Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день.
Есть тур в Египет, решили отказаться от него за месяц. 17 марта, сам тур начало 18 апреля. Тур оператор дал бланк с отказом на тур с 10% штрафом, что указано в договоре за месяц. Но по возврату средств не даёт никаких сроков, ссылаясь на оператора туи, что неизвестно когда вернут. Вот сижу уже две недели и может надо было писать другое заявление на полную стоимость и в другой форме? Черт с ними 10%, неизвестно вообще когда вернут. И стоило ли отправлять почтой, а не скан копию на Мейл? Физически сам не могу отнести, тур агенство в другом городе. Напрягает то, что тур агенство переводит стрелки на туи без каких либо сроков и предлагал сначала ждать месяц, а потом вообще окончание карантина. Нужно понимание, как можно повлиять на возврат средств? Какие возможные сроки возврата? И вообще какие шансы?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (1)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеЯк пояснили в Торгово-промисловій палаті, всі тури з датами, які збігаються з періодом карантину, потрапили під дію форс-мажору. Гроші можна не компенсувати. Але ось перенести тур цілком можливо.
Зараз і профільна Асоціація, і великі гравці ринку почали пропонувати всім туристам, у яких оплачені тури з відправленням від 14 березня до 24 квітня, перебронювати свою поїздку на більш пізній період – ближче до осені. Щоправда, тут варто враховувати, що, як вже заявляв міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, карантин можуть продовжити, тому вибираючи нову дату, краще орієнтуватися на максимально пізній період
Якщо компанія, яка продала вам тур, закрилася через виникнення проблем – повернути гроші буде практично неможливо.
У ст. 617 Цивільного кодексу України зазначено, що ситуація форс-мажору звільняє сторони від наслідків при невиконанні умов домовленостей. Це стосується не тільки турагенств, а й інших сфер. Щоправда, при цьому доведеться довести, що завадив саме карантин і можливості виконати свої зобов'язання не було.
Форс-мажор автоматично не звільняє від виконання зобов'язань. Зараз багато випадків, які стосуються і оплати оренди, і поставок. Найперше треба спробувати обом сторонам домовитися між собою, а вже потім шукати лазівки в законі не платити.