Задайте вопрос юристу

907 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 26 марта 2025, вопрос №129189

развод, раздел имущества

скажите пожалуйста,
есть квартира купленная в браке с котлована, еще не здана в эксплуатацию, может ли она быть поделенна.
могут ли ее переуступить, для того чтоб потом ее не делить.
спасибо за ответ.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Відповідно до частини другої статті 331 ЦК України право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.

    Отже, новостворене нерухоме майно набуває юридичного статусу житлового будинку після прийняття його до експлуатації і з моменту державної реєстрації права власності на нього.

    Однак до цього, не будучи житловим будинком з юридичного погляду, об`єкт незавершеного будівництва є сукупністю будівельних матеріалів, тобто речей як предметів матеріального світу, щодо яких можуть виникати цивільні права та обов`язки, тому такий об`єкт є майном, яке за передбачених законом умов може належати на праві спільної сумісної власності подружжю і з дотриманням будівельних норм і правил підлягати поділу між ними.

    Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду справа № 488/3103/17-ц.

    Щодо переуступки, то в принципі це можна зробити, але за згодою обох із подружжя.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Якщо квартира ще не здана в експлуатацію, майнові права на неї є спільним майном подружжя, якщо договір купівлі (інвестування) був укладений у період шлюбу.

    Відповідно до ст. 60 Сімейного кодексу України, усе майно, набуте в період шлюбу, є спільною сумісною власністю подружжя. Це стосується і майнових прав на квартиру в новобудові, незалежно від того, хто з подружжя є формальним інвестором або на кого оформлений договір.

    Якщо договір із забудовником передбачає можливість переуступки, можна оформити поступку прав вимоги (цесію) на іншу особу. Проте, для цього потрібна згода обох з подружжя.

    Якщо другий з подружжя доведе в суді, що угода про переуступку була укладена для ухилення від поділу, її можуть визнати фіктивною та оскаржити.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!



Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Законы 46 0 24 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 189 0 17 мар. 2025
Официальный блог Юристы.UA 307 0 28 февр. 2025