Задайте вопрос юристу

859 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 08 августа 2024, вопрос №117230 500₴

Вступ до аспірантури, відстрочка, видача ВОД

Доброго дня, планую вступити до аспірантури, але я маю лише приписне посвідчення, мені 26 в ньому є відмітка за 2021р: "НПМ ст.64в Посвідчення дійсне до 01.10.21" - мене визнали обмежено придатним, але тимчасового посвідчення не видали сказали: "до Вас питань немає, наступний". Дані оновлені, витяг з ЦНАПУ пустий і нічого не містить. Повну історію будь ласка прочитайте тут для кращого розуміння: https://uristy.ua/ua/question/113577
Аспірантура: серед переліку документів, в правилах прийому є ВОД, який треба пред’явити особисто, також у разі якщо при вступі були надані недостовірні дані ЄВІ, паспорта, ВОД тощо - це є підставою скасування наказу про зарахування. Є така постанова 559, на сайті кабміну у тексті сказано що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними. Також у цій же постанові - 2 абзац пункту 14 говорить про видачу ВОД якщо такий не був раніше отриманий. Відповідно є пару питань:
-Враховуючи те, що всі документи видані є дійсними, чи можна вважати моє приписне теж дійсним незважаючи на те, що там сказано до якого числа воно дійсне ?
-Якщо не дивлячись на стан приписного я таки зможу вступити, після чого звернусь до ТЦК за відстрочкою, то як це повинно відбутись, адже по факту мені потрібно дві заяви одну на відстрочку та одну на видачу ВОД. Тобто у варіанті з заявою на відстрочку на ВЛК не направляють, а для видачі ВОД - можуть направити. То я маю писати заяву на відстрочку першою, і в ній вказати що "прошу також видати ВОД" ? Тобто я це розумію так що, я немаючи ВОДу, звернувся з заявою про відстрочку, її задовільнять, видають ВОД із вказаним старим діагнозом ВЛК від 2021р. та умовно дають направлення на повторне ВЛК як обмежено придатного до 01.02.25 (чи яка там дата, коли спливають 9 місяців)
-Чи може ТЦК коли я прийду з заявою на відстрочку так повернути ситуацію, що університет мене відрахує ?

Ответы юристов (29)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас!

    -Враховуючи те, що всі документи видані є дійсними, чи можна вважати моє приписне теж дійсним незважаючи на те, що там сказано до якого числа воно дійсне ?

    Ні, Ваше приписне вже недійсне, адже Вам 26 років. У квітні при зниженні призовного віку з 27 до 25 років, з моменту набрання чинності відповідним Законом України Ваше приписне свідоцтво втратило чинність. Тому вступна комісія не має права прийняти його в якості актуального ВОД.

    Наразі практика така, що для вступу особа повинна подати актуальний паперовий ВОД або електронний ВОД, сформований через Резерв + або ЦНАП.

    Міністерство освіти і науки офіційно листом від 12.07.2024 "Про надання рекомендацій щодо вступу" вносить корективи щодо вступу до закладів вищої освіти:

    "...З урахуванням викладеного рекомендуємо:

    1. Врахувати, що при зарахуванні на навчання для здобуття освіти військово-облікові документи до приймальних комісій закладів освіти подають: громадяни України чоловічої статі, яким у 2024 році виповнюється

    17 років, та віком до 60 років;

    громадяни України жіночої статі, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, у разі, якщо здобуття освіти буде здійснюватися на базі здобутої освіти за медичною або фармацевтичною спеціальностями, або жінки, які декларують себе військовозобовʼязаними.

    2. Військово-обліковий документ може оформлятись у паперовій або в електронній формах.

    Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають

    однакову юридичну силу.

    До приймальної комісії закладу освіти подається один із зазначених військово-облікових документів.

    3. Військово-обліковими документами у паперовій формі є: посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    посвідчення призовника;

    військовий квиток;

    тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного;

    військово-обліковий документ на бланку, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. Nº 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобовʼязаних та резервістів і форми такого документа».

    Строк дії військово-облікового документа в паперовій формі нe встановлено. Разом з тим, особи яким виповнилось 25 років і старші, не можуть надавати посвідчення про приписку до призовної дільниці або посвідчення призовника.

    Обліково-послужна картка військовослужбовця, як додаток до військового квитка, не є військово-обліковим документом військовозобовʼязаного.

