Задайте питання юристу

880 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 15 вересня 2023, питання №92681

Власниця квартири не повертає гроші

Власниця квартири яку ми орендували не хоче повертати кошти за останній місяць. Бажає щоб ми платили за то чим не користувались. Ми мали жити ще місяць, вона просила щоб ми з'їхали до 10 числа. І що за ті дні платити за квартиру нічого не треба. Тепер вона хоче оплату за ті 10 днів у розмірі 5 тисяч гривень. Ми сказали шо ми за це платити не будемо і вона відмовилась повертати кошти без суду. Вказала зустрінемось в суді

Відповіді юристів (4)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Якщо є договір, подайте письмову претензію під погрозою звернення до податкової. Якщо не поверне, тоді дійсно потрібно звертатись до суду.

    Успіхів.

    • Анна Клієнт рік тому

      Договір залишився у зйомній квартирі ми не змогли його забрати. Залишається тільки змиритись з тим всім напевне

    Айвазян Юрій Климентійович
    Айвазян Юрій Климентійович рік тому

    Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня, Анна!

    У Вас є можливість вирішити це в судовому порядку, а договір орендодавець зобов'язаний Вам повернути!.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович рік тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Добрий вечір. Плату за останній місяць, можливо, наймодавець розглядає як завдаток. В Цивільному кодексі України є наступні положення стосовно завдатку.

    § 5. Завдаток

    Стаття 570. Поняття завдатку

    1. Завдатком є грошова сума або рухоме майно, що видається кредиторові боржником у рахунок належних з нього за договором платежів, на підтвердження зобов'язання і на забезпечення його виконання.

    2. Якщо не буде встановлено, що сума, сплачена в рахунок належних з боржника платежів, є завдатком, вона вважається авансом.

    Стаття 571. Правові наслідки порушення або припинення зобов'язання, забезпеченого завдатком

    1. Якщо порушення зобов'язання сталося з вини боржника, завдаток залишається у кредитора.

    Якщо порушення зобов'язання сталося з вини кредитора, він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості.

    2. Сторона, винна у порушенні зобов'язання, має відшкодувати другій стороні збитки в сумі, на яку вони перевищують розмір (вартість) завдатку, якщо інше не встановлено договором.

    3. У разі припинення зобов'язання до початку його виконання або внаслідок неможливості його виконання завдаток підлягає поверненню.

    Тобто якщо скорочення терміну оренди нерухомості сталось з Вашої вини, то сума завдатку має залишитись в орендодавця, якщо плата за останній місяць-це насправді завдаток. Якщо ж дострокове припинення найму квартири трапилось з вини наймодавця, то він він зобов'язаний повернути боржникові завдаток та додатково сплатити суму у розмірі завдатку або його вартості. Більше аргументів є на користь повернення Вам плати за останній місяць.

    Ви можете звертатись до мене для надання різних додаткових юридичних послуг з цього чи інших питань. Я можу надати Вам детальну правову консультацію, написати тексти правничих документів, попрацювати по Ваших відносинах з органами місцевого самоврядування і державної влади, в тому числі судово-правоохоронними органами тощо. Можу написати для Вас текст листа-претензії як документа досудового врегулювання спору і текст позовної заяви.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України