Задайте питання юристу

882 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Міграційне право, 06 вересня 2023, питання №91931 240₴

Отказ в посвидке на переменное проживание иностранцу

Иностранец подал документы на посвидку по учебе 11 августа.
Виза была до 4 сентября.

5 сентября приходит ответ от миграционной службы -отказ,причина подпункт 6 пункта 61.
При этом студент зачислен в универ,оплатил учебу и учится.
Что делать в таком случае?
Можно ли продлить визу?Как подать оспаривание на отказ миграционной службы?

Відповіді юристів (6)

    Айвазян Юрій Климентійович
    25%
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Олена!

    Відповідно до Постанови КМУ № 322 "Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання":

    "Територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли:

    6) іноземцем або особою без громадянства подано не в повному обсязі або з порушенням строків, визначених пунктами 17-19 цього Порядку, документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі посвідки;"

    Згідно з п.п 17-19:

    17. Документи для оформлення посвідки подаються не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення встановленого строку перебування в Україні.

    18. У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими посвідка підлягає обміну (крім закінчення строку її дії), документи для її обміну подаються протягом одного місяця з дати виникнення таких обставин (подій).

    У разі коли у зв’язку із зміною прізвища та (або) власного імені чи по батькові, встановленням розбіжностей у записах необхідно обміняти паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, документи для обміну посвідки подаються не пізніше ніж через місяць після отримання нового паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства.

    19. У разі закінчення строку дії посвідки документи для її обміну можуть бути подані не пізніше ніж за 15 робочих днів до дати закінчення строку її дії. У такому випадку посвідка, що підлягає обміну, після прийому документів повертається особі та здається нею під час отримання нової посвідки.

    Виходячи з тієї інформації, яку Ви зазначили у своєму питанні, щодо строків подання документів для оформлення посвідки, то вони Вами дотримані. Отже причиною для відмови залишається тільки подача документів не в повному обсязі.

    Відповідно до роз'яснень ДМСУ: https://dmsu.gov.ua/poslugi/dokumentuvannya-inozem...

    Для оформлення посвідки на тимчасове проживання іноземець або особа без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання подають:

    1. паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, з візою типу D, якщо інше не передбачено законодавством і міжнародними договорами України (після пред’явлення повертається, копія додається), крім наступних випадків: іноземці та особи без громадянства, які зазначені в частині двадцятій статті 4 Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства”, для отримання посвідки можуть подавати паспортний документ, строк дії якого закінчився чи який підлягає обміну, у разі, коли за отриманням нового документа особа зобов’язана звернутися до органів державної влади країни громадянської належності або країни попереднього постійного проживання, якщо така країна вчинила акт агресії проти України або не визнає територіальну цілісність та суверенітет України, або відмовляється визнавати протиправність посягань на територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй “Про територіальну цілісність України” від 27 березня 2014 р. № 68/262.

    2. документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником) (оригінали документів після пред’явлення повертаються, копії подаються);

    3. переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку;дійсний поліс медичного страхування на весь строк дії посвідки та його копія;

    4. документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати (оригінал після пред’явлення повертається, копія подається);

    5. документ, що підтверджує факт навчання в Україні (засвідчені в установленому порядку копії наказу закладу освіти про зарахування та про встановлення періодів навчання для іноземних студентів);

    6. зобов’язання закладу освіти повідомити ДМС про відрахування іноземця або особи без громадянства з такого закладу.

    Чи всі зазначені документи Ви подали для отримання посвідки? Якщо всі, то не бачу причини для відмови. Тому рекомендую Вам подати скаргу до Омбудцмена по правах людини.

    Щодо продовження візи, то треба знати громадянкою якої країни Ви є.

    Виникне потреба у персональній консультації, я завжди готовий це зробити!

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    20.8%

    Доброго дня!

    Згідно частини 13 та 18 статті 5 ЗУ "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства"

    Документами для видачі посвідки на тимчасове проживання з метою навчання є:

    • заява іноземця або особи без громадянства,
    • паспортний документ іноземця або особи без громадянства з відповідною довгостроковою візою та копією сторінки паспортного документа з такою візою, крім випадків, якщо особа не зобов’язана отримувати таку візу відповідно до цього Закону, інших законів України або міжнародних договорів України
    • копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;
    • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.
    • дійсний поліс медичного страхування,
    • документ, що підтверджує факт навчання в Україні
    • зобов'язання навчального закладу повідомити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, про відрахування з такого закладу.

