Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
880 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Фірма на тимчасово окупованій території. Офіційно на простої. Керівництво в Києві. Зп платили останній раз в травні 2022 .Минуло майже 2 роки і керівництво прохає написати заяву на припинення трудового договору за власним бажанням заднім числом. Наскільки це законно?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Юрист, м. Дніпро, 24 роки досвіду
Спілкуватися у чатіЗаднім числом це не законно. В день звільнення Вам повинні наприклад видати наказ про звільнення та провести розрахунок.
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Діана!
На жаль, це незаконно.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
Не погоджуйтесь на такі умови, адже це шлях до позбавлення Вас гарантованих виплат.
Всього доброго. Успіхів! З повагою!
Юрист, м. Дніпро, 23 роки досвіду
Доброго дня, Даяно.
Відповідно до вимог ст. 34 КЗпП простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Порядок оплати часу простою та попередження роботодавця про простій визначені ст. 113 КЗпП.
Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Простій не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Тобто роботодавець не має права сплачувати працівникам на період простою менше двох третин тарифної ставки. При цьому законом не встановлено обмеження щодо можливості оплати в більшому розмірі. Колективними угодами, договорами можуть бути встановлені більші розміри виплат, проте нерідко такі норми мають рекомендаційний характер для роботодавця.
Статтею 12 Закону України «Про оплату праці» передбачено, що оплата праці за час простою не з вини працівника належить до мінімальних державних гарантій в оплаті праці.
Простій слід оплачувати не рідше ніж двічі на місяць із дотриманням загальних правил щодо строків здійснення виплати заробітної плати.
Писати заяву про звільнення заднім числом - порушує Ваші права. Ви маєте отримувати 2/3 Вашої зарплати, якщо підприємство оголосило простій через воєний стан (знаходженя на окупованій території).
Треба написати заяву-претензію до роботодавця і після відповіді - звернутися до суду із позовною заявою про виплату зарплати за весь час простою не з Вашої вини.