Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 21 октября 2024, вопрос №121509

Який алгоритм дій - при виявлені сторонніх людей у своїй власності (через камеру з відеозаписами)

Добрий день, шановні. Підкажіть будь ласка, алгоритм моїх дій при наступному. Виїхав по справах з будинку - камера зафіксувала проникнення на прибудинкову територію двох осіб - які розгулювали по подвір'ю, заглядали у вікна і т.д. - а коли побачили - що камера все фіксує - убігли. Всі відео зі звуком та фотофіксація у наявності. Як їх притягнути до відповідальності (алгоритм дій)? І бажано як можна більш дій від мене онлайн. Дякую Вам за відповіді.

Ответы юристов (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю!

    Зверніться в поліцію про вчинення кримінального правопорушення за статею 162 ККУ

    Стаття 162 ККУ

    1. Незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян, - караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

    Згідно статті 233 КПК

    1. Ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.

    2. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 30 дней назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Ви можете спробувати звернутись з цим питанням до поліції, якщо ті двоє осіб не були з центру комплектування тощо.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 30 дней назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Якщо це були не люди з ТЦК, не поштар та ніхто інший подібний, то їх візит був безпідставним та це були правопорушники. Вони могли обікрасти Вас або наробити Вам інших неприємностей. Тому Вам для уникнення таких неприємностей краще поскаржитись в поліцію на їх несанкціоноване проникнення на територію Вашої земельної ділянки. За відеозаписом їх зовнішності поліція може вияснити хто це був.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України