Задайте питання юристу

833 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Інтелектуальна власність, 03 лютого 2020, питання №9886

Чи потрібно сплачувати комісію за поширення друкованої продукції?

Доброго дня. Хотів уточнити щодо інтелектуальної власності. Наприклад ми маємо ФОП, та інтернет сайт який займається арендою книг. Схема така, ми купуємо книгу в роздріб в книжковому магазині або у видавництва, розміщуємо в себе на сайті і здаємо її фіз.особі в аренду на визначений термін, нехай буде термін аренди тиждень і клієнт сплачує аренду 40 грн.. Чи повинні ми сплатити якусь пеню автору або що? Чи придбана книга вже є нашою власністю і комісію автору вже включено в її вартість? Мається на увазі що ми не займаємось "піратством", не відтворюємо жодну з частин тексту і не викладаємо її в загальний доступ, лише здача книги в аренду за грошову компенсацію. Дякую.






Відповіді юристів (2)

    Желтоухова Жанна

    добрий день, якщо ви купили книгу офіційно, тобто у вас є підтверджуючи документи, наприклад чек, то ви нічого не сплачуєте автору. По - перше це вже ваша власність, по - друге винагорода автору вже закладена у вартість книги.

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 9 років досвіду

    Спілкуватися у чаті

    Доброго дня.

    Стаття 419. Співвідношення права інтелектуальної власності та права власності (Цивільний кодекс України)

    1. Право інтелектуальної власності та право власності на річ не залежать одне від одного.

    2. Перехід права на об'єкт права інтелектуальної власності не означає переходу права власності на річ.

    3. Перехід права власності на річ не означає переходу права на об'єкт права інтелектуальної власності.

    Стаття 12. Авторське право і право власності на матеріальний об’єкт, в якому втілено твір (ЗУ "Про авторське право і суміжні права")

    1. Авторське право і право власності на матеріальний об’єкт, в якому втілено твір, не залежать одне від одного. Відчуження матеріального об’єкта, в якому втілено твір, не означає відчуження авторського права і навпаки.

    Стаття 15. Майнові права автора (ЗУ "Про авторське право і суміжні права")

    1. До майнових прав автора (чи іншої особи, яка має авторське право) належать:

    а) виключне право на використання твору;

    б) виключне право на дозвіл або заборону використання твору іншими особами.

    Майнові права автора (чи іншої особи, яка має авторське право) можуть бути передані (відчужені) іншій особі згідно з положеннями статті 31 цього Закону, після чого ця особа стає суб’єктом авторського права.

    2. Виключне право на використання твору автором (чи іншою особою, яка має авторське право) дозволяє йому використовувати твір у будь-якій формі і будь-яким способом.

    3. Виключне право автора (чи іншої особи, яка має авторське право) на дозвіл чи заборону використання твору іншими особами дає йому право дозволяти або забороняти:

    1) відтворення творів;

    2) публічне виконання і публічне сповіщення творів;

    3) публічну демонстрацію і публічний показ;

    4) будь-яке повторне оприлюднення творів, якщо воно здійснюється іншою організацією, ніж та, що здійснила перше оприлюднення;

    5) переклади творів;

    6) переробки, адаптації, аранжування та інші подібні зміни творів;

    7) включення творів як складових частин до збірників, антологій, енциклопедій тощо;

    8) розповсюдження творів шляхом першого продажу, відчуження іншим способом або шляхом здавання в майновий найм чи у прокат та шляхом іншої передачі до першого продажу примірників твору;

    9) подання своїх творів до загального відома публіки таким чином, що її представники можуть здійснити доступ до творів з будь-якого місця і у будь-який час за їх власним вибором;

    10) здавання в майновий найм і (або) комерційний прокат після першого продажу, відчуження іншим способом оригіналу або примірників аудіовізуальних творів, комп’ютерних програм, баз даних, музичних творів у нотній формі, а також творів, зафіксованих у фонограмі чи відеограмі або у формі, яку зчитує комп’ютер;

    11) імпорт примірників творів.

    Цей перелік не є вичерпним.

    4. Виключні права авторів на використання творів архітектури, містобудування, садово-паркового мистецтва передбачають і право їх участі у реалізації проектів цих творів.

    5. За винятком випадків, передбачених статтями 21-25 цього Закону, автор (чи інша особа, яка має авторське право) має право вимагати виплати винагороди за будь-яке використання твору. Винагорода може здійснюватися у формі одноразового (паушального) платежу, або відрахувань за кожний проданий примірник чи кожне використання твору (роялті), або комбінованих платежів.

    Розмір і порядок виплати авторської винагороди за створення і використання твору встановлюються в авторському договорі або у договорах, що укладаються за дорученням суб’єктів авторського права організаціями колективного управління з особами, які використовують твори.

    Необхідно розрізняти право власності на річ та право інтелектуальної власності.

    Як власник Ви можете лише продати чи подарувати свою книгу іншій особі. Без дозволу автора книги Ви не маєте права викладати її на своєму сайті для строкового платного використання іншими особами.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України