би його забрати, щоб не простоював там, бо заберуть на штрафмайданчик з рештою, а тут він знадобився би. Тому якщо можливо, хочемо вивезти. Наразі я проживаю в Польщі, тож розглядаю варіант ввезення саме сюди. Якщо можливо за довіреністю перетнути кордон, то чудово. А далі все ж потрібно буде все одно оформити дарчу на мене, бо батько вже не буде керувати. І Ви стверджуєте, що цілком ймовірно і легально буде тут за кордоном оформити це? В Консульство черги. Аналогічно до СЦ МВС. Тому розглядаю звернення до нотаріуса, щоб пришвидшити процес. То ж виходить треба конкретно вказати в довіреності, що батько дає дозвіл на саме вивезення автомобіля і перетин кордону на ньому
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіУ вашому випадку, ви можете звернутися до консульства УКРАЇНИ Або до приватного нотаріуса але при цьому зробити. Нотаріально завірений переклад на українську мову. і оформити дарчу там. А також зробити там довіреність про зняття автомобілі з обліку у органах МВС теж з переоглядом.
Вибачте мою неграмотність, не хочу заплутатись. Чи можете розписати мені послідовність дій, будь ласка? Щоб я не упустила нічого і не порушила. Що мати і в якій послідовності робити
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіТак звістно. Звертайтесь
Я тут оформлюю довіреність для перетину кордону. Приїжджаю до Польщі на автомобілі, оформлюю з батьком акт купівлі-продажу, знову їду до України, щоб зняти автомобіль з реєстрації в МВС? Чи переоформити на себе в МВС? Чи краще в Польщі одразу зареєструвати?І чи потрібна тоді довіреність, коли можна одразу оформити акт купівлі-продажу
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіОформлюйте дарчу одразу в Польщі, і довіреність на перереєстрацію авто у МВС центрі з батька на вас. Потім з дарчої і довіреністю їдьте до України у центр МВС там перереєструйте авто на себе, і вже можете вільно розпоряджатися своїм авто. В часності виїзджати за кордон.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас! Так, це можливо. Ви можете оформити у будь-якому Консульстві України на території Польші довіреність на право управління транспортним засобом з правом вивезення / ввезення закордон / у інші країни.
При перетині державного кордону на автомобілі при собі потрібно мати наступні документи:
• водійське посвідчення, що відповідає міжнародним стандартам
• свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт) із особистою інформацією, продубльованою латиницею
• розпізнавальний знак України на авто (UA)
• державний номерний знак на авто. Якщо ви маєте індивідуальний номерний знак, пам'ятайте, що діє він тільки на території України. Закордон можна виїхати лише на державних номерних знаках
• дійсний договір міжнародного страхування "Зелена карта" (згідно зі статею 16 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів")
Для виїзду закордон на автомобілі особою, що не є власником авто також потрібно мати один з наступних документів:
• довіреність на право водіння автомобіля з поміткою про дозвіл власника на виїзд закордон
• тимчасовий реєстраційний талон на право управління автомобілем
Наявність техпаспорта на автомобіль для третьої особи обов'язкова.
Якщо ви перебуваєте закордоном, довіреність на водіння автомобіля можна оформити в посольстві/консульстві України або у нотаріуса в країні перебування (така довіреність має бути апостильована, перекладена українською і завірена в українського нотаріуса). Присутність особи, на яку оформлюється довіреність при цьому не обов'язкова.
Дякую за відповідь. Тож цілком ймовірно і легально буде тут за кордоном оформити дарчу? В Консульство України онлайн-черги. Аналогічно до СЦ МВС. Тому розглядаю звернення до нотаріуса, щоб пришвидшити процес. І стосовно довіреності на вивезення автомобіля, і стосовно дарчої. Нотаріус може бути польський? Потім просто перекласти у бюро на українську з апостилем, так? І що Ви маєте на увазі під «завірена у українського нотаріуса»? Тобто в Україні завірена чи знайти тут в Польщі? В мене на руках буде і техпаспорт фізичний, і права, і все за наданим Вами вище списком, плюс довіреність.
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіПереклад на українську мову має бути завірений нотаріусом України або знову-таки у Консульстві адже наші прикордонники іншими мовами не володіють і не зобов"язані. Бюро перекладів як правило працюють з нотаріусами і самостійно вирішують ці питання.
