Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
915 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
В данный момент нахожусь в отпуске по уходу за ребенком до достижения им 3 летнего возраста. Ребенку 11 месяцев. Есть желание выйти на работу на полный рабочий день, прервав отпуск по уходу за ребенком до достижения им 3 летнего возраста. Работодатель говорит идти в совбез и принести заявление попечительства, т.е. с кем будет ребенок пока мама будет работать, ссылая на то, что законы меняются, типа поменялся закон. Вопрос: правда ли это и если даже принести справку о попечительстве, не сказаться ли это на больничном листе. Если ребенок заболеет, влияет ли эта справка на выплаты по больничному листу?
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (9)
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Доброго дня.
Роботодавець щось видумує. Треба було попросити його показати норми закону, на які він посилається.
Ніяких довідок приносити Ви не повинні.
Ви можете перервати відпустку, вийти на роботу, а потім знову піти у відпустку поки ваша дитина не досягне 3-х років.
Як варіант Ви можете перебувати у відпустці (не переривати її) й паралельно працювати неповний робочий день.
Адвокат, м. Київ, 20 років досвіду
это не правда
напишите письменное заявление о выходе на работу
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Планирую досрочный выход из отпуска по уходу за ребенком до 3 лет. Управляющий говорит принести справку с Совбеза о том, что я стою у них на учёте. При этом говорит, что нужно написать служебную записку о том, что ребенок, пока я буду работать, будет находится с кем-то из родственников. Говорит, что служебную записку должны одобрить и только в этом случае выйдешь на работу. Я ему не верю. Работаю я продавец-консультант в АТБ маркет. 1 раз в месяц у нас санитарная ночь и пересчёт с 18:00- 08:00. График работы 4 работа (12 часов) 4 выходных. Как я понимаю, что ночные смены с 22:00-6:00 я не имею права работать, либо же эта служебная записка даёт право на работу в ночное время. Я прекрасно понимаю, что работодатель попросту не хочет брать на работу сотрудника, который будет работать исключительно 4 дня работа 4 дня выходных, без сан ночей, пересчетов, и подработок (работа в дни, когда выходная). 1) правильно ли я понимаю, что работаю я исключительно по графику, не имея возможности на подработку(работа в выходные дни) и ночные смены. 2) зачем нужна служебная записка, какую силу она имеет, что она даёт. 3) могу ли я потребовать другой график работы, например 2 на 2. Очень буду признательна вашему ответу.
1) Вимоги вашого керівника щодо надання довідки з Управління соцзахисту та написання службової записки - незаконні, так як це не передбачено законодавством України. Навіщо керівнику потрібна службова записка мені незрозуміло, скоріш за все намагається відтянути день вашого виходу на роботу.
Для виходу з відпустки потрібна лише ваша заява та прийнятий на її підставі наказ, більше нічого.
2) Стаття 176. Заборона залучення вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні і направлення їх у відрядження (КЗпП України)
Не допускається залучення до робіт у нічний час, до надурочних робіт і робіт у вихідні дні і направлення у відрядження вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років.
Тому так, роботодавець має право залучати Вас лише у денні зміни.
3) Щодо зміни графіку роботи - треба домовлятися з керівником, тобто писати заяву з відповідним проханням.
Взагалі, якщо керівник буде відмовляти Вам у виході на роботу та вимагати і надалі ці документи, поясніть йому, що будете скаржитися в Управління Держпраці. Думаю, він швидко поміняє свою думку.
Сподіваюсь, що Вам допоміг. Буду вдячний за ваш відгук.
Какое время работы считается сверхурочно? В месяц получается 15-16 дней, 160-170 рабочих часов в месяц. Могу ли я помимо основного установленного графика 2/2 выходить в свой выходной день на работу (подработку). Или эта подработка уже считается сверхурочной?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
У вашому випадку надурочною вважається вся робота після закінчення вашої зміни.
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Надурочні роботи не повинні перевищувати для кожного працівника 4 годин протягом 2 днів підряд і 120 годин на рік
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Досрочный выход из отпуска по достижению ребенка 3летнего возрастаа В данный момент нахожусь в отпуске по уходу за ребенком до достижения им 3 летнего возраста. Ребенку 11 месяцев. Есть желание выйти на работу на полный рабочий день, прервав отпуск по уходу за ребенком до достижения им 3 летнего возраста. Работодатель говорит идти в совбез и принести заявление попечительства, т.е. с кем будет ребенок пока мама будет работать, ссылая на то, что законы меняются, типа поменялся закон. Вопрос: правда ли это и если даже принести справку о попечительстве, не сказаться ли это на больничном листе. Если ребенок заболеет, влияет ли эта справка на выплаты по больничному листу?
Ви не повинні приносити ніяких довідок із управління соцзахисту. Нехай роботодавець покаже Вам цю статтю Закону, а потім щось вимагає.
Не думаю, що Вам взагалі видадуть таку довідку, адже вони не передбачені законом. Впевнений, що в управлінні соцзахисту Вам скажуть те ж саме.
Здравствуйте. Работодатель требовал справку с управления труда и соц.защиты о том, что я получаю выплаты (860 грн). На основании этой бумажки, при моем выходе на работу, выплата в размере 860 грн (помощь при рождении ребенка), прекращается. Так он мне говорит.
Скажите правда ли это?
Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду
Добрий вечір.
ПОРЯДОК призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1751 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1751-2001-%D0%BF#n16):
Допомога при народженні дитини, яка народилася після 30 червня 2014 р., надається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.
Особам, які на 30 червня 2014 р. мали право на отримання допомоги при народженні (усиновленні) дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається щомісячна допомога у розмірі 130 гривень.
У разі працевлаштування отримувача допомоги або виходу на роботу виплата допомоги у розмірі 130 гривень припиняється.
Отже, припинення допомоги було передбачено саме для осіб, які оформили її до 30 червня 2014 роки та вийшли потім на роботу.
Однак, припиняється саме виплата у розмірі 130 грн, яка виплачувалась після досягнення дитиною двох років наступні 12 місяців. Тобто, Ви розумієте, що жінка у разі виходу на роботу могла втратити лише 1560 грн (130*12).
Про які 860 грн. говорить ваш роботодавець я не розумію, тим паче допомогу Вам виплачує не він, а держава через управління соцзахисту.
Висновок: виплату допомоги Вам не припинять. Якби це дійсно було так, то в УСЗН Вам би про це сказали.
Всього доброго.