Задайте вопрос юристу

932 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 03 июля 2025, вопрос №139047

Застройщик навязывает свою Управляющую компанию, а та, в свою очередь, требует подписание Договора, условия которого кабальны.

В прикрепленном файле Договор с застройщиком. Наличие п. 12 обязывает ли меня подписывать Договор с управляющей организацией на их условиях. При этом, я считаю, что условия Договора кабальны, а некоторые, и вовсе, противоречат действующему законодательству.
Как быть в данной ситуации?

Ответы юристов (2)

    Мурач Дмитро  Васильович
    Мурач Дмитро Васильович 13 часов назад

    Юрист, г. Сумы, 3 года опыта

    Доброго дня!

    Договір між забудовником і управлячою компанією (або з самим забудовником як управителем) не є автоматично обов’язковим для нового власника, якщо він не підписав аналогічний договір самостійно. Та правова конструкція є доволі цікавою з точки зору цивільного законодаства... Включення в договір умови про те, що покупець «автоматично визнає» інші договори, є, по суті, нав'язуванням договірних зобов’язань без волевиявлення особи. Це порушує принцип свободи договору (ст. 627 ЦКУ) і може бути оскаржене як недійсна умова договору згідно зі статтями 203 та 215 ЦКУ.

    Я радив би обговорити та оскаржити цей пункт з представниками продавця. Або звернутися до суду з позовною заявою про визнання недійсними окремих пунктів договору або всього договору в цілому.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Згідно з українським законодавством, співвласники багатоквартирного будинку не зобов'язані особисто підписувати договір з управителем. Договір укладається від імені всіх співвласників уповноваженою особою, яка обирається на зборах співвласників. Після укладання договору управитель зобов'язаний надати копію договору кожному співвласнику.

    НЕОБХІДНО РОЗУМІТИ НА ЯКИХ ПІДСТАВАХ З'ЯВИЛАСЯ УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України