Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
916 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Як я розумію, літати заборонено бо закритий повітряний простір. Але дрон я придбав без ніяких проблем. Я відео-оператор, дрон мені потрібен для зйомки гарних кадрів частіше в лісі. В місті та людних місцях я знімати не маю в планах, банально щоб не пугати (хоча дрон тихий) на далекі відстані я також відлітати не планую бо маю бачити дрон очима щоб робити зйомку летячи наприклад боком і нікуди не врізатись.
Тобто суть розмови така, якщо я намагатимусь нікого не турбувати, літати на малій висоті в безлюдних місцях (Навіть програмно можу обмежити відстань і висоту) Чи зможу я літати за таких умов і уникнути порушення.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Олексію!
За таких умов Ви не порушуєте правила використанні дронів у воєний час.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, м. Чернігів, 7 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю.
За таких умов думаю жодної відповідальності Ви не понесете.
Успіхів.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Якщо Ви працюєте відеооператором і Вам потрібні відеозйомки для роботи, ти Ви маєте право знімати відеокамерою. Максимально законно є знімати відеокамерою об'єкти права власності, які її власники дозволили знімати на відео, знімати на знімальному майданчику та знімати людей-акторів і "масовку". Якщо до Вас чіпляються підозрілі люди, то негайно викликайте поліцію.
За Повітряним кодексом України, заборона використання повітряного простору України - обов'язкове для виконання рішення уповноваженого органу про заборону певним (окремим) користувачам провадити у визначеному районі діяльність, пов'язану з використанням повітряного простору України. Україна вжила заходів закриття повітряного простору України для цивільних користувачів повітряного простору.
У повітряному просторі України чи окремих його частинах, де встановлено заборону або обмеження щодо використання повітряного простору, не забороняється: діяльність, що провадиться підприємствами, установами та організаціями, в інтересах яких установлено заборону; діяльність, що провадиться підприємствами, установами, організаціями або користувачами повітряного простору, в інтересах яких встановлено обмеження щодо використання повітряного простору, а також інші користувачі відповідно до умов обмежень; діяльність, що визначена пунктами 1-5 частини другої статті 24 Повітряного кодексу України; виконання спостережних польотів згідно з Договором про відкрите небо від 24 березня 1992 року (Положення про використання повітряного простору України, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 6 грудня 2017 р. № 954).
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
У випадку чіпляння до Вас сторонніх Вам потрібно відразу заявити, що Ви-український відеооператор та здійснюєте професійну відеозйомку. У Вас мають бути при собі документи, які би це підтверджували. У випадку грубого ставлення до Вас Ви могли б звернутись до поліції та подати в поліцію письмову заяву на нападника. Після того у випадку непорушення слідчим кримінальної справи за поданою Вами заявою Ви маєте право подати до суду (слідчого судді) скаргу на бездіяльність слідчого. Порядок її подання врегульовано статтями 303-307 Кримінального процесуального кодексу України. Така скарга може бути подана особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.У випадку позитивного для Вас рішення суду слідчий зобов'язаний буде порушити кримінальне провадження та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.