Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Якщо поки немає 18 років піти працювати на офіси, по РУ, і заробляти кошти на обмані русаків , то що може за це бути в Україні?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Юрист, м. Харків, 16 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю, шановний! В чинному Кримінальному законодавстві України немає пом"якшуючої норми щодо шахрайства з підстав діяльності буцімто "на території ворога" без санкції компетентних державних органів. Шахрайство (стаття 190 Кримінального кодексу України), воно і в Африці шахрайство. Тим паче розказні про те, що шахрайство відносно "громадян країни- агресора" та інша "РобінГудовщина" - то нова схема розказнів та виправдань організаторів шахрайських кол-центрів, яка не завадить правоохоронцям ловити шахраїв і саджати їх, як і має бути.
Зайдуть "великі злі дядьки" з нашивками на формі "СБУ" або "Національна поліція", або "Бюро економічної безпеки", або "НАБУ", або "ДБР" в "ваші охвіси", покладуть обличчям на холодну підлогу і будете шановні потім дуже довго пояснювати спільно з колегами і організаторами - кого, як і чому дурили... і про неповнолітність... і про виконання "державних завдань" на приватній фірмі сумнівних осіб-організаторів, у якої 100 % знайдуться контакти та докази співпраці з Москвою. А особливо державі Україна буде цікаво про несплату податків і зборів за роботу без офіційного працевлаштування. А якщо "злі дядьки" з СБУ ще будуть і не в настрої, то до статті Шахрайство, можуть причепити пошукавши ще кілька статей на вибір... фінансування тероризму, відмивання доходів отриманих злочинним шляхом, державна зрада та таке інше. Бо ж Ви стаєте співучасниками організованого злочинного угрупування, але не можете знати куди Ваші організатори "бізнесу" виводять гроші та на які потреби витрачають. Тож можливі дуже неприємні сюрпризи і батькам прийдеться потім продавати все майно, щоб скоротити строк або відкупити через добрих "дядьків-прокурорів", або "тіточок-суддів" )))
Добровольцем у державні підрозділи бажання немає?! У держави є відповідні підрозділи спеціальних інформаційних операцій, щоб це була легальна діяльність на Україну, а не "на свій карман" під виправданням, що не своїх співгромадян дурив, а точно таких самих знедолених стареньких бабусь і дідусів, які власне ні в чому не винні, що діточки обрали не тих політиків, які не здатні піти на пенсію та домовитись, кидаючи одне одного і воюючи чужими дітьми, але не своїми.
Для подальших роздумів, трохи інформації щодо майбутніх колег та сокамерників. Це лише мізер із усього масиву інформаціїю В Україні активізували роботу по протидії діяльності кол-центрів за проханням Європейського Союзу та США.
17.08.2023 р. У Харкові правоохоронці викрили діяльність шахрайського кол-центруhttps://lb.ua/society/2023/08/17/570473_harkovi_pr...
22.06.2023 р. СБУ викрила шахрайський кол-центр. Організаторам загрожує до 9 років позбавлення волі.
24.03.2023 р. Правоохоронці викрили шахрайський кол-центр на Закарпатті, який видурював гроші у іноземців. Організаторам загрожує до 12 років позбавлення волі.
24.06.2023 р. у Хмельницькому кіберполіція викрила шахрайський кол-центр.
Успіхів у роботі!
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Андрію!
За свої дії Ви будете нести відповідальність по ст. 190 КК України.
.Стаття 190 Кримінального кодексу України. Шахрайство
1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
4. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
З повагою, адвокат Айвазян.