Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Защита прав потребителей, 05 декабря 2024, вопрос №123666

Соседи сверху не дают жить

Доброй ночи, подскажите можно ли что-то сделать с шумными соседями, они живут над нами и сильно громко на пятках ходят, (ощущениям будто кувалдой по голове). Когда к этому подключается бегающий ребенок, кажется что потолок развалится.
Прикреплю скриншот, что бы было понятно насколько сильно и насколько часто гупают по голове. Сегодня например это было приблизительно с 19 до 23 ночи.
Без преувеличения, стало сложно находится дома, пробовали поговорить, женщина просто начала кричать, что они что хотят то и делают у себя дома, люди совсем не идут на контакт

Ответы юристов (5)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Костянтине!

    По-перше, звернутися до власника квартири і пояснити йому, що він перевищує рівень допустимого шуму.

    Далі можна викликати поліцію (краще робити це після 10-ї години вечора, адже вдень вам можуть відмовити, посилаючись на те, що вдень шуміти можна).

    Згідно зі ст. 82 КпАП, за перевищення рівня шуму передбачено попередження або штраф у розмірі від 80 до 255 гривень.

    Також варто звернутися з колективною заявою до дільничного інспектора , і йому якраз можна надати і відеофіксацію того, що сусіди шумлять.

    після того, як до вас приїде поліція, переконайтеся, щоб був складений протокол. У протоколі потрібно, щоб була описана ваша ситуація і ви вказані як свідки правопорушення. Якщо поліція відмовляється скласти протокол, то такі дії вам треба оскаржити у начальника поліції.

    Можна також звернутися до місцевого органу Держпродспоживслужби. Саме вони уповноважені розглядати такі питання і складати акти.

    Для звернення до суду вам потрібно зібрати всі докази разом. Це довідки, акти, протоколи, свідки, аудіо- та відеофіксація. Також можна зробити екологічну експертизу. Однак вона платна і доречна тоді, коли шум постійний. Після того ви звернетеся в суд із позовною заявою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Костя Клиент 11 дней назад

      Спасибо за такой развернутый ответ

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Прошу, Костянтине! Вдачі Вам у вирішенні питання.

    Костя Клиент 10 дней назад

    Добрый день, обратились мы в Держпродспоживслужби, они нам сказали что никакими замерами они не занимаются и что даже если к участковому пойти, проблему это не решит, а наоборот может усугубить, так как днём они имеют право шуметь и могут назло шуметь ещё больше.

    Сегодня это продолжается с 9 утра, шум (как шум, топот пятками над головой) постоянный

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Доброго дня, Констянтине!

      По-перше, Вам потрібно звернутись до Держпродслужби із письмовою заявою та отримати письмову відмову.

      По-друге, до дільничого Вам все ж таки потрібно пойти, навіть за умови того, що останній не вирішить питання.

      Крім того, необхідно збирати якомога більше доказів, у тому числі, покази судів.

      Після того, як Ви матимете достатньо доказів, можна звернутись до суду із позовною заявою про стягнення моральної шкоди.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA