Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 11 августа 2024, вопрос №117418

Як правильно оформити договір дарування?

Добрий день! Під час шлюбу куплено квартиру. Документи права власності було оформлено на ім'я чоловіка. Зараз чоловік хоче цю квартиру подарувати дружині.
Як правильно оформити таку дію?

Бо думки розбігаються: дехто з нотаріусів каже, що найперше потрібно виділити 1/2 частку дружини і оформити свідоцтво права власності та Витягу, а іншу 1/2 чоловік може подарувати , уклавши договір дарування. Це виходить, що в кінцевому результаті буде ДВА Витяги на квартиру.
А дехто говорить, що це подвійна робота і можна якось тільки через договір дарування в загальному це зробити, не виділяти частки.

Як має бути правильно?
Підкажіть, будь ласка!
Дякую!

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Марія!

    Подружжя має право на укладення між собою усіх договорів, які не заборонені законом, як стосовно майна, що є їхньою особистою приватною власністю, так і стосовно майна, яке є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Договір про відчуження одним із подружжя на користь другого з подружжя своєї частки у праві спільної сумісної власності подружжя може бути укладений без виділу цієї частки.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Мельник Катерина Сергіївна
    Мельник Катерина Сергіївна 4 месяца назад

    Юрист, г. Макаров, 16 лет опыта

    Доброго вечора! Тільки виділення частки! Договір дарування це фіктивний правочин в даному випадку.

    Пользователь не активен
    Пользователь не активен 4 месяца назад

    Юрист, г. Сумы, 31 год опыта

    Вітаю ! Даних недостатньо. Якщо квартира купувалася на особисті кошти чоловіка і це вказано у договорі - то укладається договір дарування на дружину.

    Якщо ні - договір поділу (виділу) майна і другий договір дарування. В чому проблема витягів ?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA