Начните консультацию с юристом онлайн
Отец алкоголик. Как уберечь его квартиру, по закону, чтоб он ее не пропил? Жены (моей мамы) у отца давно нет (они в разводе). Я единственный у него ребенок. Он в тяжелом состоянии (запойный алкоголик). Выносит все, что есть в квартире и сдает в ламбард, живет (бухает) на пенсию еще живой бабушки (его матери). Собирается еще влазить во все возможные кредиты. Как я могу (как его дочь) уберечь его же жилье, чтоб он его не пробухал и не стал бомжом? Я в его квартире не прописана.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Ситуація дуже важка і захистити житло дорослого дієздатного громадянина без його згоди або без обмеження його дієздатності майже неможливо.
Якщо це житло є приватною власністю, то батько має повне право її продати, подарувати, закласти.
В ідеалі, якщо Ви домовитесь з батьком, він може подарувати квартиру Вам (без оподаткування, бо Ви — родич 1 ступеня). Ви стаєте власницею і питання зникне.
Є ще один варіант - визнати батька в судовому порядку недієздатним, але ця процедура непроста, потребує часу, медекспертиз і може бути психологічно болісною.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Черновцы, 7 лет опыта
Вітаю. Можна це вирішити в вашому випадку.
Яким чином слід діяти. Через суд. Суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи,
Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи розглядаються у порядку окремого провадження у цивільному судочинстві.
Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у наркологічному або психіатричному закладі, - за місцезнаходженням цього закладу (ст. 295 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України).
Заява про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи повинна містити обставини, що свідчать про психічний розлад, чи обставини, що підтверджують дії, внаслідок яких фізична особа, яка зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами тощо, поставила себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.
Бажано за допомогою з підготовкою, позовною заявою та іншими процесуальними документами звернутися до адвоката.
Таким чином, вважаю, можна спробувати вирішити ваші побоювання щодо квартири.