Задайте вопрос юристу

839 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 22 мая 2024, вопрос №110093

Призупинення трудових відносин

Доброго вечора, підкажіть будь ласка, чи має директор підприємства право призупинити трудові відносини з працівницею (працює офіційно, медичний заклад) за два дні до виходу з декретної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ( має статус багатодітна родина). Підписати наказ про призупинення трудових відносин відмовилась.
1. На яких законних підставах може зробити це директор
2. Як захистити свої права жінці

Ответы юристов (6)

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Ольга!

    В чому полягає причина призупинення трудових відносин?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Ольга Клиент 24 дня назад

    Наказ про призупинення трудових відносин

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Ваша робота станом на зараз виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором?

    Ольга Клиент 24 дня назад

    Лікарня працює, моє відділення також, я маю бажання працювати, написала заяву про вихід на роботу. Директор відмовил

    Ольга Клиент 24 дня назад

    Наразі деякі працівники працюють більше ніж на ставку.

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Це незаконно. Почніть з Держпраці, якщо не допоможе, прийдеться звертатись до суду. Думаю, що в Вас є всі шанси виграти цю справу. Доречи, ось схожий на Ваш випадок https://zalp.org.ua/news/sudova-praktyka-u-pytanny...

      1. Призупинення дії трудового договору - це тимчасове припинення роботодавцем забезпечення працівника роботою і тимчасове припинення працівником виконання роботи за укладеним трудовим договором у зв’язку із збройною агресією проти України, що виключає можливість обох сторін трудових відносин виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором.

      2. Призупинення дії трудового договору оформлюється наказом (розпорядженням) роботодавця, в якому, зокрема, зазначається інформація про причини призупинення, у тому числі про неможливість обох сторін виконувати свої обов’язки та спосіб обміну інформацією, строк призупинення дії трудового договору, кількість, категорії і прізвища, ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) відповідних працівників, умови відновлення дії трудового договору.

      3. У разі незгоди працівника (працівників) із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору працівником або профспілкою за дорученням працівника (працівників) відповідний наказ (розпорядження) може бути оскаржений до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіального органу, який, вивчивши зміст наказу (розпорядження) та підстави для його видання, за погодженням з військовою адміністрацією може внести роботодавцеві припис про скасування відповідного наказу (розпорядження) або про усунення порушення законодавства про працю іншим шляхом, що є обов’язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня отримання такого припису.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України