Дарча не є документом, що посвідчує Ваше право власності на авто до моменту державної реєстрації у СЦ МВС та отримання свідоцтва про реєстрацію ТЗ в якому Ви будете вписані власником.
То не важливо, чи я буду їздити на цьому авто за довіреністю чи за дарчою? Для того, щоб в разі потреби, повністю розпоряджатися автомобілем, треба оформити акт купівлі-продажу, так? А потім знову їхати в Україну, щоб в МВС перереєструвати автомобіль або після купівлі зареєструвати його вже в Польщі?
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіНі. Не важливо. Різниця лише у тому, що довіреність має певний строк, а договір дарування чи купівлі-продажу - безстроковий і невідкличний. В Україну авто треба ввезти лише для реєстрації в Україні, для чого вимагається огляд авто у сервіс-центрі МВС. Так, Ви можете переоформити авто на себе в Польші і здійснити польську реєстрацію, але потім будуть проблеми по управлінню транспортним засобом на польській реєстрації в Україні. Тож визначіться ДЕ плануєте управляти авто.
Чи можу я тоді їздити на території Польщі і ЄС після купівлі БЕЗ перереєстрації в Українському МВС і без реєстрації в Польщі
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіЗвісно можете. Але є особливості щодо перебування в країні, зокрема в Польші та правила і строки ввезення авто в країну без розмитнення та таке інше. У зв"язку з війною та з гуманітарних міркувань Уряд та законодавчий орган Польші продовжував до цього такий строк. Останній продовжено було до 31.12.2023 року. Очікується продовження строків перебування і надалі.
В іншій частині - жодних проблем немає. Авто на іноземній реєстрації в Польші має статус такого, що "приймає участь у міжнародному русі".
Тобто при продовженні терміну безмитного перебування для українців в Польщі варіант- виїжджати раз на пів року до України і знову вʼїжджати до Польщі
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіпоки в Україні діє воєнний стан і Польша дозволяє перебування без необхідності виїзду в Україну - ні. Якщо воєнний стан буде закінчено і повернуться звичні умови - так.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Альона!
Не все до кінця ясно у Вашому питання...
Але, якщо батько в Польщі, то він може звернутись до українського консульства або до місцевого нотаріуса і оформити довіренність третій особі на продаж авто Вам або ж на оформлення дарчої. В Польщі він це зробити не зможе.
Після цього Ви зможете переоформити авто на себе в сервісному центрі МВС і використовувати його, як знайдете за потрібне. В тому числі ввезти його на територію Польщі.
Якщо мова йде лише про перетин кордону на цьому авто та ввезення його в Польщу, то достатньо буде батькові оформити довіренність на право керування авто Вами і виїзд за кордон. Визначення Вас належним користувачем для виїзду на авто батька за кордон буде недостатньо, оскільки ця функція Лії працює тільки в Україні..
Виникне потреба у отриманні моїх роз'яснень, функціонал сайту дає Вам таку можливість! Отже звертайтесь.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Суми, 5 років досвіду
Доброго дня!
Треба щоб у вас був техпаспорт і ви були у нього вписані , або власник авто має надати вам доступ до техпаспорту у додатку ДІЯ - відкрити доступ до техпаспорту , аби ви могли підтвердити право керування авто.
Довіреність можна оформити у консульстві , проте на час воєнного стану вона може бути простою письмової формою, але з нотаріальним підписом чи уповноваженоого консула, з перекладом на Українську мову завіреним нотаріально.
