Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Защита прав потребителей, 31 июля 2024, вопрос №116743

Розірвання договору з шахраями в односторонньому порядку

В пошуках допомоги у своїй справі ФОП в паніці поїхала до такої привітної і швидкої на консультацію фірми "юридична допомога" . Мурижили мене годину чи більше,хоча було кілька моментів,коли розуміла,що не юрист,не професіонал консультує. Якийсь підприємець,пробила в гуглі потім... Запевнили,що можна все вирішити, зібрали копії документів,попросили від руки написати проблему на аркушах А4,нібито, для адвоката. Потім визначили ціну та запропонували внести аванс від 12 тисяч , 4 тис перерахувала на чиюсь картку! Договір фото нижче,коли читала від втоми вже здавалося все норм,вдома перечитала,що за жах! Одні зобов'язання від мене,жодних від виконавця. Ніякої конкретики,що буде виконуватись. Я лох,то спочатку підписала,а ПОТІМ вони вписали в поле за що сплата: за "комунікації з приводу ФОП"! І до кінця місяця ніби то ще й сплатити маю. Вдома перечитала відгуки про них це аферисти!

Скажіть, чи слід мені переживати,що договір має якусь юридичну силу, без змоги бути розірваний з мого боку навіть? Чи просто ігнорити цю фірму ,не відповідати на погрози? Про те,що сплачений аванс не повернути вже в курсі(( лише один файл кріпиться, нажаль

Ответы юристов (17)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Ксенія!

    На Ваше питання неможливо надати відповідь, не бачивши договору і не маючи інформації з приводу юридичної фірми з якою Ви уклали угоду.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Ксенія Клиент 3 месяца назад

      Прикріпила в коментар нижче,дякую за увагу до моєї халепи)

    Ксенія Клиент 3 месяца назад

    Договір дрібними літерами жахливого змісту прикріплюю

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Цей договір має юридичну силу.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Будь який договір потрібно ретельно вивчати перед тим, як підписувати.

      • Ксенія Клиент 3 месяца назад

        Господи,ну що я за ідіот! ((( То як його розірвати, якщо з мого боку фактично цього не передбачено? Чи через суд за таки суми не судяться? Чи суд,прочитавши договір,стане на бік споживача?( І далі залякувань справа не дійде)

        • Айвазян Юрій Климентійович

          Ви можете відмовитись від виконання зобов'язань за цим договіром за умови оплати виконавцю фактично понесених ним витрат.

          • Ксенія Клиент 3 месяца назад

            Тож до фактично понесених витрат навіть переліт на Балі можна присобачити, то як із цим бути? Одне 'але' щоправда, консультацію ЮРИСТА ( людини з освітою) я так і не отримала ( за що оплата передбачена). Та навіть "комунікацію", хоч такого слова,певно,в законодавстві і нема.

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Якщо Ви не отримали консультацію, то це питання потрібно вирішувати з тією особою, з якою Ви підписували договір. Зазвичай спочатку отримують консультацію, розробляють план дій, а вже потім підписують договір.

            • Айвазян Юрій Климентійович

              Ви взагалі спробували спілкуватись надалі з цією фірмою?

          • Ксенія Клиент 3 месяца назад
            Так, спробувала, у телеграм чаті, вони швидко відповідають, потім хтось передзвоню є ,кажуть,ви ж консультацію юриста отримали та договір з ним підписали? Я кажу,ні,то просто консультант був,а не юрист і договір не з ним,а з вашою фірмою,з ТОВ. Обіцяли передзвонити,поки не дзвонять. Відчуття,що підставили з усіх боків ,захистивши себе по максимуму. Чи захистить мене факт,що на цю фірмочку вже є заяви у поліції про шахрайство? Вона просто переїздить з адреси на адресу, коли ловлять.так і було, консультація, бадьорий план та підписання,на словах,оплата за усе,що до суду ,але на питання в момент підписання, а за що оплата конкретно,відповіли,зараз зараз вкажемо усе і за спиною тихенько оту фразу вписали "комунікація з юристом".((( Аж стидно за себе
            • Айвазян Юрій Климентійович

              Я думаю, що так. Можете і Ви їм повідомити. що подасте заяву до поліції.

    Турчин Ярослав Олександрович

    ДОБРОГО ДНЯ , КСЕНІЄ!

    З того, що прочитав..., на жаль пункти 1. - 2.1 Договору Ви не сфотографували, - абсолютно смішний і пафосний договір, який дуже в багатьох моментах нікчемний і викликає у судді лише посмішку, якщо навіть Ви його підписали.

    Підкажіть, яким чином відбувалося підписання договору та де Ви взяли екземпляр з печаткою? Ви кудись надсилали поштою підписаний Вами екземпляр?

    Чи дійсно на договорі мокрий відтиск печатки - сказати візуально з такою якістю не можу. Дуже схоже за кольором чорнил, що це кольоровий принтер. Але 100 % не дасть навіть судовий експерт.

    Серед Ваших реквізитів немає РНОКПП. Тобто буде дуже складно довести, що Ви щось з кимось підписували. Хіба що почеркознавча експертиза. І то, якщо вони не бачили як Ви підписували договір, можна зазначити, що вони лише витратять гроші, бо договір підписав Ваш чоловік наприклад.

    Якщо лише відсканували - то це юридичне ніщо. Бо я Вам за годину намалюю за шаблоном будь-який договір з будь-якими особами в Фотошопі. Це не доказ для суду.

    Предмет договору НЕ ЗРОЗУМІЛИЙ. Можливо у пунктах 1 - 2.1. щось є цікаве.

    Ви перелік послуг узгодили? Бо вибачте, я можу під юридинчі послуги підігнати що завгодно.

    Підставою для оплати послуг за договором є виставлений РАХУНОК, в якому зазначаються конкретні послуги та їх розцінки... Якщо ж в договорі не спромоглися це визначити або це визначити в договорі неможливо внаслідок багатьох аспектів, які впливають на перелік послуг. Наприклад при зверненні до суду - кількість процесуальних документів та заяв по суті справи, які слід підготувати, кількість засідань в яких взяти участь та ін.

    Як я розумію у них немає і не може бути узгодженого переліку послуг, які Ви замовили і авансували на суму 4000 грн., а загалом маєте сплатити 12 тисяч. До речі, на сайті Юристи.UA Ви могли б замовити за ці гроші 12 цілком пристойних консультацій на які відповіло б щонайменше 5 фахівців, не пов"язаних одне з одним та які мають своє бачення на проблему.

    Тобто немає узгоджених послуг на такі послуги за принципами розумності. Як правило, послуги узгоджуються шляхом їх оплат / авансування на підставі виставленого рахунку. Цього не було. Гроші на картку фіз.особи не є свідченням Авансування. Це злочин - а саме ухилення від сплати податків з боку цієї так званої фірми.

    Я з Вами погоджуюсь, що цю фірму скоріш за все заснував якийсь амбітний, але малограмотний студент юридичного факультету. Дуже багато речей, які соромно писати відповідним чином кваліфікованому юристу. Я б навіть припустив, що по стилістиці це писала людина, яка не пов"язана з юридичною наукою, а пов"язана з соцмережами, маркетингом, СММ або ІТ. Як правило саме цій категорії людей притаманна гіпер-амбітність не підкріплена реальним статусом, освітою, досвідом.

    Звісно, якщо людина має до цієї фірми хоч якесь відношення.

    А от гроші на картку - це вже серйозно і не з Вашого боку, а з боку шахраїв.

    Юридичним особам та фізичним особам - підприємцям КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО при здійсненні господарської / підприємницької діяльності приймати оплату за надані / не надані послуги - використовувати картки фізичних осіб.

    Якщо про приймання грошей на картку (припускаю Ви не одна така) повідомити податкову - то у особи будуть великі проблеми.

    Хоча може бути й таке, що ці шахраї використовують картку сторонньої особи, якою заволоділи. Дуже багато злиденних, які за 200 гривень готові у банківській установі відкрити картку та віддати її будь-кому.

    Якщо ще не пройшло 3 місяці з моменту перерахування коштів - Ви можете оскаржити операцію, звернувшись до служби підтримки свого банку. Вам мають повернути гроші, які Ви сплатили на картку. Процедура повернення та розгляду цього питання може зайняти до 3-х місяців. Банк попросить отримувача коштів пояснити їх походження та підставу набуття. Якщо вони це не зможуть, а вони не зможуть, то банк запропонує добровільно повернути гроші, або спише їх та заблокує рахунки у банку, припинивши співпрацю.

    Для більш детального аналізу вибачте треба вільний час людини з вищою юридичною освітою. А то Ви невідомо кому невідомо за що роздаєте 4 - 12 тисяч гривень, а на сайті Юристи.UA задаєте безкоштовне питання, при цьому отримуючи фахові відповіді не від шахраїв, а від фахівців з багаторічною репутацією.

    На майбутнє. Якщо у юридичної фірми, яка надає дистанційні послуги, немає власного чи хоча б партнерського сайту - а використовуються американські соцмережі - Facebook, Instargam, Telegram, WhatsApp, Viber та ін. - то це шарашка, а не юридична фірма, яка надає дистанційні послуги.

    Хай Вам щастить!

    • Ксенія Клиент 3 месяца назад

      Дякую дуже Вам,не очікувала такої розгорнутої відповіді...я консультуюся усюди,де можу , і за гроші і без, нажаль гроші не усюди гарантують хорошу консультацію, а проблема досі не вирішена ( я про ФОП,не про цей договір зараз)...((( . Фото з першими пунктами прибирала,там мої фамілія та по батькові попали, не хотіла,щоб хтось із знайомих колись побачив. Там вписано просто "оплата за комунікації з юристом з приводу ФОП"... Але вже знаю,що фірма напівшахрайська, користуються щілинами в законі,що юридична консультація не передбачає ліцензії( і може надаватись будь ким) . Там стільки людей приходить , несуть бідні,гроші ні за що,що не думаю,що вони будуть чіплятися за мене та потребувати ще грошей. Сплачені кошти повернути майже нереально. З відгуків повертали тим,хто із скандалом та камерою приходив в офіс. Та в мене нервів на таке не вистачить .

      ...ще один юрист , з яким з приводу ФОП спілкувалась,казав не чіпати їх, про гроші забути.

      Страшно,що таких фірмочок по Україні немало,і всюди схожий сценарій. То офіси,що вигідні вклади за телефоном пропонували,шахрайські,популярні були,і є, а це інший рівень. До таких доколупатися важче.

      • Турчин Ярослав Олександрович

        Ви так і не відповіли яким чином Ви на них натрапили? І як підписували цей шмат паперу з директором 1994 року народження, який не може навіть себе юридично захистити, не те що когось.

        Справа ваша. І гроші ваші. Можете не зв'язуватись. Але платіж на картку це не платіж за послуги - це крадіжка у держави податків.

        Навіщо жити в країні тільки, якщо всього боятися. І платити шалені гроші особам без адвокатського, які беруть плату в кілька разів вище адвокатського ринку професійних правничих консультацій.

        • Ксенія Клиент 3 месяца назад
          • Натрапила в інтернеті за рекламою,якої дуже багато . ( І фірмочок таких багато як виявилось)...я спробую в банку оскаржити той переказ...хоча б увагу приверну до цього учасника процесу...дякую Вам.
          • Турчин Ярослав Олександрович

            Як мінімум, якщо це картка фізичної особи дійсно, то банк заблокує такого клієнта, який здійснює незаконну підприємницьку діяльність без відкриття ФОП та з використанням власної банківської картки фізичної особи, що прямо заборонено законодавством. Фінмоніторинг банку має звернути на це увагу.

            Прошу. Маю надію, що моя відповідь хоч трохи допоможе у вирішенні питання.

            Дуже прикро, що у нашій професії досі є місце таким організаціям, а ринок юридичних послуг залишається без належного регулювання.

            От це б наприклад будь-хто відкрив стоматологічний кабінет, зареєструвавши фірму і не мав ніяких обов"язків щодо наявності вищої профільної освіти та ін. речей.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024