    4. Відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. Nº 559, військово-обліковий документ також оформляється та видається в електронній формі засобами електронного кабінету призовника, військовозобовʼязаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

    Військово-обліковий документ в електронній формі для перевірки повинен надаватись до приймальної комісії в роздрукованому вигляді.

    У роздрукованому військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (QR-код).

    Зчитування QR-коду за допомогою технічних засобів, які дають змогу відтворити відомості військово-облікового документа в електронній формі, у формі інформаційного повідомлення, що дає доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів.

    Підставою непідтвердження військово-облікового документа в електронній формі є непридатність QR-коду для зчитування технічними засобами.

    Зчитування QR-коду можливо здійснити шляхом встановлення додатку Резерв + в одного із уповноважених членів приймальної комісії або перевіркою роздрукованого військово-облікового документа в електронній формі в РТЦК за місцем розташування закладу освіти.

    У разі коли відомості про прізвище, імʼя, по батькові, дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, категорію і вид обліку, відомості про РТЦК, в якому перебуває на обліку, повідомлення про вчинення правопорушення на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобовʼязаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.

    У разі виявлення приймальною комісією суттєвої невідповідності відомостей, зазначених у військово-облікових документах, громадяни повинні звернутись до відповідних РТЦК, де вони перебувають на обліку, для внесення змін або виправлення відомостей.

    Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати його формування.

    У період проведення мобілізації та/або протягом дії воєнного стану призовники і військовозобовʼязані, які залишили або покинули своє місце проживання, зобовʼязані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у РТЦК за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи та надати військово-обліковий документ з відомостями про перебування на військовому обліку за місцем реєстрації внутрішньо переміщеної особи.

    Вступники з числа допризовників, які підлягають взяттю на військовий облік та вибули за кордон з територій, не визначених постановою Кабінету Міністрів від 09 липня 2024 р. Nº 801, повинні повернутись в Україну для взяття на військовий облік призовників та оформлення військово-облікових документів.

    7. У звʼязку зі збільшенням випадків відмов деяких РТЦК (здебільшого на територіях активних і можливих бойових дій) у взятті на військовий облік призовників з числа осіб чоловічої статі у рік виповнення ними 17 років, пропонувати таким особам письмово звертатись із запитами на отримання публічної інформації до РТЦК щодо отримання офіційної відповіді стосовно строків взяття на облік або причин відмови у здійсненні цього правочину. Копії відповідей РТЦК просимо надсилати на електронну адресу до МОН для узагальнення і направлення до Міністерства оборони за належністю для прийняття відповідних рішень.

    У разі наявності письмової відмови РТЦК у взятті вступника на військовий облік призовників або відповіді РТЦК про відстрочення взяття на військовий облік, пропонуємо розглядати питання про зарахування таких осіб на навчання з оформленням документальних зобовʼязань вступників подати зазначені документи у стислі і конкретні терміни протягом поточного року.

    Зі всіх питань щодо підтвердження військового обліку вступників пропонуємо звертатись у робочий час до державного експерта експертної групи з питань вищої освіти та освіти дорослих директорату фахової передвищої, вищої освіти Сергія Клима за тел. (044) 481-32-67, serhii.klym@mon.gov.ua..."

    -Якщо не дивлячись на стан приписного я таки зможу вступити, після чого звернусь до ТЦК за відстрочкою, то як це повинно відбутись, адже по факту мені потрібно дві заяви одну на відстрочку та одну на видачу ВОД. Тобто у варіанті з заявою на відстрочку на ВЛК не направляють, а для видачі ВОД - можуть направити. То я маю писати заяву на відстрочку першою, і в ній вказати що "прошу також видати ВОД" ? Тобто я це розумію так що, я немаючи ВОДу, звернувся з заявою про відстрочку, її задовільнять, видають ВОД із вказаним старим діагнозом ВЛК від 2021р. та умовно дають направлення на повторне ВЛК як обмежено придатного до 01.02.25 (чи яка там дата, коли спливають 9 місяців)

    Якщо Ви якимось чином вступите, Ви зможете оформити відстрочку.

    Повний алгоритм для оформлення відстрочки у Вашій ситуації:

    1. Отримуєте довідку з ЄБЕДО із зазначенням "ТАК, не порушує" щодо послідовності здобуття освіти.

