Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. Рік тому лікувався онлайн в одному медичному центрі Києва.ліки приходили на нову пошту. Налікувався я в них десь тисяч на 50. Робив узі та казав результати по телефону. Але обіцяних ними покращень не сталось. Пройшов пошти повний курс. І послідні ліки я просто не забрав з нової пошти. Сьогодні телефонує чоловік та каже що мені потрібно з'явитись на судове засідання в місто Київ по цій справі. Якщо не з'явлюсь то засідання суду відбудеться а односторонньому порядку. Та мені все одно за рішенням треба буде заплатити кошти в розмірі 5 тисяч гривень. А якщо не буде оплати то стягнення буде в десятикратному розмірі.
Гроші за рішенням суду будуть утримувати частинами з моїх банківських карток.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (8)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Це шахрайство.
Ніякого суду не буде.
Виклик на суд здійснюється за судовою повісткою.
Якщо ще раз зателефонує - скажіть, що звернетеся до поліції.
А краще - заблокуйте номер.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Вас намагаються ввести в оману!
Ніхто на Вас до суду не подав і обов'язків забрати "ліки" у Вас немає - на Вас здійснюють психологічний тиск, щоб Ви оплатили товар. Щоб переконатись в цьому - зайдіть на сайт судової влади https://court.gov.ua/fair/ і введіть своє прізвище ім'я по батькові у графі "Сторона у справі"
Якщо шахраї продовжать Вам телефонувати - в такому разі пригрозіть зверненням в поліцію.
Відповідно до ЗУ "Про захист прав споживачів" Ви маєте право розірвати договір, укладений за допомогою засобів дистанційного зв'язку, а тому відповідно - не приймати та не оплачувати товар.
Постановою КМУ “Про захист прав споживачів” №172 від 07.12.2005 затверджено перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), якщо вони не задовольняють споживачів з будь-яких причин (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/172-94-%D0%BF#...).
Тобто, мається на увазі, що покупець не може повернути або обміняти протягом 14-денного строку товар з цього переліку. Ви ж взагалі відмовилися від товару та не оплачували його.
Тому, ніхто не буде звертатися до суду, так як в інтернет магазині розуміють, що Ви не порушували законодавства України. Вас просто залякують, щоб Ви перевели їм кошти та забрали їхній товар.
У відповідь на їхні погрози напишіть їм, що подасте на них скаргу до Держспоживслужби, податкової та заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення за ст. 355 КК України "Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань".
Упевнений, що після цього всі погрози у вашу сторону закінчаться.
1. Згідно частини 3 статті 214 Цивільного кодексу України Відмова від правочину вчиняється у такій самій формі, в якій було вчинено правочин.
2. Закон України "Про захист прав споживачів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text):
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:
8) договір, укладений на відстані, - договір, укладений продавцем (виконавцем) із споживачем за допомогою засобів дистанційного зв'язку;
11) засоби дистанційного зв'язку - телекомунікаційні мережі, поштовий зв'язок, телебачення, інформаційні мережі, зокрема Інтернет, які можуть використовуватися для укладення договорів на відстані;
Стаття 13. Право споживача у разі укладення договору на відстані
4. Споживач має право розірвати укладений на відстані договір шляхом повідомлення продавця (виконавця) про це протягом чотирнадцяти днів з моменту підтвердження інформації або з моменту одержання товару чи першої поставки товару.
Якщо відповідно до абзацу другого частини третьої цієї статті підтвердження інформації не вимагається, споживач може розірвати договір протягом чотирнадцяти днів з моменту його укладення.
У разі продажу матеріальних речей їх повернення також свідчить про розірвання договору.
Якщо Ви колись зробили замовлення ліків через інтернет, то відповідно до ст. 214 ЦК України відмова від правочину (у даному випадку договору поставки) вчиняється у такій самій формі, в якій було вчинено правочин. Тобто, про відмову від замовлення Ви маєте право повідомити постачальника по телефону (дзвінком та смс-повідомленням), через інтренет або просто не забирати її на пошті.
Тому отримувати та оглядати посилку Вам непотрібно, Вам достатньо лише відмовитися від неї.
Якщо Вам будуть телефонувати дані шахраї - то Ви можете пригрозити зверненням до правоохоронних органів.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, я можу перевірити вас у базі судових справ, щоб впевнитись чи є такий суд взагалі, для цього треба знати ваше прізвище ім'я по батькові.
