Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Договірне право, 20 жовтня 2023, питання №95208

Укладання договору між ТОВ та Договором управління, де 1 власник

Доброго ранку. У мене таке питання.
Мій директор є директором ТОВ та він одночасно є управителем майна по договору управління майном. Чи є можливість укладати договори між ТОВ та Договором управління майна? де він виступає в ТОВ як директор, а по договору управління як - Управитель майна. Стаття 238 ч.3 вказує на те, що не зовсім можливо це, але він діє в інтересах Товариства і Договору управління.

Відповіді юристів (7)

    Богун Сергій Павлович

    Я б не рекомендував цього робити. Нехай від ТОВ підпише наприклад його заступник (якщо це передбачено Статутом). Ще один варіант - нехай Вашого директора уповноважать на підписання загальні збори ТОВ.

    • Вадим Клієнт 6 місяців тому

      Ситуація така, більш детально.

      Власник створив ТОВ, назначив особу директром цього ТОВ. Також у Власника є майно, і Директор ТОВ з Власником уклали договір управління майном, тобіж Власник - Установник управління, а директор - Управитель майна. І потрібно розуміти, чи можливо щоб Директор ТОВ укладав договір з Договором управління майна (де він і є Управителем).

      • Богун Сергій Павлович

        Це питання потребує більш детального вивчення.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Олексію!

    Це виглядає не дуже коректно. Краще так не робити. Договір можна укласти. наприклад, між заступником ТОВ та Управителем майна.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Вадим Клієнт 6 місяців тому

      Теж про це дума, проте якщо укласти все таки, я так розумію будуть наслідки погані

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        Просто договір, де сторони представляє одна і та сама особо, виглядає сумнівно.

    Винограденко Антон Анатолійович

    Доброго дня! Так, такий договір можливо укласти, але з деякими нюансами.

    Закон України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю":

    Стаття 45. Правочин, щодо якого є заінтересованість

    1. Правочин вважається правочином, щодо якого є заінтересованість (далі - правочин із заінтересованістю), якщо він укладається товариством з будь-ким із таких осіб:

    1) посадовою особою товариства або її афілійованою особою;

    2) учасником, який одноосібно або спільно з афілійованими особами володіє часткою, що становить 20 відсотків статутного капіталу товариства, або його афілійованими особами;

    3) юридичною особою, в якій будь-яка з осіб, передбачених пунктами 1 і 2 цієї частини, є членом органу товариства;

    3-1) особою, яка здійснює функції управління таким товариством (у разі передання їй повноважень виконавчого органу товариства у випадках, передбачених законом);

    4) іншою особою, визначеною статутом товариства.

    2. Статутом товариства може бути визначений порядок надання згоди на вчинення правочинів, щодо яких є заінтересованість. Відповідні положення можуть бути внесені до статуту, змінені або виключені з нього одностайним рішенням загальних зборів учасників, у яких взяли участь всі учасники товариства.

    3. Якщо учасники товариства не дійшли згоди про встановлення у статуті порядку погодження щодо правочинів із заінтересованістю, правила цієї статті не застосовуються.

    4. Посадові особи товариства, винні у порушенні порядку вчинення правочинів із заінтересованістю, солідарно відповідають за збитки, завдані товариству.

    Стаття 46. Схвалення значного правочину та правочину із заінтересованістю

    1. Значний правочин, правочин із заінтересованістю, вчинений з порушенням порядку прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки товариства лише у разі подальшого схвалення правочину товариством у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення.

    2. Подальше схвалення правочину товариством у порядку, встановленому для прийняття рішення про надання згоди на його вчинення, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов’язки товариства з моменту вчинення цього правочину.

    3. До відносин щодо схвалення значного правочину застосовується також правило абзацу другого частини третьої статті 92 Цивільного кодексу України.

    Таки договір має всі ознаки "правочину щодо якого є заінтересованість", тому вам потрібно визначити, чи прописана процедура укладання такого роду правочинів, чи є якісь обмеження у статуті товариства. Якщо такої процедури немає і якщо немає жодних обмежень- то рекомендую директору заручитися рішенням загальних зборів товариства/власника товариства на укладання такого договору.

    Також зауважу на рахунок зазначеної вами ст. 238 ЦКУ. Якщо ваш директор уповноважить іншого працівника товариства укласти та підписати такий договір - в такому випадку правила визначені ч. 3 ст. 238 ЦКУ не повинні застосовуватися.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України