Задайте питання юристу

835 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нотаріат, 21 грудня 2023, питання №99076

оформлення опіки над інвалідом першої групи

Є інвалід першої групи який потребує постійного стороннього догляду, це є другом сім’ї, опікуна власного не має, дієздатний але з обмеженою здатністю руху. Запропонували можливість допомоги закордоном, звернувся до нашої сім’ї за допомогою, щоб супроводжували. Скільки займає часу оформлення довідки про догляд і скільки коштує?

Відповіді юристів (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Анна!

    Оформлення опіки можливе лише у судовому порядку і при тому особу потрібно визнавати недієздатною.

    Якщо мова йде про супроводження особи з інвалідністю І групи військовозобов'язанним від 18 до 60 років, то дії наступні:

    Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:

    21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:

    особи, які здійснюють постійний догляд за особами з інвалідністю І чи ІІ групи і супроводжують таких осіб для виїзду за межі України, за наявності документів (посвідчення, довідки)

    про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд

    або документів, що підтверджують інвалідність, та акта встановлення факту здійснення догляду.

    Акт встановлення факту здійснення догляду за особою з інвалідністю І чи ІІ групи складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням;".

    Отже, для виїзду за кордон потрібно здійснювати постійний догляд за особою з інвалідністю І групи. Для того, відповідний запис (потребує постійного догляду) може бути у довідці МСЕК на зворотній стороні, або ж у довідці ЛКК.

    Для перетину кордону Вам знадобиться або довідка про отримання компенсації за догляд на непрофесійній основі (з цим питанням потрібно звертатись до територіального підрозділу соцзахисту) або акт встановлення факту здійснення догляду (заява подається до виконавчого комітету міської або сільської ради).

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю.

    Насправді тут буде не просто в плані виїзду, оскільки потрібно отримати надбавку (компенсацію) через соцзахист, або Акт встановлення факту здійснення догляду.

    Успіхів.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України