    2. Готуєте заяву про оформлення відстрочки, до якої додаєте ПРОСТІ копії паспорту, РНОКПП, військово-облікового документу, довідку ЄДЕБО та направляєте це все до ТЦК поштовим зв'язком (рекомендований лист з повідомлення про вручення з описом вкладення).

    3. Реєструєтеся в електронній черзі до ТЦК та СП.

    https://q.mod.gov.ua/registration-place

    4. Готуєте повторно той же пакет документів, що і надісланий поштою, лише вже з нотаріальними копіями.

    5. Йдете до ТЦК та в першу чергу намагаєтеся зареєструвати заяву про відстрочку. Якщо реєструєте - чудово, якщо направляють на ВЛК - йдете та проходите ВЛК.

    6. Якщо після ВЛК направляють для реєстрації заяви про відстрочку - чудово, якщо вручають "бойову" - відмовляєте від отримання через незаконність дій працівників ТЦК та СП. Жодної юридичної відповідальності за це Ви не понесете.

    7. В кінцевому результатів реєструєте заяву про відстрочку, чекаєте +- 2-3 тижні, забираєте довідку про відстрочку.

    -Чи може ТЦК коли я прийду з заявою на відстрочку так повернути ситуацію, що університет мене відрахує ?

    А на якій підставі ВУЗ Вас відрахує. Закон однозначно говорить про наступні підстави:

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про вищу освіту

    Стаття 46. Відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення здобувачів вищої освіти

    1. Підставами для відрахування здобувача вищої освіти є:

    1) завершення навчання за відповідною освітньою (науковою) програмою;

    2) власне бажання;

    3) переведення до іншого закладу освіти;

    {Пункт 3 частини першої статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 3062-IX від 02.05.2023}

    4) невиконання індивідуального навчального плану;

    {Пункт 4 частини першої статті 46 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017}

    5) порушення умов договору (контракту), укладеного між закладом вищої освіти та особою, яка навчається, або фізичною (юридичною) особою, яка оплачує таке навчання;

    6) інші випадки, передбачені законом.

    Такої підстави, як НЕВДОВОЛЕННЯ ТЦК - чинне законодавство не містить. Тому Ваша ключова задача - вступити до закладу освіти. Це не буде просто, але бажаю Вам успіхів.

    З повагою!

    • Роман Клиент месяц назад

      "А на якій підставі ВУЗ Вас відрахує ... 6) інші випадки, передбачені законом."-8.2. Рішення приймальної комісії про зарахування вступника до аспірантури може бути скасоване приймальною комісією у разі виявлення порушень законодавства з боку вступника відповідно до п. 8.3 цього розділу. На звільнене(і) при цьому місце (місця) до 24 вересня 2024 р. може проводитись додатковий конкурсний відбір з числа осіб, які брали участь у конкурсі на цю спеціальність, про що видається відповідний наказ. -8.3. Подання вступником недостовірних персональних даних, недостовірних відомостей про здобуту раніше освіту, зареєстроване (задеклароване) місце проживання, недостовірних відомостей про перебування/неперебування на військовому обліку, про проходження ЄВІ, є підставою для скасування наказу про зарахування в частині, що стосується цього вступника. це ж наче як підстава для відрахування ?Якщо в мене пустий витяг після оновлення даних, то в Дія ВОД не сформується ?

      • Кирда Вячеслав Володимирович
        50%

        Якщо у Вас пустий витяг і там зазначено про необхідність явки до ТЦК та СП - згенерувати електронний ВОД ВИ не зможете ніяк. Загалом зараз Ви можете це зробити виключно через РЕЗЕРВ +, ЦНАПи вже не приймають.

        Я і кажу, що вступ буде дуже не простий, адже ВУЗ буде перевіряти всю інформацію. Якщо Вас зарахують, я сумніваюся, що потім хтось буде Вас відраховувати. Це і зона відповідальності ВУЗу. Вони краще не зарахують, ніж потім відраховувати та теоретично мати судові засідання.

        З повагою!

        • Роман Клиент месяц назад

          Якщо у Вас пустий витяг і там зазначено про необхідність явки до ТЦК та СП-ні такого там немає, прочерки стоять, не в розшуку. Про явку або уточнення ні слова немає у витягу.

          • Кирда Вячеслав Володимирович

            Тоді в цілому є шанси на успішне згенерування е-ВОД через Резерв +. З огляду на позицію МОН, цього має бути достатньо для вступу.

