Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня! Ситуація наступна:: через мою земельну ділянку проходить газова труба до житлового будинку сусідньої ділянки. Я звернулася в газовий, вони приїхали подивилися, розвели руками, не знають де шукати, так як газ проводився десь в 2008-2009. роках. На даній ділянці плануються будівельні роботи.
Мене цікавить як можна убезпечити себе у разі пошкодження газової труби. Можливо потрібно подати якийсь запит офіційно?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Газопостачання до житлового будинку сусіда по належній Вам земельній ділянці повинно було проводитися на підставі робочого проекту та технічної документації (схеми) газопроводу.
Якщо прокладення газової труби відбувалося згідно встановлених норм, то за необхідності газовики повинні перенести трубу.
Згідно з ч.1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Частиною першою статті 321 ЦК України визначено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном (стаття 391 ЦК України).
Статтею 91 Земельного кодексу України встановлено, що власники землі повинні дотримуватися правил добросусідства.
Статтею 152 ЗК України передбачені способи захисту прав на земельні ділянки та визначено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Ви можете звернутися до облгазу та вимагати звільнити, демонтувати, переустановити газову трубу (газопровід).
З повагою, юрист Дерій В.О.!