Начните консультацию с юристом онлайн
чи можна взяти академвіпустку за сімейними обставинами? Моєму синові майже 22 роки,він не проходив строкову службу,не було військової кафедри. Навчається у аграрному університеті і потрібно на четвертий курс взяти академвідпустку. чи можуть його під час академвідпустки мобілізувати?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Полтава, 5 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, пані Марино!
Якщо згідно паперового військово-облікового документа (або е-ВОД з ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...) син є призовником, то він не підлягає мобілізації до 25 років незалежно від того навчається він чи оформив академічну відпустку.
Якщо ж син має статус військовозобов'язаного, то під час академічної відпустки він може втратити право на відстрочку від мобілізації.
3. Надання академічної відпустки здійснюється за наказом керівника закладу вищої освіти, у якому зазначаються причина, підстава для надання та тривалість, у тому числі посилання на тривалість відпустки, встановлену законодавством (у разі необхідності).
4. Для надання академічної відпустки здобувачі вищої освіти звертаються до закладу вищої освіти за місцем навчання із заявою в паперовій або електронній формі, в якій зазначають причину (сімейні обставини), строк академічної відпустки (до 1 року) , а також підставу (за наявності документи, які можуть підтвердити викладені у вмотивованій заяві щодо отримання академічної відпустки обставини).
5. Після завершення строку переривання навчання, наданого здобувачу вищої освіти у визначеному цим Положенням порядку, особа може бути поновлена на навчання шляхом допуску до освітнього процесу.
6. Допуск до освітнього процесу здобувачів вищої освіти, у яких завершився строк переривання навчання, здійснюється наказом керівника закладу вищої освіти на підставі заяви здобувача вищої освіти, що подана у письмовій або електронній формі не пізніше, ніж за п’ять днів до завершення строку академічної відпустки.
Здобувачі вищої освіти, які у визначений цим пунктом термін не подали документи для оформлення допуску до освітнього процесу або продовження строку академічної відпустки, відраховуються із закладу вищої освіти за порушення умов договору про навчання у закладі вищої освіти.
7. Спірні питання щодо надання або продовження строку академічної відпустки, допуску здобувача вищої освіти до освітнього процесу розглядаються закладом вищої освіти за участю органів студентського самоврядування або наукового товариства студентів (курсантів, слухачів), аспірантів, докторантів і молодих вчених у порядку, визначеному закладом вищої освіти або в судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 26 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВАШ СИН ДО 25 РОКІВ МАЄ СТАТУС ПРИЗОВНИКА.
ПРИЗОВНИКИ МОБІЛІЗАЦІЇ НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ.
ВІН МОЖЕ ВЗЯТИ АКАДЕМІЧНУ ВІДПУСТКУ НА ЗАГАЛЬНИХ ПІДСТАВАХ.
Академічна відпустка — це період, протягом якого студент може тимчасово припинити своє навчання, не будучи відрахованим з навчального закладу. Така відпустка надається з вагомих причин, через які студентові може бути потрібна пауза в навчанні, вона є засобом підтримки студентів у складних життєвих ситуаціях.
Важлива деталь: студент після закінчення академічної відпустки має право продовжити навчання з того місця, на якому він зупинився, а всі попередні досягнення та результати студента зберігаються.
За яких умов надається академічна відпустка? Студент може претендувати на неї тільки з певної низки поважних причин. Зазвичай академічна відпустка надається з таких приводів:
Академічну відпустку можуть надавати на термін до одного року. У виняткових випадках її може бути продовжено за погодженням з керівництвом навчального закладу.
"Положення про порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, та надання їм академічної відпустки"
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0509-24#Text
3. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
академічна відпустка - переривання здобувачем вищої освіти навчання з підстав і причин, визначених цим Положенням, що унеможливлюють виконання освітньої програми. На час академічної відпустки призупиняються права та обов’язки здобувача вищої освіти, виконання ним індивідуального навчального плану (індивідуального плану наукової роботи). На час академічної відпустки особи, які належать до певних категорій, визначених законодавством, зберігають за собою окремі права здобувача вищої освіти відповідно до цього Положення;
V. Переривання навчання здобувачів вищої освіти
1. Переривання навчання здобувачів вищої освіти здійснюється шляхом надання їм академічної відпустки. Такі особи не відраховуються з числа здобувачів вищої освіти.
2. Академічна відпустка може бути надана відповідно до цього Положення з таких причин:
у зв’язку із сімейними обставинами - перерва у навчанні, процедуру надання якої визначає заклад вищої освіти, та яка надається здобувачу вищої освіти на підставі його вмотивованої заяви на строк не більше одного року за весь період навчання за відповідним рівнем вищої освіти;