            З повагою!

            • Роман Клиент месяц назад
              Тоді в цілому є шанси на успішне згенерування е-ВОД через Резерв +

              Навіть не дивлячись що витяг у всіх полях містить прочерки ? А через портал дія ? наче там можна згенерувати теж

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Вітаю Вас, пане Романе!

    В першу чергу спробуйте оформити електронний військово-обліковий документ через Резерв+ або через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do... та на його підставі втупати до ВНЗ та оформлювати відстрочку

    По-друге, Ви повинні розуміти, що вступати Вам потрібно лише на бюджет аспірантури, адже згідно Наказу МОН № 910 від 24.06.2024 року: https://ips.ligazakon.net/document/RE42290?from=legislation&hide=true тимчасово до 01 січня 2025 року призупиняється прийом заяв, проведення конкурсного відбору, укладання договорів про навчання між закладом вищої освіти та вступником, та зарахування на навчання для здобуття третього (освітньо-наукового, освітньо-творчого) рівня вищої освіти та в асистентуру-стажування на денну або дуальну форми здобуття освіти за кошти фізичних та юридичних осіб (крім вступників з числа осіб, визначених частинами першою, третьою, п'ятою, шостою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти);

    -Враховуючи те, що всі документи видані є дійсними, чи можна вважати моє приписне теж дійсним незважаючи на те, що там сказано до якого числа воно дійсне ?

    На жаль, ВНЗ може не прийняти до уваги приписне, якщо вони будуть слідувати рекомендаціному листу МОН https://pk.zp.edu.ua/wp-content/uploads/2024/07/2_..., згідно якого МОН рекомендує:

    "...1. Врахувати, що при зарахуванні на навчання для здобуття освіти військово-облікові документи до приймальних комісій закладів освіти подають: громадяни України чоловічої статі, яким у 2024 році виповнюється 17 років, та віком до 60 років; громадяни України жіночої статі, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, у разі, якщо здобуття освіти буде здійснюватися на базі здобутої освіти за медичною або фармацевтичною спеціальностями, або жінки, які декларують себе військовозобов’язаними.

    2. Військово-обліковий документ може оформлятись у паперовій або в електронній формах. Військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу. До приймальної комісії закладу освіти подається один із зазначених військово-облікових документів.

    3. Військово-обліковими документами у паперовій формі є:

    • посвідчення про приписку до призовної дільниці;
    • посвідчення призовника; військовий квиток;
    • тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
    • військово-обліковий документ на бланку, форма якого затверджена постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559 «Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа». Строк дії військово-облікового документа в паперовій формі не встановлено. Разом з тим, особи яким виповнилось 25 років і старші, не можуть надавати посвідчення про приписку до призовної дільниці або посвідчення призовника. Обліково-послужна картка військовослужбовця, як додаток до військового квитка, не є військово-обліковим документом військовозобов’язаного.

    4. Відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військовооблікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559, військово-обліковий документ також оформляється та видається в електронній формі засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія.

    Військово-обліковий документ в електронній формі для перевірки повинен надаватись до приймальної комісії в роздрукованому вигляді. У роздрукованому військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (QR-код).

    Зчитування QR-коду за допомогою технічних засобів, які дають змогу відтворити відомості військово-облікового документа в електронній формі, у формі інформаційного повідомлення, що дає доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Підставою непідтвердження військово-облікового документа в електронній формі є непридатність QR-коду для зчитування технічними засобами.

    Зчитування QR-коду можливо здійснити шляхом встановлення додатку Резерв + в одного із уповноважених членів приймальної комісії або перевіркою роздрукованого військово-облікового документа в електронній формі в РТЦК за місцем розташування закладу освіти. У разі коли відомості про прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, категорію і вид обліку, відомості про РТЦК, в якому перебуває на обліку, повідомлення про вчинення правопорушення на момент зчитування не відповідають відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, військово-обліковий документ в електронній формі вважається недійсним.

    У разі виявлення приймальною комісією суттєвої невідповідності відомостей, зазначених у військово-облікових документах, громадяни повинні звернутись до відповідних РТЦК, де вони перебувають на обліку, для внесення змін або виправлення відомостей.

    Проте, всі деталі Вам потрібно узгоджувати з ВНЗ. На практиці, не всі ВНЗ слідують рекомендаційним листам МОН.

