Начните консультацию с юристом онлайн
Був осудженний по 358ст.ч4,ч1 ,вирок отримав штраф ,але є труднощі в оформлени на працю и тд.підскажіть що з цим можна зробити ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Адвокат, г. Чернигов, 7 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Не хвилюйтеся, головне - що Ви оплатили штраф. Зверніться до канцелярії суду, аби останні підтвердили факт оплати. Так буває, що Дія оновлюється значно пізніше.
Можете спробувати замовити витяг про несудимість, інформація вже може бути оновлена. Хоча далеко не факт. Але кримінальний кодекс України передбачає, що після відбуття покарання за проступок (сплата штрафу) Ви вже маєте вважатися таким, що не має судимості.
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131)
Стаття 89. Строки погашення судимості
Такими, що не мають судимості, визнаються:
...
2-1) особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання.
Успіхів. З повагою!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, ЕВГЕН!
Запис про судимість в реєстрі на завжди, адже факт її погашення чи зняття не спростовує факту того, що особа була засуджена.
Ось що каже Верховний Суд на цей рахунок.
За правилами п. 5 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, які були засуджені до штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо вони протягом року з дня відбуття покарання не вчинять нового злочину.
У ст. 89 КК України встановлено диференційовані строки погашення судимості залежно від виду і строку покарання, яке відбуте винним, а також від категорії злочинів, до якої відноситься злочин, вчинений особою. Передбачено погашення судимості перебігом певного строку з дня відбуття особою основного і додаткового покарання. Тривалість цих строків залежить від виду покарання або від категорії злочинів у їх класифікації за тяжкістю.
На думку колегії суддів, за наявності диференційованих строків погашення судимості строк погашення судимості засудженій необхідно рахувати виключно з урахуванням вимог п. 5 ст. 89 КК України, що покращує становище засудженої особи. Тобто з моменту реального відбуття покарання, а саме сплати штрафу.
На переконання колегії суддів, саме такий порядок обчислення перебігу строків погашення судимості забезпечить реалізацію принципів диференціації кримінальної відповідальності та індивідуалізації кримінального покарання.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» визначено концепцію якості закону, зокрема з вимогою, щоб він був доступним для заінтересованих осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні. Відсутність у національному законодавстві необхідної чіткості і точності порушує вимогу «якість закону». Якщо в національному законодавстві допущено неоднозначне або множинне тлумачення прав та обовʼязків осіб, то національні органи мають застосувати найбільш сприятливий для осіб підхід. Тобто вирішення колізій у законодавстві завжди тлумачиться на користь особи.
Таким чином, на момент вчинення особою нового злочину її судимість за попереднім вироком була погашена, і вона вважалася такою, що не має судимості.
З повним тестом постанови ККС ВС у справі № 759/10001/18 (провадження № 51-773км19) можна ознайомитися за посиланням http://reyestr.court.gov.ua/Review/83836416.
Як сплачувати штраф розповідають також на державних сервісах. Однак це все теорія і не завжди працює, бо в судах сидять забиті працівники без належних навичок, тому дуже часто працюють аби-як, не знаючи функціоналу і не вносячи належні рішення до Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Але в теорії така можливість існує.
Як це реалізувати розписано у наступних варіантах.
Сплата штрафу онлайн за допомогою Кабінету електронного судуhttps://wiki.court.gov.ua/w/%D0%A1%D0%BF%D0%BB%D0%...
«Дія». Сплата штрафу онлайнВідтепер «Дія» сповіщає про отримання штрафу за певною судовою справою. За кілька кліків у застосунку можна сплатити такий штраф – без поїздок до суду, черг та необхідності отримувати банківські реквізити.https://wiki.court.gov.ua/w/%C2%AB%D0%94%D1%96%D1%...
Зараз по штрафам трохи змінили процедуру виконання. Ви самі його виконати не можете. Це робиться через так звану Службу пробації (раніше кримінально-виконавча служба це називалося, а зараз під Європу реформували).
ОДРАЗУ СКАЖУ. ДЕЯКІ СУДИ ЦИМ НЕХТУЮТЬ І ПРАЦЮЮТЬ ПО-СТАРОМУ.
Виконання судових вироків здійснюється за місцем проживання засудженого.
Підставою для виконання органом пробації судового рішення про призначення покарання у виді штрафу є розпорядження суду про виконання судового рішення та копія самого рішення, оформлених судом у порядку, визначеному законом. У день отримання судового рішення дані про засудженого заносяться до журналу обліку осіб, засуджених до покарання у виді штрафу.
У триденний строк з дня реєстрації отриманого рішення орган пробації надсилає:
до суду, який виніс судове рішення, - повідомлення про прийняття судового рішення до виконання;
до підрозділів інформаційно-аналітичної підтримки територіальних органів поліції повідомлення про засуджену особу.
На кожного засудженого в органі пробації заводиться особова справа. Номер особової справи має збігатися з номером, за яким судове рішення зареєстроване в журналі обліку. В особовій справі зберігаються всі матеріали, пов'язані з виконанням судового рішення, які підшиваються у хронологічній послідовності. Аркуші особової справи нумеруються і заносяться до опису. Якщо у судовому рішенні, що надійшло до органів пробації, виявлені неточності, які перешкоджають виконанню покарання у виді штрафу, орган пробації протягом трьох днів інформує про це суд, який виніс судове рішення, для вжиття заходів щодо усунення виявлених неточностей.
