Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день. Чи має право ОСББ подавати в суд на стягнення боргу за членськи внески ? Маю борг лише 3200грн. за 2022 рік, в цьому році плачу регулярно. Бухгалтер погрожує судом, незважаючи на постанову ВР 206 про заборону стягненнь
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (2)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
ОСББ має статус юридичної особи - печатку та виконавчий орган, а отже має право подати до суду за несплату заборгованності.
Згідно з ч. 6 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» заборгованість власників квартир за укладеними договорами, пов’язаними з утриманням будинку та оплатою комунальних послуг, стягується в судовому порядку.
Процесуальний строк, що застосовується і у випадках суперечок з приводу надання житлово-комунальних послуг, стягнення заборгованості за їх несплату тощо, встановлюється тривалістю в три роки (стаття 257 Цивільного кодексу України). Період, за який кредитор має право стягувати заборгованість (в тому числі за житлово-комунальні послуги), визначається строком позовної давності.
Подання можу відбуватися до міського суду у формі заяви про видачу судового наказу
Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимоги про стягнення вимоги про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг (ст.160, ст.161 Цивільного процесуального кодексу України). Видача судового наказу проводиться без судового засідання і виклику стягувача та боржника для заслуховування їх пояснень (ст. 102 Цивільного Кодексу України ). У разі ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом трьох днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили і суд видає його стягувачеві для пред’явлення до виконання.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 5 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
ОСББ не має право подати до суду, якщо Ви проживаєте на території де велися бойові дії.
Згідно постанови КМУ №206 від 5 березня 2022 р. до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:
Отже, згідно даної постанови Вам не можуть нарахувувати неустойку та припинити надавати послуги. А якщо Ви проживаєте на території, де велися бойові дії , то і не можуть звертатись до суду.
Але, якщо Ви проживаєте на території, де не велися бойові дії і у Вас виникла заборгованість спробуйте домовитись з ОСББ про реструктуризацію боргу.
В іншому випадку ОСББ може звернутись до суду та стягнути з Вас заборгованість.
З повагою, Дерій В.О.!
Всього доброго!