Задайте вопрос юристу

897 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 20 февраля 2025, вопрос №127582

Звільнення з роботи шляхом переведення

Доброго дня! Установа в процесі ліквідації. Якщо працівника звільняють шляхом переведенням в іншу установу за статтею 36 п.5 КЗпП чи буде зберігатися невикористана відпустка на новому місці роботи? І коли проходить розрахунок за невикористану відпустку?

Ответы юристов (1)

    Юрій
    Юрій день назад

    Юрист, г. Киев, 7 лет опыта

    Працівник, який не використав за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і отримав за них грошову компенсацію, за його бажанням в обов'язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи (пункт 16 частини першої статті 25 Закону України "Про відпустки").

    У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки (частина перша статті 24 Закону України "Про відпустки").

    При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи провадиться в день звільнення (частина перша статті 116 Кодексу законів про працю України").

    Крім цього, слід зауважити, що пунктом 5 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю передбачено звільнення працівника у зв'язку з його переведенням, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду, в той же час як через ліквідацію установи працівник підлягає звільненню за пунктом 1 частини першої статті 40 цього Кодексу.

    Отже, у разі звільнення працівника у зв'язку з ліквідацією установи, то правовою підставою звільнення слугує пункт 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю, а не пункт 5 частини першої статті 36.

    Правова підстава звільнення в такому разі має істотне значення, оскільки на підставі частини першої статті 44 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов'язаний виплатити працівнику вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо його звільнення обумовлене ліквідацією установи.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України