Не пізніше наступного дня з дня отримання судового рішення за адресою, зазначеною у судовому рішенні, або іншою відомою адресою, засуджений викликається до органу пробації. Засуджений може викликатися особисто із врученням виклику до органу пробації або телефонним зв’язком, про що органом пробації складається довідка (у довідці зазначаються дата та час телефонної розмови, номер телефону, з якого здійснено дзвінок, номер телефону, на який було здійснено дзвінок, а також стислий зміст бесіди, дата та час, на який викликано засудженого). Дата явки визначається з урахуванням об’єктивних обставин (відстані, наявності транспортних можливостей, вихідних або святкових днів). У день першого візиту засудженого до органу пробації персонал цього органу проводить з ним бесіду, під час якої перевіряються документи, що посвідчують особу засудженого та з’ясовується факт сплати штрафу. З метою документальної фіксації фактів, що мають значення для виконання судового рішення складається довідка бесіди. За результатами проведення першої бесіди засуджений письмово зазначає про те, що його поінформовано про правові наслідки несплати штрафу або розстрочки його сплати (чергового платежу). У подальшому виклик до органу пробації може надсилатися з використанням технічних засобів електронних комунікацій (електронною поштою, текстовим повідомленням з використанням мобільного зв’язку). Копії документів, що підтверджують факт направлення (вручення) виклику долучаються до особової справи.
Засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання судовим рішенням законної сили і повідомити про це орган пробації шляхом пред'явлення документа про сплату штрафу. У документі про сплату штрафу повинні міститися реквізити, які звіряються з реквізитами рахунків для зарахування надходжень до державного бюджету (для сплати штрафу за кримінальними провадженнями (справами), що розміщені на офіційних вебсайтах місцевих загальних судів). Якщо засуджений не з’явився до органу пробації, не підтвердив сплату штрафу шляхом пред’явлення документа після закінчення місячного строку від набрання судовим рішенням законної сили, орган пробації з урахуванням наявної інформації про засудженого надсилає подання до суду, який виніс судове рішення, для вирішення питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі, відповідно до вимог частини п’ятої статті 53 Кримінального кодексу України.
У разі якщо засуджений під час призначення штрафу з розстрочкою виплати не повідомив орган пробації про сплату чергового платежу, через місяць після закінчення строку виплати чергового платежу орган пробації з урахуванням наявної інформації про засудженого надсилає до суду подання про заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до вимог частини п’ятої статті 53 Кримінального кодексу України.
Згідно зі статтею 26 Кримінально-виконавчого кодексу України засуджений зобов'язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це уповноважений орган з питань пробації за місцем проживання шляхом пред'явлення документа про сплату штрафу.
ЩАСТИ ВАМ!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Чи подавали Ви Запит на отримання Витягу про притягнення відсутність (наявність) судимості?
Якщо в "ДІЇ" досі відображається судимість, це може означати, що дані про сплату штрафу не були передані до МВС.
У Вашій ситуації необхідно офіційно підтвердити сплату штрафу та ініціювати зняття судимості у відповідних органах.
Оскільки Вами було здійснено кримінальний проступок, а не злочин, то судимість повинна знятися автоматично (вважається погашеною) після сплати штрафу (пункт 2-1 ст. 89 ККУ).
1. Отримайте офіційний документ про сплату штрафу
Зверніться із запитом до судової канцелярії чи передали вони інформацію про сплату до МВС.
Зверніться в банк або казначейство та візьміть квитанцію про оплату (якщо збереглася стара – зробіть копію).
2. Подайте заяву до МВС про внесення інформації про сплату штрафу
Після отримання копії квитанції потрібно звернутися до територіального підрозділу Інформаційно-аналітичного управління МВС (або Головного сервісного центру) із заявою про внесення виправлень у Реєстр.
У заяві зазначте:
3. Протягом 1 місяця замовте витяг про несудимість, інформація повинна бути оновлена.
4. Якщо після звернення в МВС судимість не знімають, потрібно звернутися до суду, який виносив рішення, з офіційним запитом про виконання вироку. Суд зобов’язаний передати інформацію до Реєстру.
Якщо в МВС або суді ігнорують Ваше звернення, можна подати адміністративний позов про зобов’язання внести виправлення у Реєстр.
Ваша судимість мала бути знята ще після сплати штрафу, але через бюрократичну помилку цього могло не статися.
Вам потрібно знайти квитанцію про оплату та звернутися до МВС або суду для внесення інформації в Реєстр.
Якщо Вас ігнорують – можна подати позов до суду про бездіяльність правоохоронних органів.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Євгене!
Коли Ви отримали вирок та коли сплатили штраф? Чи подавали Ви квитанцію про сплату штрафу до суду? Яка інформація міститься у витягу про несудимість?
У особи, яка раніше була судимою і судимість не була погашена або знята, у такій довідці про несудимість буде про це зазначено. Отже, для тих хто має непогашену судимість спочатку її потрібно погасити або зняти.
Судимість – це певний строк після відбуття покарання (основного та додаткового), який починає відлік з дня відбуття покарання, та після якого особа не вчинила кримінальне правопорушення. Строк судимості залежить від тяжкості вчиненого кримінального правопорушення і виду покарання.
Погашення судимості відбувається автоматично, після закінчення строку судимості.
Кримінальним кодексом, а саме статтею 89 передбачені наступні строки судимостей:
Також, вважаються такими, що не мають судимості:
Кримінальний проступок – це дія, або бездіяльність, що передбачена Кримінальним кодексом, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу, або інше покарання, що не пов’язане з позбавленням волі.
З повагою, адвокат Айвазян.