    -Якщо не дивлячись на стан приписного я таки зможу вступити, після чого звернусь до ТЦК за відстрочкою, то як це повинно відбутись, адже по факту мені потрібно дві заяви одну на відстрочку та одну на видачу ВОД. Тобто у варіанті з заявою на відстрочку на ВЛК не направляють, а для видачі ВОД - можуть направити. То я маю писати заяву на відстрочку першою, і в ній вказати що "прошу також видати ВОД" ? Тобто я це розумію так що, я немаючи ВОДу, звернувся з заявою про відстрочку, її задовільнять, видають ВОД із вказаним старим діагнозом ВЛК від 2021р. та умовно дають направлення на повторне ВЛК як обмежено придатного до 01.02.25 (чи яка там дата, коли спливають 9 місяців)

    Якщо Вам вдасться вступити до ВНЗ, то відстрочку оформляє ТЦК в якому Ви стоїте на військовому обліку. Вам необхідно буде оформити належний ВОД, а потім оформити відстрочку.

    З самого початку на адресу ТЦК де плануєте оформити відстрочку - відправте поштою цінним листом з описом вкладеного копії документів про відстрочку. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного. Щоб у разі неправомірних дій зі сторони ТЦК у Вас були докази подачі документів про відстрочку.

    Ваша підстава - для відстрочки пункт 1 частини3 статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” , згідно якої не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."

    1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    2. Довідку про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    3. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    Як бачите, головним документом для оформлення відстрочки є саме довідка з ЄДБО, яка формується відповідальними особами коледжу. Тому після вступу Вам потрібно звернутися до закладу освіти та отримати дану довідку.

    Якщо в довідці з ЄДБО буде зазначено, що Ви порушуєте послідовність освіти - тоді потрібно оскаржувати дане рішення ВНЗ у судовому порядку.

    Якщо в довідці буде зазначено, що послідовність освіти зберігається - тоді Ви можете сміливо йти до ТЦК та оформлювати відстрочку.

    Коли до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Також Вам потрібно буде подати заяву про видачу ВОД.

    Відповідно до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Отже, заява про відстрочку підлягає обов'язковій реєстрації та під час розгляду заяви про відстрочку Вас не повинні направляти на ВЛК, але так як Ви не маєте належного ВОД та як тимчасово непридатний зобов'язані пройти повторний медичний огляд, то Вас можуть спочатку зобов'язати пройти ВЛК. В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, тому в разі вручення мобілізаційного розпорядження - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися.

    -Чи може ТЦК коли я прийду з заявою на відстрочку так повернути ситуацію, що університет мене відрахує ?

    Якщо у Вас буде на руках довідка з ЄДБО, де вказано, що Ви не порушуєте здобуття послідовності освіти Вам повинні оформити відстрочку.

    ТЦК не має повноважень здійснювати тиск щодо ВНЗ для Вашого відрахування.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Роман Клиент месяц назад

      3. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.-а якщо в мене лише приписне то подавати його копію ?ТЦК не має повноважень здійснювати тиск щодо ВНЗ для Вашого відрахування.-тобто основна задача вступити до ВНЗ, щоб вони зарахували, а далі оформлювати відстрочку?

      • Дерій Владислав Олегович
        Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.-а якщо в мене лише приписне то подавати його копію ?

        Згідно пункту 34 постанови КМУ 1487 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. З метою ведення персонального військового обліку державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації здійснюють перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа, визначеного у пункті 20 цього Порядку, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися (надаватися) з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів;

        Якщо Ви перейдете за посиланням, то побачите, що у пункті 20 вже не вказано, які саме ВОД потрібно надати для вступу.

        Згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3633-IX військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

        Тому, спробуйте домовитись з ВНЗ про вступ на базі посвідчення про приписку до призовної дільниці.

        Якщо ж ВНЗ, буде слідувати рекомендаційному (не є нормативно-правовим актом, має лише роз’яснювальний, інформаційний характер і не встановлює правових норм) листу МОН https://pk.zp.edu.ua/wp-content/uploads/2024/07/2_..., то Вас можуть не зарахувати на навчання.

        Проте, якщо є можливість оформіть електронний військово-обліковий документ.

        ТЦК не має повноважень здійснювати тиск щодо ВНЗ для Вашого відрахування.-тобто основна задача вступити до ВНЗ, щоб вони зарахували, а далі оформлювати відстрочку?

