Задайте вопрос юристу

840 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 11 июня 2024, вопрос №112119 350₴

Как оформить дарственную на квартиру на оккупированной территории

Я - владелец квартиры, что находится на оккупированной территории. Нахожусь на службе и не могу попасть туда. Как мне оформить дарственную на мою маму, которая не смогла выехать и сейчас на оккупированной территории???

Ответы юристов (1)

  Айвазян Юрий Климентьевич
  100%

  Доброго дня, Олександре!

  На жаль, Ви не зможете оформити договір дарування за таких обставин, оскільки при угоді у нотаріуса повинні бути присутні обидві сторони, як дарувальник, так і обдарований.

  Договір дарування - це домовленість, за якою одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність.

  Договір дарування належить до безоплатних правочинів, за умовами якого обдаровуваний не має перед дарувальником будь-якого зобов’язання матеріального характеру.

  Договір дарування вважається укладеним з моменту передання майна (реальний договір), окрім випадків, коли дарувальник зобов'язується передати обдаровуваному майно у майбутньому (консенсуальний договір).

  Момент набуття права власності за договором визначений стаття 334 ЦК України, залежно від предмету договору. Тобто право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

  Права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

  Навіть за умови того, що Ваша матір зможе оформити довіреність на третю особу в Україні, яка від її імені мала б можливість укласти з Вами дарчу, така довіреність буде нікчемною на підконтрольній Україні території.

  Якщо у матері є можливість виїхати в третю країну та оформити довіреність у консульстві України або у місцевого нотаріуса по місцю знаходження, то тоді це інша справа.

  З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы

Добрий день. Дім на два господаря. 18/25 частини жилого будинку з відповідною частиною господарчих та побутових будівель та споруд належить моїй мамі. Має " Державний акт на право власності на землю", "Свідоцтво про право на спадщину за законом", технічний паспорт на жилий будинок та план земельної ділянки і план частини будинку, що належить моїй мамі. Також є "проект раздела земельного участка между совладельцами в домовладении номер 17" від 5.05.1988року. При спробі одержати кадастровий номер, виявилося що співвласнику присвоїли кадастровий номер. Мені в присвоєнні кадастрового номера відмовили, сказали що потрібно зробити техдокументацію на весь будинок, а потім його розділити. Які мої дії? Що не так?

Добрий день. Дім на два господаря. 18/25 частини жилого будинку з відповідною частиною господарчих та побутових будівель та споруд належить моїй мамі. Має " Державний акт на право власності на землю", "Свідоцтво про право на спадщину за законом", те...

17 июня 2024 Ольга, г. Хорол

1 ответ

Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України