Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
998 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Добрий день!
Якщо на підприємство прийняти на роботу за сумісництвом людину, яка працює вчителем за основним місцем роботи (ставка 1 або 0.75) з відстрочкою, то чи буде він рахуватися у квоту? Тобто чи можливо буде за рахунок цього спеціаліста вчителя забронювати іншого працівника? Дякую.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (3)
Адвокат, м. Чернігів, 8 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас.
Так, буде рахуватися, якщо за сумісництвом він буде входити в квоту лише один раз і за іншими підприємствами не враховуватиметься.
З повагою!
Адвокат, м. Миколаїв, 35 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Вікторе!
З урахуванням постанови КМУ від 30.05.2026 року № 692 — після набрання чинності цією зміною, тобто з 01.09.2026 року, розраховувати на такого працівника для збільшення квоти не варто.
Тобто вчитель, який працює за основним місцем роботи у закладі освіти на 1 ставку або не менше ніж на 0,75 ставки, має окрему відстрочку за статтею 23 Закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Міноборони також прямо вказує, що педагогічні працівники середніх шкіл мають право на відстрочку за умови роботи за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Постанова № 692 доповнила пункт 12 Порядку № 76 нормою про те, що військовозобов’язані працівники, яким надано відстрочку з інших причин, визначених статтею 23 Закону, а також працівники, які працюють за сумісництвом на іншому підприємстві, враховуються у загальній кількості військовозобов’язаних лише за одним місцем роботи.
Отже, такий працівник одночасно підпадає під обидві ознаки: він уже має відстрочку за статтею 23 як педагог і на Вашому підприємстві працюватиме не за основним місцем роботи, а за сумісництвом. Тому використовувати його як «додаткову одиницю» для збільшення загальної кількості військовозобов’язаних на підприємстві, щоб за рахунок цього забронювати іншого працівника, з 01.09.2026 року, на мою думку, не вийде.
Важливий нюанс: сама постанова № 692 набирає чинності з дня опублікування, але саме підпункт 3 пункту 1 змін, тобто норма про врахування таких працівників лише за одним місцем роботи, набирає чинності з 01.09.2026 року. До 01.09.2026 року формально ця конкретна нова норма ще не працює.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Полтава, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Вчитель враховуватиметься у квоту Вашого підприємства, адже школа не є підприємством критичної інфраструктури.
З повагою, юрист Дерій В.О.!