Задайте питання юристу

836 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Автомобільне право, 09 грудня 2023, питання №98483

Яким чином фіксуйтеся факт перевищення швидкості у разі ДТП?

Вітаю! Поліція зазначила в протоколі ДТП перевищення швидкості, пункт 12.1, але нікого про це не опитувала окрім мене. Також не було прийнято до уваги, що дорожнє покриття було слизьким (погодні умови) і те, що водій попереду застосував екстрене гальмування. Це не зазначено в протоколі, а лише в моїх поясненнях. В поясненні я зазначив, що рухався зі швидкістю 35 км на годину (те, що я бачив на спідометрі перш ніж натиснути на гальма). Яким чином має бути встановлено факт перевищення швидкості під час ДТП, та чи можна заперечити цей висновок поліції в суді, якщо не було дотримано правил фіксації?

Відповіді юристів (1)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Армен!

    Вам треба було, ознайомившись з протоколом, не погоджуватись з ним і викласти там свою особисту точку зору на недоліки цього документу.

    Що стосується встановлення факту перевищення швидкості в момент ДТП, то це вирішує спеціаліст після проведення експертизи. Визначальними при цьому є: довжина слідів гальмування, погодні умови, стан дорожнього покриття під час ДТП тощо.

    Для того, щоби давати прогноз з приводу перспектив розгляду такої справи в суді, треба вивчати матеріали справи. Включно із показами інших учасників ДТП, схемою ДТП, результатами експертизи.

    В кінцевому варіанті, якщо навіть рішення суду Вас не влаштовувати, Ви маєте право подати апеляцію.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України