        Все вірно.

        • Роман Клиент месяц назад

          Якщо Ви перейдете за посиланням, то побачите, що у пункті 20 вже не вказано, які саме ВОД потрібно надати для вступу.

          -я маю на увазі в заяві для надання відстрочки, там серед переліку поданих документів є ВОД. Якщо у мене приписне то я подаю з заявою і довідкою його (приписне) ?

          • Дерій Владислав Олегович

            Для оформлення відстрочки приписне не підійде.

            Краще, якби Ви згенерували е-ВОД і подали його.

            Або подайте заяву про видачу військово-облікового документу на бланку, фотокартку та приписне.

            • Роман Клиент месяц назад

              які можливі варіанти видачі результату через дію ? Тобто я подав що там треба, і має прийти відповідь у вигляді е-ВОД, якщо там щось буде "не так" то що мені система видасть ? які взагалі варіанти видачі ? чи є за "щось не так" відповідальність ?

          • Дерій Владислав Олегович
            які можливі варіанти видачі результату через дію ?

            Е-ВОД надійде на вашу електронну пошту. Також його можна завантажити в особистому кабінеті в розділі Отримані документи.

            Тобто я подав що там треба, і має прийти відповідь у вигляді е-ВОД, якщо там щось буде "не так" то що мені система видасть ?

            Якщо протягом 10 хвилин нічого не прийде, то відповідно недостатньо даних в Реєстрах.

            чи є за "щось не так" відповідальність ?

            Відповідальності немає.

            Але інша річ, що при явці до ТЦК, то Вас можуть спробувати притягнути до адміністративної відповідальності за те, що Ви в 2021 році не обміняли приписне на тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, але даний штраф можна буде оскаржити, адже Вам відразу повинні були належний ВОД

            • Роман Клиент месяц назад

              Е-ВОД надійде на вашу електронну пошту-це обов'язкове поле ? (ел пошта)

            • Роман Клиент месяц назад

              Але інша річ, що при явці до ТЦК, то Вас можуть спробувати притягнути до адміністративної відповідальності за те, що Ви в 2021 році не обміняли приписне на тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, але даний штраф можна буде оскаржити, адже Вам відразу повинні були належний ВОДНу з тієї судової практики що я бачив, то не можуть вони дати мені штраф за те що я не перебуваю на обліку військовозобов'язаних з 2021року, тому що я в них був, це вони мали все робити, видавати ВОД і ставити на облік військовозобов'язаних. Після 01.10.21 - повісток по тепер я не отримував. Та і до 2024року повістка поштою не вважалась врученою, чи не так ?

          • Дерій Владислав Олегович

            Якщо ви хочете отримати ВОД на електронну пошту - то так.

          • Дерій Владислав Олегович
            Та і до 2024року повістка поштою не вважалась врученою, чи не так ?

            Так, все вірно.

    Айвазян Юрий Климентьевич

    Доброго дня, Романе!

    -Враховуючи те, що всі документи видані є дійсними, чи можна вважати моє приписне теж дійсним незважаючи на те, що там сказано до якого числа воно дійсне ?

    На жаль, ні, оскільки Ви вже не є особою призовного віку, а знаходитесь у віці військовозобов'язанного.

    Законом України 3127-IX Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", який набрав чинності 04.04.2024 року було змінено призовний вік з 27 до 25 років.

    -Якщо не дивлячись на стан приписного я таки зможу вступити, після чого звернусь до ТЦК за відстрочкою, то як це повинно відбутись, адже по факту мені потрібно дві заяви одну на відстрочку та одну на видачу ВОД. Тобто у варіанті з заявою на відстрочку на ВЛК не направляють, а для видачі ВОД - можуть направити. То я маю писати заяву на відстрочку першою, і в ній вказати що "прошу також видати ВОД" ?

    Якщо Вам вдасться домовитись із ВНЗ та Вас приймуть на навчання з приписним свідоцтвом, то після того, як Ви будете зараховані та матимете можливість отримати довідку з ЄДЕБО, можно йти до ТЦК.

    В ТЦК Ви повинні намагатись подати одразу дві заяви: на відстрочку та на видачу ВОД. Проте, із практики, яка склалася, військкомат, скорше за все, відмовить Вам у реєстрації заяви, оскільки спочатку Ви повинні будете отримати військово-обліковий документ.