Або ви можете перевірити дану інформацію самостійно у додатку дія розділ судові справи
З досвіду скажу,що такою схемою користуються шахраї, відповідно до ЗУ про захист споживачів ви маєте право протягом 14днів відмовитись від товару.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Петро!
Можете не хвилюватись з цього приводу. Це звичайні шахраї, які намагають Вас залякати, аби витягнути якомога більше коштів та змусити сплатити останні. Станом на зараз це доволі розповсюджена схема, майже кожного тижня на сайті з'являються такі ж самі питання, як і у Вас.
В жодному разі не йдіть ні на які умови цих осіб. Ви мали повне право не забирати ліки з Нової пошти.
Крім того, на судове засядання не визивають у розмові по телефону та ще й інша сторона. Якщо Ви є стороною при розгляді судової справи, суд направить Вам повістку із вимогою явки.
Якщо Вам ще раз позвонять з погрозами або залякуваннями, попередьте дану особу, що у разі продовження дзвінків та Вашого переслідування Ви змушені будете звернутись до поліції із заявою про злочин.
"1. Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство) -
карається штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від двохсот до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.
2. Шахрайство, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від трьох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
3. Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
4. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
5. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
"1. Вимога передачі чужого майна чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами, обмеження прав, свобод або законних інтересів цих осіб, пошкодження чи знищення їхнього майна або майна, що перебуває в їхньому віданні чи під охороною, або розголошення відомостей, які потерпілий чи його близькі родичі бажають зберегти в таємниці (вимагання), -
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
2. Вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
3. Вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, або таке, що завдало майнової шкоди у великих розмірах, -
карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років із конфіскацією майна.
4. Вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, або вчинене організованою групою чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, або поєднане із заподіянням тяжкого тілесного ушкодження, -
карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна".
Згідно статті 1 Закону України «Про національну поліції», центральним органом виконавчої влади, на який покладається обов'язок служити суспільству шляхом належного забезпечення охорони прав людини і його свобод, який протидіє злочинності, підтримує публічну безпеку і порядок є національна поліція України (далі - поліція) . У пункті 5 частини 1 статті 23 цього Закону зазначено, що до повноважень поліції відноситься здійснення своєчасного реагування та прийняття відповідних заходів на заяви і повідомлення про злочини або події (кримінальні і адміністративні).
Стаття 25 Кримінального процесуального кодексу України (далі по тексту - КПК) покладає обов'язок на прокурора і слідчого починати досудове розслідування у разі виявлення ознак злочину. Крім цього, статтею 214 КПК позначений термін, протягом якого після прийняття заяви або отримання повідомлення про скоєння злочину, прокурор або слідчий повинні внести інформацію про такий злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань (Реєстр) - і дорівнює він 24 години. Правила та порядок ведення такого Реєстру можна подивитися в Наказі Генеральної прокуратури від 06.04.2016 №139 "Про затвердження Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань". А після цього, протягом ще 24 годин, вищевказані особи зобов'язані почати розслідування.
Особливі вимоги до її написання не передбачені законодавством. Але, не дивлячись на це, в ній важливо описати всі відомі факти і обгрунтувати наявність ознак злочину (так як на її підставі і відомостях, що в ній зазначені, буде вноситися інформація про злочин і до Реєстру) Тому, необхідно вказати наступні дані:
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, пане ПЕТРО! Щиро Вам співчуваю, але Ви стали жертвою шахраїв. Вам продавали звичайнісінькі БАДи під виглядом ліків. І Вам ще пощастило, що Вам гірше не стало та що Ви взагалі живий, бо бувають різні випадки. І я б додатково на місці слідчих розглядав питання кваліфікації таких дій як замах на вбивство громадян.
Це класичне шахрайство. Можете навіть написати заяву в поліцію, бо сума чималенька для пересічних громадян.
Все що Вам сказали - суцільна брехня.
Ви можете впевнитись, що немає ніякої справи в суді - ввівши свої прізвище, ім"я та по батькові на державному ресурсі Судової адміністрації України в графі (в самому низу) "Сторона по справі" :
https://court.gov.ua/fair/
Вас просто лякають, щоб заплатили гроші цим шахраям. Але нахабність шахраїв вже вийшла за край. Тому я б на Вашому місці йшов у поліцію і писав заяву, щоб цих шахраїв відловили та посадили по максимуму.
ВІдповідно до ч. 3 - 5 ст. 190 Кримінального кодексу України,
3. Шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, -
карається штрафом від чотирьох тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
4. Шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, -
карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
5. Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, -
карається позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Дуже хотілося б, щоб подібні діячі - шахраї отримували по максимуму та з конфіскацією майна.