    Оскарження та перегляд рішень про відмову в оформленні, обміні та видачі посвідки, про її скасування

    77. Рішення про відмову в оформленні, обміні та видачі посвідки, про її скасування може бути оскаржено іноземцем або особою без громадянства в адміністративному порядку або до суду в установленому порядку.

    78. ДМС, територіальний орган ДМС має право переглянути рішення, прийняте відповідно територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, за наявності підстав зобов’язати його відмінити попереднє рішення про відмову в оформленні, обміні та видачі посвідки, про її скасування і прийняти нове рішення на підставі раніше поданих документів.

    79. Інформація про результати розгляду скарги доводиться до відома іноземця або особи без громадянства в установлений законодавством строк.

    ВИСНОВОК

    По-перше, перегляньте документи, які я зазначив вище - якщо вони всі були подані, тоді дії ДМС - неправомірні.

    По-друге, посвідка видається протягом 15 робочих днів з дати прийняття документів від іноземця або особи без громадянства. Якщо Ви подали документи ще 11 серпня - відповідь Вам повинні були надати ще 26 серпня!!! - ще одна підстава для скарги.

    Вам необхідно в місячний термін з дня отримання рішення про відмову подати скаргу безпосередньо до Державної міграційної служби. В скарзі викладаєте обставини з якими не погоджуєтесь та надаєте докази на підтвердження вказаних обставин. Після розгляду скарги ДМС надасть відповідь про прийняте рішення.

    Після розгляду скарги Державна міграційна служба може прийняти рішення про скасування попереднього та видання нового, якщо буде встановлено, що місцева міграційна служба необґрунтовано відмовила у виданні посвідки.

    Якщо ДМС відмовить в задоволенні скарги можна звертатися до суду. А звернення зі скаргою до ДМС буде вважатися способом досудового врегулювання спору.

    У разі виникнення додаткових питань - звертайтесь! Всього доброго!

    Турчин Ярослав Олександрович
    22.9%

    Доброго вечора, Олено!

    Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1202 Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану установлено, що:

    посвідки на тимчасове чи постійне проживання, крім тих, які оформлені громадянам Російської Федерації, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну відповідно до законодавства після 24 лютого 2022 р., підтверджують законні підстави для тимчасового чи постійного проживання в Україні та право на в’їзд в Україну на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування;

    іноземці або особи без громадянства, крім громадян Російської Федерації, зобов’язані в установленому законодавством порядку подати документи для обміну таких посвідок на тимчасове чи постійне проживання протягом 30 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану;
    Посвідки на тимчасове чи постійне проживання, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну відповідно до законодавства після 24 лютого 2022 р., підтверджують законні підстави для тимчасового чи постійного проживання в Україні та право на в’їзд в Україну на період воєнного стану та протягом 30 календарних днів з дня його припинення чи скасування.ОТЖЕ, раніше видана посвідка - є чинною та дає право на проживання в Україні до кінця періоду воєнного стану в Україні та протягом 30 календарних днів з дня припинення чи скасування воєнного стану !

    Тепер щодо Вашої проблеми.

    Щодо підпункту 6 пункту 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 322

    61. Територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли:

    6) іноземцем або особою без громадянства подано не в повному обсязі або з порушенням строків, визначених пунктами 17-19 цього Порядку, документи та інформацію, необхідні для оформлення і видачі посвідки;

    {Підпункт 6 пункту 61 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1120 від 15.11.2019}

    Отже, у представників територіального підрозділу ДМС претензії щодо комплектності документів або щодо строків, визначених Порядком оформлення.

    У відповіді (відмові) територіальний підрозділ ДМС мав конкретно (обгрунтовано) вказати, які порушення підпункту 6 пункту 61 Порядку він вбачає. У разі якщо відповідь обмежується виключно посиланням на норму Постанови - таке рішення є незаконним.

    Іноземні громадяни доволі часто стикаються з тим, що їм відмовляють під час оформлення чи обміну посвідки про тимчасове проживання на території нашої держави. Працівник міграційної служби може порадити виправити недоліки поданих документів та подати їх ще раз. Подавши документи повторно, це не забезпечує отримання позитивного результату. Доволі часто трапляється коли особі декілька разів відмовляють. Це все лише призводить до витрати часу та коштів на додаткове оформлення документів.