Все эти вопросы на законодательном уровне регулируются двумя главными нормативными актами: Конвенцией о дорожном движении и Постановлением Кабинета министров Украины № 1388 от 07.09.1998. Согласно Венской конвенции о дорожном движении на автомобиль должна быть вся необходимая регистрационная документация, в которую входят:
Свидетельство о регистрации В Украине оно именуется как техпаспорт, в котором должна содержаться, по крайней мере, следующая информация (ст. 35 Конвенции): - порядковый (регистрационный) номер, - год выпуска автомобиля, - Ф.И.О. и местожительство владельца техпаспорта, - название марки и модели автомобиля, завода-производителя транспортного средства, - порядковый номер шасси (заводской либо серийный номер завода-производителя), - разрешенный максимальный вес, если речь идет о ТС, предназначенном для грузовых перевозок, - дата окончания срока действия свидетельства, если оно имеет ограничения. При этом, личная информация, прописанная в техпаспорте, должна дублироваться латиницей.Отличительный знак автомобиля На каждой машине должен присутствовать отличительный знак того государства, в котором она зарегистрирована. Для украинских автомобилей - белый овал с черной окантовкой и надписью «UА» (ст. 37 Конвенции).Водительское удостоверение Все участники Венской конвенции, в которую входит большинство европейских стран, обязаны признавать национальное водительское удостоверение (кроме советских водительских прав). С правами последнего поколения фактически нет никаких проблем за границей, а вот с ламинированными, которые выдавались до 2011 года, на практике возникают курьезы, связанные, в первую очередь, с отсутствием графы «действительно до». Также можно приобрести и международное водительское удостоверение (ст. 41 Конвенции).Страховка (Green Card) Водитель транспортного средства, перед выездом в другое государство, обязательно должен приобрести страховку гражданско-правовой ответственности – «Зеленую карту». Без нее пересечение границы невозможно. «Зеленая карта» - это страховой полис (сертификат) единой формы, введенный в начале 1950-х годов, действует в большинстве стран Европы, а также ряде государств Азии и Африки. Полис обеспечивает возмещение убытков, причиненных жизни, здоровью и (либо) имуществу, потерпевших в результате ДТП на территории чужого государства. По сути это аналог нашей «Автогражданки», только работает он за рубежом. Существует два варианта страховки «Зеленая карта». Первый действует в Европе и в нескольких североафриканских и азиатских странах, второй - исключительно в России, Белоруссии, Молдове, Румынии и Болгарии. Стоимость «Зеленой карты» обойдется в 263 грн за 15 дней, 419 грн за 30 дней и 996 грн за 90 дней (максимально на 1 год – 2307 грн). В странах содружества тарифы ниже (от 192 до 922 грн). Страховку лучше оформить сразу по месту жительства, так как на границе в пунктах продажи страховых полисов не исключены большие очереди. Для оформления страхового полиса понадобятся водительские права и техпаспорт на машину. Страховой сертификат «Зелена карта» можно приобрести исключительно в страховых компаниях и группах, которые являются полноправными членами Моторного (транспортного) страхового бюро Украины (МТСБУ), куда входят, в частности, такие компании и группы: «Оранта», «Княжа», «Глобус», «ИНГО Украина», «Гарант-АВТО», «ПЗУ Украина», «ТАС» и «АСКА». Более того, сегодня выезжающие за рубеж автолюбители имеют возможность заказать полис «Зеленая карта» и через Интернет.На чужом автомобиле Для того, чтобы выехать в другое государство на автомобиле, принадлежащему третьему лицу, необходимо оформить доверенность на право распоряжения транспортным средством с указанным в ней правом выезда за рубеж. Переводить его не обязательно, т.к. нам неизвестны случаи, когда подобный документ интересовал бы правоохранительные органы другой страны, которым достаточно наличия в руках водителя свидетельства о регистрации. А вот украинские сотрудники погранслужб время от времени интересуются, имеете ли Вы право выезжать из страны на этом автомобиле. Хотя оснований для такого интереса с их стороны, казалось бы, нет. Проблемы также могут возникнуть в России или Белоруссии, где доверенности все еще в ходу. Но для них делать перевод не нужно. Можно отправиться в путь и с техпаспортом, принадлежащим владельцу машины, однако по желанию выдается и временное регистрационное свидетельство на имя путешествующего лица, в то время как техпаспорт собственника остается в Госавтоинспекции. Последнее рекомендуется во избежание проблемных ситуаций с сотрудниками погранслужб. Такая услуга оформляется на протяжении недели, а стоит около 300 грн. По возращении из-за границы документы необходимо обменять в обратном порядке в течение 10 дней. В случае отсутствия права собственности на транспортное средство, оформление документации для заграничной поездки может происходить по заявлению собственника автомобиля (п. 51 Постановления КМУ). Важно! Автомобиль, который находится под временным запретом на снятие с учета, к поездкам в другую страну не допускается (п. 53 Постановления КМУ). На транспортные средства, собственники которых выезжают за рубеж на постоянное место жительства, предусмотрена выдача свидетельств о регистрации, а также номерные знаки установленного образца. Такие автомобили снимаются с учета (п. 53 Постановления КМУ).