Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Трудове право, 16 листопада 2023, питання №96891

Вопрос по официальному трудоустройству несовершеннолетнего.

Какие есть нюансы и сложности в получении официального трудоустройства Удалённо несовершеннолетнему человеку ( 16 лет ) ?
Что для этого нужно оформить/получить/приобрести. И много ли в данном вопросе, так сказать, "геморроя" ?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, пане Андрію!

    Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України ( стаття 187 Кодексу законів про працю України).КРОК І.Збір і подача неповнолітнім документів, необхідних при прийомі на роботу.

    КРОК ІІ.Представник роботодавця інформує про умови праці на підприємстві та графік роботи, необхідність попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному оглядові (ст. 191 КзпП України, ст. 11 Закону України "Про охорону праці").КРОК ІІІ. Після проходження медогляду відбувається укладення трудового договору. Він має свої особливості:

    • обов'язкова письмова форма трудового договору (п.5 ст. 24 КЗпП України);
    • не існує типової форми трудового договору з неповнолітнім, тому роботодавець може на основі інших типових форм розробити свою.

    КРОК IV. На підприємстві (установі, організації) видається наказ (розпорядження) про прийняття на роботу працівника. Сам наказ (розпорядження) може бути складений:

    • у довільній формі;
    • у вигляді типової форми № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затвердженої наказом Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 5 грудня 2008 року № 489.

    КРОК V. Повідомлення територіального органу Державної податкової служби.

    Повідомлення подається за місцем обліку роботодавця як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу.За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.Інформація, що міститься у повідомленні про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту, вноситься до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб відповідно до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.

    До юридичної особи, яка при прийнятті на роботу працівника не виконала вимогу щодо подання повідомлення, може бути застосована:

    • фінансова відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 1 мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня 2022– 6500 грн, з 1 жовтня 2022 – 6700 грн грн. та у погодинному розмірі: з 1 січня 2022 – 39,26 грн, з 1 жовтня 2022 – 40,46 грн. ), який накладається безпосередньо на юридичну особу або фізичну особу-підприємця. (ст. 265 КЗпП України);
    • адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 700 грн.), який накладається на посадових осіб підприємств-правопорушників. Штраф за повторне порушення протягом року становить від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 700 до 5 100 грн.) (ч. 1, 2 ст. 41 КУпАП).

    КРОК VІ. Працівником роботодавця, який відповідає за ведення кадрового обліку:

    • оформляється особова справа,
    • заповнюється особова картка форми № П-2,
    • здійснюються записи до трудової книжки,чи підписується трудовий договір,
    • проводяться вступні інструктажі, ознайомлення з посадовими обов'язками та інформування про локальні нормативні акти (наприклад, колективний договір, правила внутрішнього трудового розпорядку тощо).

    КРОК VІІ. Фактичний допуск до роботи.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України