    Є два варіанти оскарження відмови ДМС у видачі посвідки:

    1. звернення зі скаргою до ДМС – це адміністративний порядок;
    2. звернення зі позовною заявою до адміністративного суду – це судовий порядок.

    Для того, щоб оскаржити відмову місцевої міграційної служби іноземцю слід звернутися до вищого органу – Державної міграційної служби.

    Варто спробувати звернутись до Державної міграційної служби, оскільки іноземець повинен перебувати на території нашої держави на законних підставах, а звернення до суду може затягнутися на тривалий час.

    Відмова ДМС у видачі посвідки може бути оскаржена протягом тридцяти календарних днів від дня її отримання. На період дії воєнного стану скаргу можна подати з порушенням цього строку.

    Розглядається апеляція протягом тридцяти календарних днів від дня її отримання. Строк може бути продовжений на п'ятнадцять календарних днів, якщо є необхідність у цьому. Про продовження строку особа повідомляється офіційним листом.

    Після розгляду скарги Державна міграційна служба може прийняти рішення про скасування попереднього та видання нового, якщо буде встановлено, що місцева міграційна служба необґрунтовано відмовила у виданні посвідки.

    Через декілька днів на сайті Державної міграційної служби змінюється статус поданих документів на те, що особі наданий дозвіл. Вже через тиждень особа зможе отримати посвідку за місцем подання документів.

    Слід сказати, що якщо пакет документів оформлений належним чином, цілком можливо, що особі видадуть посвідку.

    Перед тим, як подати скаргу для початку необхідно дізнатися з яких причин особі відмовлено у видані посвідки. У рішенні про відмову, вказується пункт Порядку оформлення тимчасової посвідки. У зв’язку з цим іноземець повинен звернутися до працівника ДМС, щоб дізнатися причину відмови. Особа має право у письмовій формі отримати роз’яснення, надіславши листа на електронну адресу ДМС.

    Слід звернути увагу на те, що іноземцю найчастіше відмовляють у видачі посвідки з причин подання неправдивих відомостей, вказаних у заяві. Під неправдивими відомостями розуміють неправдиву вказану адресу проживання, контактну інформацію.

    Також, причиною відмови є невиконання особою рішень суду, державних органів чи якщо вона має майнові обов’язки щодо інших осіб. Крім того, особі відмовляють у випадку, якщо вона несе загрозу національній безпеці країни.

    Таким чином, отримавши відмову в отриманні посвідки, необхідно:

    1. отримати її оригінал;
    2. дізнатися причини відмови;
    3. написати скаргу, додати докази та надіслати до Державної міграційної служби;
    4. отримати результат розгляду скарги.
    5. у разі відмови - оскаржити відмову в адміністративному суді.

    Якщо необхідна допомога з оскарженням, спробую Вам допомогти!

    Гончаренко Константин
    16.7%
    Гончаренко Константин рік тому

    Юрист, м. Суми, 5 років досвіду

    Доброго дня!

    Існує два способи оскарження відмови в оформленні тимчасової посвідки на підставі шлюбу з громадянином України.

    Перший – це скарга до вищестоящого органу. Тобто, особа яка отримала відмову, може подати до Державної міграційної служби скаргу з доданими до неї аргументами (доказами) про незаконність відмови.

    Скарга розглядається у термін, який встановлений для розгляду скарг (зазвичай це один місяць з моменту подачі). Перевага в такому способі оскарження така, що це безоплатно та є можливість подальшого оскарження в суді.

    Другий – судовий порядок оскарження. Даний спосіб є складніший та довший. Це пов’язано з тим, що потрібно підготувати позовну заяву, сплатити судовий збір та надати докази суду в не правомірності відмови в оформленні посвідки на тимчасове проживання.

    Позовна заява має подаватися до адміністративного суду за місцем знаходження територіального відділення ДМС, яке видало рішення про відмову. За подання заяви сплачується судовий збір, станом на 2023 рік він становить 992, 40 грн. Розгляд справи в суді може тривати від двох до кількох місяців. При цьому оскарження рішення про відмову в надання посвідки на тимчасове проживання не зупиняє дії виконання цього рішення.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Пуха Наталія ТендерОк

    Доброго Дня

    Щодо Вашого питання:

    Рішення територіального органу Державної міграційної служби України можна оскаржити двома способами: шляхом звернення безпосередньо до Державної міграційної служби або до суду.