В командировку на служебной машине? Если автомобиль принадлежит какой-либо компании, а цель поездки носит командировочный характер, то с собой также необходимо иметь путевой лист, приказ на командировку на служебном автомобиле, командировочное удостоверение и, разумеется, документы на машину.Автомобиль, находящийся в кредите Сложности с выездом, даже при условии соблюдения всех правил, могут возникнуть, если автомобиль приобретен в кредит, который полностью не выплачен. Пограничники просто не выпустят такой автомобиль за пределы страны. Во избежание неприятного "сюрприза", придется получить в банке документ, свидетельствующий о том, что финансовое учреждение не возражает против поездки за границу на этом автомобиле. Таким образом, для поездки за рубеж на автомобиле необходимо: 1. Водительское удостоверение (согласно ст. 41, прилож. 6 Венской конвенции о дорожном движении). 2. Наличие страхового полиса «Зеленая карта» либо страховки ОСАГО, приобретенной на границе в стране пребывания (согласно п. 52 Постановления Кабинета министров Украины № 1388 от 07.09.1998). 3. Свидетельство о регистрации автомобиля (согласно ст. 35 Венской конвенции о дорожном движении). 4. Если автомобиль принадлежит третьему лицу, понадобится нотариальная доверенность на право распоряжения транспортным средством с прописанным в ней правом выезда за границу либо временное регистрационное свидетельство (п. 51 Постановления Кабинета министров Украины № 1388 от 07.09.1998). 5. Для возможности заграничной поездки на автомобиле, который находится в кредите, необходимо в банке получить письменное разрешение о том, что финучреждение не возражает против выезда за границу. 6. Выезд на служебном автомобиле возможен при наличии командировочного удостоверения и путевого листа на машину.
Срок перебування авта на укр номерах ЕС
Якщо ви хочете їздити Європою на автомобілі з українськими номерами, то згідно з європейським законодавством у вас є всього 6 місяців. Після цього потрібно буде виїхати з ЄС та знову в'їхати на його територію, щоб "обнулити" цей термін.
У випадку, коли через 6 місяців автомобіль все ще необхідний вам у Європі, існує три способи, як його можна "легалізувати":
С уважением, Константин Гончаренко
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Ваш батько може оформити довіреність на укладання договору дарування (в консульстві або у польського нотаріуса з подальшим перекладом на українську мову).
Ви з довіреною особою звертаєтесь до нотаріуса на території України та оформляєте договір дарування, а потім на підставі договору дарування звертаєтесь до сервісного центру МВС для перереєстрації на себе транспортного засобу. З того моменту як Вам видадуть технічний паспорт на Ваше ім'я - Ви станете власником транспортного засобу і зможете ним вільно користуватися (вільно перетинати кордон) та розпоряджатися (продавати, дарувати, заповідати, тощо).
У разі виникнення додаткових питань - звертайтесь! Всього доброго!
Ми з батьком знаходимось не в Україні. Я проживаю в Польщі і в подальшому саме я (або мій чоловік) буду керувати автомобілем на території Польщі і ЄС за необхідності. Зараз хочу оформити документи на території Польщі, щоб могла вивезти автомобіль з України. Знайомих закордоном немає, на кого можна було б оформити довіреність. Може, краще, оформити одразу акт купівлі-продажу тут на території Польщі і потім вже вивозити автомобіль з України? Але до того мені потрібно звернутись до МВС для перереєстрації? Або інший варіант- за довіреністю ввезти автомобіль до Польщі, потім оформити акт купівлі-продажу і зареєструвати його в Польщі? Так
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чаті1. Ви можете в консульстві або у іноземного нотаріуса посвідчити договір дарування (або купівлі-продажу) авто, а потім на підставі даного договору перереєструвати його у сервісному центрі МВС. Отримавши техпаспорт на Ваше ім'я - виїзжайте за кордон.
2. Або за довіреністю ввезти його до Польщі та перереєструвати за польським законодавством.
Дякую за уточнення