Задайте питання юристу

910 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Захист прав споживачів, 25 грудня 2020, питання №35420

Отсутствие отопления в квартире почти сутки ( температура 14)

Должны ли нести ответственность, хоть какую то компания которая обслуживает дом, за то что почти сутки зимой нет отопления в квартире. Суть вопроса, как я понял приехать стравить воздух.

Відповіді юристів (1)

    Савченко Олександр
    Савченко Олександр 4 роки тому

    Юрист, м. Чернігів, 10 років досвіду

    Доброго вечора, Денисе!

    Опалення повинно відповідати стандартам надання послуг, що закріплені Законом України "Про житлово-комунальні послуги", Постановами КМУ № 630 від 21 липня 2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення...» та № 151 від 17 лютого 2010 р. «Про затвердження Порядку проведення перерахунків…».

    В іншому разі треба звертатись до постачальника з вимогою відновити належне обслуговування та провести перерахунок розміру плати.

    Стандарти опалення: температура повітря в житлових приміщеннях має становити 18°C та 20°С у кутових кімнатах; виняток можуть складати відхилення протягом 12 годин на добу раз на місяць; якщо показники нижчі, громадяни мають право на перерахунок сплати за послуги після звернення до свого постачальника опалення для обстеження приміщення.

    Правила перерахунку: перерахунок проводиться тільки якщо у вас немає теплових лічильників та належним чином утеплене житло. перегляд суми до сплати проводиться тільки після звернення до постачальника послуги зі складанням відповідних документів за результатами обстеження квартири; сума за централізоване опалення буде знижена на 5% за кожний градус відхилення від норми (при зниженні температури з 18°C до 12°C у житлових приміщеннях та з 20°C до 14°C – у кутових); якщо ж температура нижча 12°C в житлових приміщеннях та 14°C у кутових відповідно – плата не нараховується.

    Вам необхідно звернутися до постачальника з запрошенням представника компанії для складення акту-претензії. Бажано звертатися в письмовій формі( заява в двох екземплярах, на Вашому екземплярі повинні вказати вхідний номер). Протягом двох днів після отримання заяви представник повинен під'їхати для складення та затвердження акту-претензії( складається в двох екземплярах, один екземпляр залишається у Вас). Якщо представник не з'явився, Ви можете запросити двох свідків і скласти акт-претензію самостійно і потім відправити по пошті заказним листом з повідомленням та описом( обов'язково). Відповідно до даного акту компанія-постачальник повинна зробити перерахунок за такою шкалою: норма - 18 градусів в жилому приміщенні( мінімум 12), в кутових кімнатах 20(мінімум 14). Зниження температури на 1 градус - це мінус 5 відсотків сплати за опалення. Тобто, при температурі в жилій кімнаті 15 градусів зниження оплати повинно бути на 15 відсотків. Якщо температура 12 і нижче( без сторонніх нагрівачів, просто на централізованому опаленні), то споживач не повинен платити зовсім. В-основному, після направлення акту-претензії компанії роблять перерахунки( у компанії є три дні на відповідь). І самий крайній випадок-звернення до суду, але все одно крок з актом-претензією потрібно пройти.

    Можу на платній основі підготувати для Вас таке звернення.

    Всього доброго!

    Успіхів Вам!


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України