    До Державної міграційної служби

    В такому випадку в місячний термін з дня отримання рішення про відмову особа подає скаргу безпосередньо до ДМС. В скарзі викладає обставини з якими не погоджується та надає докази на підтвердження вказаних обставин. Після розгляду скарги ДМС надасть відповідь про прийняте рішення. Якщо ДМС відмовить в задоволенні скарги можна звертатися до суду. А звернення зі скаргою до ДМС буде вважатися способом досудового врегулювання спору.

    До суду

    Рішення про відмову в отримання посвідки на тимчасове місце проживання можна скаржити в судовому порядку. Позов має подавати до окружного адміністративного суду за місцем знаходження територіального органу ДМС, який видав відмову. Позовна заява повинна бути складена відповідно до вимог КАСУ.

    Успіхів

    Корнійчук Євген Іванович
    14.6%

    Доброго дня.

    Продовження строку перебування на території України (обчислення дозволеного строку перебування)Відповідальність за порушення міграційного законодавства

    За порушення іноземцями строку перебування в Україні порушники несуть адміністративну відповідальність. Докладніше - тут.

    Обчислення дозволеного строку перебування на території України

    1. Строк перебування іноземців, які є громадянами держав з візовим порядком в’їзду, а також осіб без громадянства обмежено строком дії візи.

    Тобто, іноземець чи особа без громадянства може тимчасово перебувати на території України протягом наданого візою дозволеного строку перебування, але не більше ніж до останнього дня строку дії візи.

    2. Громадяни держав з безвізовим порядком в’їзду можуть тимчасово перебувати на території України не більше ніж 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України.

    Під час перебування на території України обчислення дозволеного іноземцю строку перебування здійснюють посадові особи ДМС шляхом відрахування 180 днів назад від дня контролю (дня, на який необхідно визначити законність перебування іноземця на території України). Іноземець не порушив зазначений строк, якщо в межах цього 180-денного періоду він перебував на території України не більше 90 днів.

    Обчислити строк перебування можна за допомогою сервісу «Міграційний калькулятор».

    Отримувачі послуги

    Іноземці та особи без громадянства.

    Підстави для отримання послуги
    • подання заяви про отримання дозволу на імміграцію;
    • подання заяви про набуття громадянства України;
    • наявності підстав, які не дають змоги виїхати з України;
    • інші випадки, коли виникає необхідність продовження строку перебування (лікування, вагітність, догляд за хворим членом родини, оформлення спадщини, виконання службових обов’язків іноземним кореспондентом або представником іноземного засобу масової інформації тощо).
    Як отримати послугуВартість послуги та пільги

    Послуга – 44,85 грн.

    Адміністративний збір – 0,1 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2023 році – 268,40 грн.).

    Державне мито – 1 неоподаткований мінімум доходів громадян (17,00 грн.)

    Від сплати державного мита звільняються:

    • громадяни, віднесені до категорії 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
    • інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;
    • інваліди І та ІІ групи.
    Подача заяви

    Заява подається особисто

    Необхідні документи

    У разі, коли приймаючою стороною є фізична особа:

    • особиста заява, яка формується під час подачі документів в електронному вигляді;
    • паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (після пред’явлення повертається), копію його сторінок з особистими даними, візою (за наявності) і відміткою про реєстрацію та/або копію імміграційної картки (за наявності);
    • переклад українською мовою сторінок паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений в установленому законодавством порядку;
    • паспортний документ фізичної особи, що є приймаючою стороною (після пред’явлення повертається), та копію його сторінок з особистими даними;
    • копію посвідки на постійне чи тимчасове проживання або іншого документа, що підтверджує законність перебування на території України (якщо приймаючою стороною є іноземець та особа без громадянства);
    • документ, що підтверджує наявність фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України, чи гарантійний лист приймаючої сторони про взяття на себе зобов’язань із сплати всіх витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України та їх виїздом з України;
    • документ про право власності або свідоцтво про державну реєстрацію права власності на житло, яке надається іноземцеві та особі без громадянства для перебування (після пред’явлення повертається), та його копія, а у разі, коли житло не належить приймаючій стороні, - письмова згода власника (співвласника) такого житла. Якщо житло, яке надається іноземцеві та особі без громадянства для перебуваня, перебуває в державній або комунальній власності, замість документа про право власності подається документ, що пілтверджує право приймаючої сторони на користування таким житлом (ордер, договір найму/оренди/піднайму тощо) (після пред'явлення повертається), та його копія, а також письмова згода на перебування іноземця та особи без громадянства всіх повнолітніх осіб, місце проживання яких зареєстровано в такому житлі;
    • одна фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5х4,5 см;
    • квитанція про сплату державного мита за продовження строку перебування або документ, який підтверджує наявність пільг щодо сплати.

    У разі, коли приймаючою стороною є юридична особа:

    • особиста заява, яка формується під час подачі документів в електронному вигляді;
    • паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства (після пред’явлення повертається), копію його сторінок з особистими даними, візою (за наявності) і відміткою про реєстрацію та/або копію імміграційної картки (за наявності);
    • переклад українською мовою сторінок паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений в установленому законодавством порядку;
    • паспортний документ керівника юридичної особи, що є приймаючою стороною, та/або уповноваженої ним особи (після пред’явлення повертається) та копію його сторінок з особистими даними;
    • копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;
    • копію розпорядчого документа (наказу, витягу з протоколу, доручення тощо) про призначення працівників, які відповідають за оформлення документів іноземцям та особам без громадянства, засвідчену в установленому законодавством порядку;
    • документ, що підтверджує наявність фінансового забезпечення для покриття витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України, чи гарантійний лист приймаючої сторони про взяття на себе зобов’язань із сплати всіх витрат, пов’язаних з перебуванням іноземця та особи без громадянства на території України та їх виїздом з України;
    • документ про право власності або свідоцтво про державну реєстрацію права власності юридичної особи на житло, яке надається іноземцеві та особі без громадянства для перебування (після пред’явлення повертається), та його копію, а у разі, коли житло не належить приймаючій стороні, - письмову згоду власника (співвласника) житла чи уповноваженої ним особи;
    • одна фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5х4,5 см;
    • квитанція про сплату державного мита за продовження строку перебування або документ, який підтверджує наявність пільг щодо сплати.
    Термін розгляду заяви

    Не більше трьох робочих днів. У разі необхідності здійснення додаткових перевірок цей строк може бути продовжено до десяти, а у випадку подання документів для прийняття рішення до ДМС - чотирнадцяти календарних днів;

    Результат отримання послуги

    Продовження строку перебування на території України.

    Підстави для відмови у наданні послуги

    Рішення про відмову в продовженні строку перебування іноземця або особи без громадянства на території України приймається в разі:

    1. необхідності забезпечення національної безпеки або охорони громадського порядку;
    2. необхідності охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;
    3. коли паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку чи належить іншій особі;
    4. подання іноземцем та особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей чи підроблених документів;
    5. коли виявлено факти невиконання іноземцем та особою без громадянства рішення суду чи органів державної влади, уповноважених накладати адміністративні стягнення, або вони мають інші майнові зобов’язання перед державою, фізичними або юридичними особами, включаючи ті, що пов’язані з попереднім видворенням за межі України, у тому числі після закінчення строку заборони подальшого в’їзду в Україну;
    6. коли є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець та особа без громадянства мають інші, ніж заявлені у заяві, підстави та мету перебування в Україні або вони не подали відповідного підтвердження;
    7. відсутність в іноземця та особи без громадянства достатнього фінансового забезпечення на період перебування або відповідних гарантій приймаючої сторони.
    Строк звернення до ДМС України та відповідальність у разі його порушення

    Заяви про продовження строку перебування на території України подаються іноземцями та особами без громадянства та приймаючою стороною не раніше ніж за десять та не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення такого строку.

    Ст. 203 КУпАП порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України.

    Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні, за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився, або працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України, або недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання, або ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування, неприбуття без поважних причин до визначеного місця навчання або працевлаштування після в'їзду в Україну у визначений строк, а так само порушення правил транзитного проїзду через територію України, крім порушень, передбачених частиною другою цієї статті, - тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Недодержання іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку реєстрації або порушення встановленого терміну перебування в Україні, виявлені в пунктах пропуску через державний кордон України, - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Ст. 205 КУпАП невжиття заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців та осіб без громадянства. Невжиття громадянами, які запросили в Україну іноземців і осіб без громадянства в приватних справах і надали їм жилу площу, заходів до забезпечення у встановленому порядку їх своєчасної реєстрації - тягне за собою попередження або накладення штрафу від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Нове у блогах Юристи.UA

Офіційний блог Юрісти.UA 19 0 23 лист. 2024
Офіційний блог Юрісти.UA 0 0 19 лист. 2024