Задайте питання юристу

885 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Спадщина, 12 вересня 2023, питання №92454

Чи повинні родичі платити кредит в банку, якщо вони не отримують ніяку спадщину

Як родичі взагалі стають спадкоємцями, для цього потрібно писати заяву для вступу в спадщину чи зможуть мене поховати без вступу в спадщину?

Відповіді юристів (2)

    Юрій
    Юрій рік тому

    Юрист, м. Київ, 6 років досвіду

    Ні, оскільки обов'язки спадкодавця переходять до спадкоємця лише у разі, якщо спадкоємець прийняв спадщину.

    Родичі стають спадкоємцями за законом або за заповітом. В першому випадку, для прийняття спадщини спадкоємці повинні звернутися протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини (смерті спадкодавця) до нотаріуса або в сільських населених пунктах - уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування, із заявою про прийняття спадщини. Якщо спадкоємець постійно проживав разом зі спадкодавцем станом на день відкриття спадщини, то перший вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини він не звернувся із заявою про відмову від прийняття спадщини.

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Ніна!

    Ні, не повинні. Тільки у разі отримання спадщини боржника.

    З повагою, адвокт Айвазян!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України