Задайте вопрос юристу

827 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 13 июля 2020, вопрос №24214

ХОТЯТ ПОДАТЬ НА АЛИМЕНТЫ

Доброго времени суток! Ситуация такова. жил с гражданской женой три года и 2.5 года совместно у её родителей. После этого времени она ушла к другому и жила с ним около года или 1.5 (на что идут отрицания с их стороны). когда ребёнку было около 4-х лет. бывшая попросила об лишении родительских прав что бы выехать за границу. На что я долгое время говорил нет, но через года 1.5-2 согласился и сам написал отказ. На алименты не подавала так как боялась что я смогу видится с ребёнком. Она этого не хотела и хотела воспитать в ребёнке ненависть ко мне(Отцу).спустя 11 лет бабушка ребёнка решила подать на меня на алименты. Я недавно женился и родился ребёнок. сам пока не работаю но ищу и вроде бы как нашёл работу. что может или как мне грозят алименты в таком случае.( мать моего первого ребёнка работает и сутками дома нет. уезжала за границу где была депортирована и сидела в кпз 2 недели. работает танцовщицей в клубе. ребёнок начал болеть . что не знаю точно не подпускают. но говорят что что то с почками. сколько с меня будут списывать алиментов или есть вариант ребёнка забрать к себе если ребёнок согласен. Спасибо за ответ!!!

Ответы юристов (1)

    Рахманина Оксана Васильевна
    Общаться в чате Рахманина Оксана Васильевна 3 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 18 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня, Сергію!

    З 14 років дитина має право самостійно вибирати, з ким з батьків хоче жити. З 10 до 14 років місце проживання визначається спільно батьками (ст. 160 Сімейного кодексу України ).

    Позбавити батьківства має право лише суд, але навіть при такій обставині обов'язок утримувати свою дитину залишається за особою, яку було позбавлено батьківських прав (ч. 2 ст. 166 Сімейного кодексу України).

    Отже, до 18 років особа, з якою проживає ваша дитина, має право на отримання аліментів від вас. Вони можуть бути стягнені з дати звернення до суду. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років (ст. 191 Сімейного кодексу України).

    Розмір аліментів передбачають статті 183 та 184 сімейного кодексу України. Це або відсоток від заробітної плати або тверда сума. Крім цього, ст. 185 Сімейного кодексу України передбачає також додаткові витрати на дитини, в тому числі по хворобі.

    Розмір аліментів визначає безспосередньо суд, враховуючи обставини, передбачені ст. 182 кодексу. При цьому, їх розмір не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

    Гарного вам дня!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України