Задайте вопрос юристу

907 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 26 марта 2025, вопрос №129166

Аліменти на повнолітню дитину

Доброго дня!
Я військовослужбовець. Одружений другий раз, маю двох неповнолітніх дітей, дружина тимчасово не працює, також підтримую фінансово свою матір (пенсіонерку 69 років),так як пенсія маленька.Від першого шлюбу є дитина на яку виплачував аліменти 18 років.Тепер колишня дружина подала на аліменти до 23 років так як він став студентом на денній формі навчання.Вона заміжня і її чоловік працює.
Підкажіть будь ласка чи є можливість виграти суд і не сплачувати аліменти?
І чи підпадаю я і моя сім'я під захист "прав військовослужбовців та членів їх сімей"так як аліменти на повнолітню дитину треба було витягувати з сім'ї де є двоє неповнолітніх дітей?

Ответы юристов (3)

    Лисак Ангеліна
    Лисак Ангеліна 5 дней назад

    Адвокат, г. Киев, 5 лет опыта

    Доброго дня, виграти суд і не сплачувати аліменти взагалі не вийде, так як це Ваш обов'язок. Але зазвичай суди призначають доволі малі аліменти на повнолітніх дітей. Подайте відзив на позову заяву, в якому наведіть все Вами зазначене. Суд врахує ці обставини при визначенні розміру аліментів

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Подавайте заперечення на позов щодо стягнення аліментів.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олеже!

    Вам необхідно подати відзив на позовну заяву та викласти в останній свої заперечення.

    Обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів:

    • досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років;
    • продовження навчання дочкою, сином;
    • потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі;
    • наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

    Суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 Сімейного кодексу України, а саме:

    • стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
    • стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
    • наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
    • наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
    • доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
    • інші обставини, що мають істотне значення.
    Позивачу слід обґрунтовувати в суді свої витрати документальним обґрунтуванням витрат, наприклад якщо особа навчається на платній формі слід долучити довідки з начального закладу про розмір оплати за навчання чи копію договору, квитанції на проїзні документи, канцелярські витрати та витрати на проживання (квитанції з гуртожитку чи орендованого житла) та інші витрати.

    При цьому мінімальний розмір аліментів на повнолітню дитину законом не встановлений.

    Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Водночас суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

    Крім того, при визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином (частина друга статті 200 Сімейного кодексу України).

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 0 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025