Тому щиро раджу звернутися в поліції. Можливо в рамках кримінальної справи Вам навіть вдасться повернути свої гроші, переслані шахраям за псевдолікування.
Медичний центр має бути ліцензованим. В іншому випадку вони не мають права проводити діагностику, а тим більше призначати ліки.
Ліки зараз надаються в більшості випадків ВИКЛЮЧНО за рецептом лікуючого фахівця. Оці всі пересилання поштою псевдоліків - ні про що.
Ліками є медичні засоби, які внесені у спеціальний державний Реєстр (Державний реєстр лікарських засобів України). Все інше в народі та у лікарів називають - "Фуфломіцин".
http://www.drlz.com.ua/
ВІдповідно до Закону України "Про лікарські засоби", лікарський засіб - будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу;
Ніколи не зв"язуйтесь з онлайн- шарлатанами, які не мають ні ліцензії, ні права на діяльність, ні медичної освіти. Жодної відповідальності вони не несуть за свої медичні призначення. Ніяких передових та прогресивних систем лікування хвороб, які б не були відомі лікарям - не існує.
Подібні шахрайські схеми дуже розповсюджені і розрахунок на те, що люди в країні боязкі, і їх можна обманювати, тиснути психологічно, залякувати.
У Вас не було договору з цими пройдисвітами і тому ніякого обов"язку забирати якісь товари з післяплатою у Вас не було.
Мало того, ці шахраї грубо порушують податкове законодавство, адже не проводять фіскалізацію своїх операцій. Вам були зобов"язані у посилках вкладати фіскальний чек із вказівкою найменування продавця, суми, найменування товарів. Переконаний, що нічого з цього виконано не було, бо не існує ніякого Центру в Києві і ніякої фірми, яка офіційно може постачати псевдо-ліки.
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Це психологчний тиск.
Відповідно до Закону України "Про захист прав споживачів" особа має право розірвати договір, укладений за допомогою засобів дистанційного зв'язку, а тому відповідно - не приймати та не оплачувати товар.
Постановою КМУ “Про захист прав споживачів” №172 від 07.12.2005 (поки чинний) затверджено перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню), якщо вони не задовольняють споживачів з будь-яких причин (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/172-94-%D0%BF#...) - ліки в цьому перліку є.
Тобто, мається на увазі, що покупець не може повернути або обміняти протягом 14-денного строку товар з цього переліку. Ви ж взагалі відмовилися від товару та не оплачували його.
Тому, ніхто не буде звертатися до суду, так як продавець розуміє, що Ви не порушували законодавства України. Вас просто залякують, щоб Ви перевели їм кошти та забрали їхній товар.
У відповідь на їхні погрози напишіть їм, що подасте на них скаргу до Держспоживслужби, податкової та заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення за ст. 355 КК України "Примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань".
Упевнений, що після цього всі погрози у вашу сторону закінчаться.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Доброго дня. Рік тому лікувався онлайн в одному медичному центрі Києва.ліки приходили на нову пошту. Налікувався я в них десь тисяч на 50. Робив узі та казав результати по телефону. Але обіцяних ними покращень не сталось. Пройшов пошти повний курс. І послідні ліки я просто не забрав з нової пошти. Сьогодні телефонує чоловік та каже що мені потрібно з'явитись на судове засідання в місто Київ по цій справі. Якщо не з'явлюсь то засідання суду відбудеться а односторонньому порядку. Та мені все одно за рішенням треба буде заплатити кошти в розмірі 5 тисяч гривень. А якщо не буде оплати то стягнення буде в десятикратному розмірі.Гроші за рішенням суду будуть утримувати частинами з моїх банківських карток.
Типовий приклад роботи шахрайських схем із застосування методів психологічного та психічного впливу на жертву. Але Вам немає про зщо хвилюватись в плані можливості притягнення до відповідальність або стягенння з Вас коштів. Ваша позиція є "чистою" та не містить порушень законодавства або договірних зобов'язань.
З приводу дзвінка з виконавчої служби, я дуже сумнваюсь, що це саме були представники виконавчої служби. Ви можете спробувати перевірити інформацію щодо себе в Реєстрі боржників тут
Що робити зараз? При повторних зв'язках з цими людьми - сказати, що вже подали до поліції щодо тиску на Вас. Якшо все буде продовжуватися, дійсно звернутися до правоохоронних органів.
Не хвилюйтесь, Закон на Вашій стороні і все буде добре.
Успіхів! З повагою!
Дякую за змістовну відповідь