    Тобто я це розумію так що, я немаючи ВОДу, звернувся з заявою про відстрочку, її задовільнять, видають ВОД із вказаним старим діагнозом ВЛК від 2021р. та умовно дають направлення на повторне ВЛК як обмежено придатного до 01.02.25 (чи яка там дата, коли спливають 9 місяців)

    Так, як Ви розумієте, навряд чи вийде. Ще не мав жодного випадку, коли у чоловіка зареєстрували заяву про відсточку без військово-облікового документу.

    Хоча, законодавство зазначає наступне:

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    63. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    Згідно із Законом України № 3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», який набрав чинності 04.05.2024 року:

    ІІ. Прикінцеві та перехідні положення

    «2. Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби».

    -Чи може ТЦК коли я прийду з заявою на відстрочку так повернути ситуацію, що університет мене відрахує ?

    Ні, це неможливо.

    Питання забезпечення дотримання законних прав та інтересів студентства ВНЗ України тісно переплітаються із реалізацією конституційного права на вищу освіту. Державні органи, відповідальні за прийняття законодавчих актів, маючи за мету захистити права та інтереси студентів, деталізує права і обов’язки викладаючи їх зміст у Законі, підзаконних нормативно – правових актах та локальних актах. Варто знати, за яких випадків, студента може бути відраховано. Відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти № 245.

    Пункт 14 вищезазначеного положення передбачає, що студента може бути відраховано з ВНЗ:

    - за власним бажанням;

    - у зв'язку з переведенням до іншого вищого закладу освіти;

    - за станом здоров'я на підставі висновку ЛКК;

    - за академічну неуспішність;

    - за порушення навчальної дисципліни і правил внутрішнього розпорядку вищого закладу освіти.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Роман Клиент месяц назад

      Так, як Ви розумієте, навряд чи вийде. Ще не мав жодного випадку, коли у чоловіка зареєстрували заяву про відсточку без військово-облікового документу

      -Тобто спочатку вони відправлять мене на ВЛК для оформлення ВОД, і лише після я зможу подати заяву на відстрочку ? а якщо вони десь після ВЛК одразу дадуть "бойову" не залежно від того видали ВОД чи ще ні, що тоді ?

      • Айвазян Юрий Климентьевич

        У разі неправомірних дій ТЦК Вам потрібно відмовлятись від МБ та зазначати у акті відмови, що Ви маєте право на відстрочку, яке ТЦК не дало Вам реалізувати, відмовивши у реєстрації заяви.

        • Роман Клиент месяц назад

          тобто все зводиться до того щоб спробувати згенерувати е-ВОД, вступити і вже лише тоді пробувати оформлювати відстрочку і новий ВОД ?

          • Айвазян Юрий Климентьевич

            Саме так. Спочатку однозначно вступ до ВНЗ, а вже потім оформлення відстрочки в ТЦК.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    1.

    ВАШЕ ПРИПИСНЕ НЕДІЙСНЕ, ТОМУ ЩО ЦЕ ДОКУМЕНТ ПРИЗОВНИКА, А ВИ З 25 РОКІВ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ.

    У ВАС ДІЙСНИМ БУДЕ ЕЛЕКТРОННИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК, АБО ПАПЕРОВИЙ ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК.

    2.

    НІ, АЛГОРИТМ ЗОВСІМ ІНШИЙ.

    ЦЕ ДВА ПАРАЛЕЛЬНИХ ПРОЦЕСИ, ТОМУ ЩО ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ БЕЗ НАХОДЖЕННЯ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ НЕМОЖЛИВО, А СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК БЕЗ ВЛК ТАКОЖ НЕМОЖЛИВО.

    ТОМУ ПОДАВАЙТЕ ОДНУ ЗАЯВУ З ДВОМА ПИТАННЯМИ:

    1. ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.

    2. ОФОРМЛЕННЯ ДІЙСНОГО ВОД.

    ХХХ

    3.

    РІШЕННЯ ПРО ЗАРАХУВАННЯ НА НАВЧАННЯ ПРИЙМАЄ ТІЛЬКИ УНІВЕРСИТЕТ.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Навіть не дивлячись що витяг у всіх полях містить прочерки ? А через портал дія ? наче там можна згенерувати теж

    Навіть не дивлячись на це. Просто сам електронний ВОД також міститиме пропуски і треба заздалегідь уточнювати у ВУЗу, чи достатньо їм буде цього.

    Щодо Дії, можна спробувати згенерувати електронний ВОД і там.

    • Роман Клиент месяц назад

      Також наскільки я знаю в ЦНАПі формально вони теж ВОД видавали через дію, то я так розумію що резерв+, що дія, що цнап - видає однаковий ВОД, і результат видачі буде однаковий що через дію що через резерв+ ?

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Так, це 100 %, різниці там немає.

    • Роман Клиент месяц назад

      тоді ще на останок, які можливі варіанти видачі результату через дію ? Тобто я подав що там треба, і має прийти відповідь у вигляді е-ВОД, якщо там щось буде "не так" то що мені система видасть ? які взагалі варіанти видачі ? чи є за "щось не так" відповідальність ?

      • Кирда Вячеслав Володимирович

        Не можу відповісти на дане питання, адже через Дію ні, ні мої клієнти на даний момент ВОД не оформлювали.

    Середницький Євгеній Вікторович

    Вітаю,

    Аналіз вашої ситуації та відповіді на питання

    Розумію вашу стурбованість щодо вступу до аспірантури та оформлення військово-облікових документів.

    Ваша ситуація є доволі складною через низку факторів:

    • Старе приписне посвідчення: Хоча постанова Кабінету Міністрів №559 продовжила дію багатьох військово-облікових документів, конкретно ваша ситуація потребує додаткового роз'яснення.
    • Відсутність нового ВОД: Незважаючи на те, що ви були визнані обмежено придатними, нового військово-облікового документа вам не видали.
    • Вимоги ВНЗ: Аспірантура вимагає надання дійсного військово-облікового документа.

    Відповіді на ваші запитання:

    1. Чи можна вважати ваше приписне посвідчення дійсним?
      • Ймовірно, так. Постанова Кабміну №559 дійсно продовжила дію багатьох військово-облікових документів. Однак, для остаточної впевненості варто проконсультуватися з юристом або безпосередньо в ТЦК та СП. Можливо, вам знадобиться додаткова довідка або пояснення.
    2. Як оформити відстрочку та отримати ВОД?
      • Послідовність дій:
        • Вступ до аспірантури: Спробуйте вступити до аспірантури, надавши наявне приписне посвідчення.
        • Звернення до ТЦК: Після зарахування до аспірантури негайно зверніться до ТЦК та СП з заявою про видачу нового військово-облікового документа та оформлення відстрочки від призову на військову службу.
        • Заява на відстрочку та ВОД: Ви можете подати одну заяву, в якій зазначити прохання про видачу нового ВОД та оформлення відстрочки на період навчання в аспірантурі.
      • ВЛК: Швидше за все, вас направлять на повторне обстеження до ВЛК для підтвердження вашого статусу обмежено придатного.
      • Новий ВОД: Після підтвердження статусу вам видадуть новий військово-обліковий документ з урахуванням вашого стану здоров'я та статусу аспіранта.
    3. Чи може ТЦК повернути ситуацію, що університет вас відрахує?
      • Ні, малоймовірно. Якщо ви вступили до аспірантури на законних підставах, надавши всі необхідні документи, університет не має права вас відрахувати лише через відсутність нового ВОД, якщо ви подали заяву на його отримання та оформлення відстрочки.

    Що ще варто врахувати:

    • Консультація юриста: Рекомендується звернутися до юриста для детального роз'яснення ваших прав та обов'язків.
    • Збереження всіх документів: Зберігайте всі документи, пов'язані з цією ситуацією (приписне посвідчення, виписки з ЦНАП, заяви, відповіді ТЦК та СП).
    • Терміни: Не відкладайте звернення до ТЦК та СП. Чим раніше ви подасте заяву, тим швидше вирішиться питання з документами.

    Висновок:

    Ваша ситуація є спірною, і остаточне рішення може залежати від конкретних обставин та тлумачення законодавства. Однак, зважаючи на наявну інформацію, у вас є всі шанси вступити до аспірантури та оформити необхідні документи.

    Рекомендації:

    • Зверніться до юриста для отримання детальної консультації.
    • Зберіть всі необхідні документи.
    • Вчасно подайте заяву до ТЦК та СП.
    • Будьте готові до того, що процес може зайняти деякий час.

    Бажаю вам успішного вирішення цього питання!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA