Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Цивільне право, 17 грудня 2023, питання №98856

МФО заблокировали карты

Добрый день,подскажите пожалуйста в дие появилось выпровадженя и арестовали все карты,возможно его снять?кто практикует?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Анатолію!

    Дійсно, для того, щоби розблокувати всі рохунки Вам треба сплатити борги.

    Проте, фізичні особи-боржники, на кошти яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати (наразі це становить 13400 грн), а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом.

    Для визначення такого поточного рахунку у банку фізична особа-боржник звертається до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти фізичної особи-боржника, із заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій.

    Заява подається в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв'язку) або в електронній формі з дотриманням вимог, встановлених Законом «Про електронні документи та електронний документообіг».

    У заяві обов'язково зазначаються номер поточного рахунку, який фізична особа-боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

    Фізична особа-боржник несе відповідальність за достовірність зазначеної у заяві інформації.

    Державний, приватний виконавець протягом двох робочих днів з дня отримання відповідної заяви фізичної особи-боржника виносить постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи-боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:

    • надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);
    • перевіряє наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізичної особи-боржника, та, у разі якщо стосовно фізичної особи-боржника відкриті інші виконавчі провадження, одночасно надає/надсилає відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях.

    У цьому випадку поточний рахунок вважається визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Костюк Любовь Тарасовна
    Костюк Любовь Тарасовна 4 місяці тому

    Адвокат, м. Київ, 24 роки досвіду

    Доброго дня, зняти арешти можливо тільки в разі сплати боргу, чи скасуванні виконавчого напису в судовому порядку. Тому я б вам радила не затягувати, і подати позов про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, звичайно це процес не швидкий, враховуючи завантаження судів, але треба дивитися до якого суду подати, наприклад якщо звернутися в суд за вашим місцем реєстрації, то там може бути менша завантаженість, і це пройде швидше.

    Крім того, вам треба терміново звернутися до виконавця з заявою про визначення рахунку для видаткових операцій, і ви зможете користуватися своїми коштами в розмірі 13 400, колега вам описав., але при цьому арешти будуть активні, тому раджу використовувати один рахунок, інакше всі інші надходження будуть списуватися виконавцем на погашення боргу.

    Зразок заяви можу надати, також такі заяви є у виконавця, ви можете на місці її написати.

    Потрібна допомога, звертайтесь, тривалий час займаюсь кредитними спорами, МФО.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України