Задайте вопрос юристу

836 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, строительство, 05 октября 2020, вопрос №30293 100₴

Как получить правоустанавливающий документ (дубликат/копию) на землю в АРК Крым на территории Украины в связи утерей/кражей.

Как получить правоустанавливающий документ (дубликат/копию) Свидетельство на право собственности и Витяг на земельный участок в АРК Крым на территории Украины в связи утерей/кражей.
Участок оформлялся до 2013 года в электроном базе держгеокастр не числиться.
Есть решение сессии местного поселкового совета, Проект согласован со всеми согласующими организациями, обозначен на карте и адрес.

Ответы юристов (4)

    Гончаренко Константин
    15%
    Гончаренко Константин 3 года назад

    Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта

    1. Доброго дня!

    Повідомляю наступне:

    Вам необхідно з наявними документами звернутись до нотаріуса на підконтрольній територіі Украіни ,аби він виготовив витяг з реєстру речових прав на нерухоме майно та ііх обтяжень.

    Далі з документами та заявою звернутись письмово до територіального управління Держгеокадастру для подальшого вирішення питання з оформлення документів.( як відомо територія АРК є тимчасовоокупованою) всі державні органи АРК перереєстровано територіально на територіі Украіни.

    Письмові відмови державних органів можна та маєте право оскаржити до суду. Шляхом подачі позову "про оскарження рішень та дій (бездіяльності) посадових осіб органів державноіі влади та місцевого самоврядування.

    Якщо було викрадення то необхідно перед зверненням до вищевказаних установ, подати заяву про кримінальний злочин ,до поліціі в порядку ст. 214 КПК Украііни та отримати витяг з ЕРДР про прийняття заяви та початок перевірки фактів слідчим.

    Довідку з поліціі долучити в якості доказу при подачі заяв до вказаних держ.установ

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    Адвокат Евгений Александрович
    15%
    Адвокат Евгений Александрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 30 лет опыта

    Здравствуйте, Дмитрий!

    Так, если имело место похищение или та же самая потеря, Вам для начала необходимо обратиться с заявлением в полицию по месту совершения похищения или по месту выявления пропажи документов, а если это неподконтрольная территория, то по месту Вашего фактического пребывания.

    Так, если всё таки было похищение документов, то необходимо подавать в полицию заявление о внесении ведомостей в Единый реестр досудебных расследований и открытии уголовного дела о похищении документов по статье 357 Уголовного кодекса Украины, с приложением к нему: решения сессии местного поселкового совета, Проект согласован со всеми согласующими организациями, который обозначен на карте с адресом, о чём в полиции в течение 24 часов необходимо получить извлечение из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного дела, что и будет документом подтверждающим факт похищения документов.

    Если же документы были Вами утеряны, то необходимо подавать в полицию заявление о потере документов, приложением к нему: решения сессии местного поселкового совета, Проект согласован со всеми согласующими организациями, который обозначен на карте с адресом, о чём Вам выдадут в полиции заключение (справку).

    Затем Вы имеете право обратиться за разъяснением ситуации и алгоритма действий в Госгеокадастр Украины и Министерство юстиции Украины, с заявлениями с приложением к ним: решения сессии местного поселкового совета, Проект согласован со всеми согласующими организациями, который обозначен на карте с адресом и извлечения из Единого реестра досудебных расследований об открытии уголовного дела о похищении документов или заключения (справки) о потере документов.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Савченко Олександр
    15%
    Савченко Олександр 3 года назад

    Юрист, г. Чернигов, 9 лет опыта

    Доброго дня, Дмитро!

    Закон України "Про нотаріат" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3425-12#Text):

    Стаття 53. Видача дубліката нотаріально посвідченого документа

    У разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, нотаріусом чи посадовою особою органу місцевого самоврядування видається дублікат втраченого або зіпсованого документа.

    Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р. № 1127 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%...https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1127-2015-%D0%...):

    53. Для державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно використовуються відомості з Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, та паперовий носій інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації).

    У разі наявності в заявника копії примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, свідоцтва про право власності на нерухоме майно подається також відповідна копія.

    Державна реєстрація прав у випадку, передбаченому цим пунктом, проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав на підставі таких документів у Державному земельному кадастрі чи в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, або на паперових носіях інформації (в реєстрових книгах, реєстраційних справах, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації), з обов’язковим зазначенням у Державному реєстрі прав відомостей про втрату, пошкодження чи зіпсування відповідного документа.

    Отже, у випадку втрати, пошкодження або зіпсування свідоцтва про право власності на нерухоме майно, виданого органом місцевого самоврядування або місцевою адміністрацією, державного акту на право власності на земельну ділянку, за видачею свідоцтва на заміну втраченого, пошкодженого чи зіпсованого документа, необхідно звертатись саме до державного реєстратора.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!

    Костромина Виктория
    55%
    Костромина Виктория 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Есть решение сессии местного поселкового совета, Проект согласован со всеми согласующими организациями, обозначен на карте и адрес.

    обратитесь к нотариусу или к регистратору - но может быть такое - что на данный момент вы этого не сможете сделать

    и документы придется делать в крыму а потом устанавливать факт через суд


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України