Начните консультацию с юристом онлайн
Возможно ли как-то вернуть деньги за курсы в школе, когда в договоре указано "деньги возможно вернуть только после первого занятия", а прошло уже 2?
https://kharkiv.ithillel.ua/contract
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (9)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеДобрый день!
1. Согласно пункту 6.2.4. Вы имели право расторгнуть договор в течении 48 часов после первого занятия. Если Вы этого не сделали, Вы потеряли такое право.
2. Еще одной возможностью может являться наличие форс-мажорных обстоятельств. В наших реалиях, это заболевание короновирусом. Короновирус в Украине признан форс-мажором.
К сожалению для Вас, других путей нет, если Исполнитель выполним Все условия предусмотренные договором.
Юрист, г. Харьков, 33 года опыта
Исходя из условий договора п. 5.2.2. и п. 6.2.4. вопрос возврата денег за оплаченный курс решается на усмотрение исполнителя. Вы имеете право обратиться к исполнителю с предложением о расторжении договора, а растрогать его или нет решает исполнитель. К сожалению для вас именно такие условия договора. С моей точки зрения это нарушает ваши права как потребителя. Но говорить о возврате денег можно исходя из конкретных причин вашего отказа от курса. И Если возможно будет доказать, что в данном, конкретном случае ваше право как потребителя нарушено, тогда в судебном порядке можно требовать возврата.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
На жаль, договір дуже суттєво обмежує Ваші права щодо відмови від курсу та повернення сплачених коштів.
Натомість для Виконавця наявний дуже суттєвий комплексій дій, наприклад, пункт 5.2.2:
5.2. Исполнитель имеет право:
5.2.2. В случае отказа Заказчика от прохождения заказанного и оплаченного им Курса по истечении 48 (сорока восьми) часов с момента завершения первого занятия по Курсу, независимо от причин отказа - удержать в свою пользу денежные средства, внесенные Заказчиком в качестве оплаты за Курс.
Ключеве тут, це те, що він має право. Але на практиці, якщо договір надає право виконавцю не повертати кошти, то він користається цим правом.
У будь-якому випадку погоджуюся із колегою вище, спробуйте переговорити із виконавцем про повернення суми коштів. Якщо відповідь буде негативна, повернення буде можливе тільки через суд, і то, результат далеко не очевидний.
Всього найкращого!
Юрист, г. Сумы, 6 лет опыта
Добрый день!
По Вашему вопросу сообщаю следующее:
Проанализировав указанный договор можно сделать вывод о том, что условия очень невыгодные для Вас как заказчика услуг. У Вас есть два выхода:Исходя из условий договора п. 5.2.2. и п. 6.2.4. вопрос возврата денег за оплаченный курс решается по усмотрению исполнителя. (что нарушает принцип свободы договора). Вы имеете право обратиться к исполнителю письменно по почте с вручением с предложением о расторжении договора, а разорвать его или нет решает исполнитель.
Проаналізувавши вказаний договір можна дійти висновку про те, що умови дуже невигідні саме для Вас як замовника послуг. У Вас є два виходи:
Виходячи з умов договору п. 5.2.2. і п. 6.2.4. питання повернення грошей за оплачений курс вирішується на розсуд виконавця.(що порушує принцип свободи договору) . Ви маєте право звернутися до виконавця письмово поштою з врученням з пропозицією про розірвання договору, а розірвати його чи ні вирішує виконавець.
Ст. 907 Гражданского кодекса Украины предусмотрено, что договор о предоставлении услуг может быть расторгнут, в том числе путем одностороннего отказа от договора, в порядке и на основаниях, установленных Гражданским Кодексом, другим законом или соглашением сторон.
Обязательство может быть прекращено как по взаимному согласию сторон, так и по требованию одной стороны. В последнем случае речь идет об одностороннем расторжении договора, которое предполагает активные действия сторон. Расторжение договора также может происходить в форме одностороннего отказа, которая может наступить в результате нарушения условий договора по основаниям и в порядке, предусмотренных Гражданским Кодексом Украины, законом или договоренностью сторон. В последнем случае имеется в виду односторонний отказ от договора при необходимости, следствием которой является расторжение договора. Стороны могут воспользоваться предоставленным правом в любое время - как до начала выполнения, так и во время предоставления услуги. Кроме того, такое право на законных основаниях может принадлежать любой из сторон.
Предоставление сторонам указанного права связано с особенностями услуги и может происходить в трех случаях: когда основания расторжения договора предусмотренные Гражданским Кодексом Украины; когда основания расторжения договора предусмотрены законом; по договоренности сторон. Право на одностороннее расторжение допускается только в случаях, прямо установленных в договоре или в законе.
В соответствии со ст. 10 Закона Украины «О защите прав потребителей» потребитель вправе отказаться от договора о выполнении работ и оказании услуг, если исполнитель своевременно не приступил к исполнению договора или выполняет работу настолько медленно, что закончить ее в определенный срок становится невозможным.
Если стороны в договоре предусмотрели право сторон на односторонний отказ от исполнения договора, то они должны согласовать порядок и последствия такого одностороннего отказа. В первую очередь эти вопросы связанные с возмещением понесенных сторонами расходов и убытков.
Споры, возникающие между сторонами по поводу выполнения условий данного договора, решается в судебном порядке.
Если одна из сторон откажет в прекращении договора, такой договор нужно будет прекратить в судебном порядке или признать ничтожным и обязать исполнителя вернуть Ваши деньги по решению суда.
В Вашем случае с такими условиями, договор может разорвать или исполнитель или суд.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Спробуйте скористатися іншими п. договору зокрема:
6.2.4. Звернутися до Виконавця із письмовою заявою щодо вирішення питання про повернення грошових коштів, сплачених за Курс, до моменту спливу 48 (сорока восьми) годин після завершення першого заняття по Курсу.
7.12. При необхідності повернення грошових коштів Замовник повинен зв’язатися з Виконавцем за контактним номером телефону, зазначеним на Сайті. Після цього Замовник повинен належним чином оформити та надіслати з адреси зареєстрованої електронної пошти Виконавцю скан копію заяви про повернення грошових коштів із зазначенням таких даних: прізвище, ім’я, по-батькові; назва Курсу; дата замовлення; інформація про платежі (сума, дата перерахування); причини відмови від послуг, тощо.
7.12.1. У випадку неналежного оформлення запиту про повернення грошових коштів та/або відсутності в заяві про повернення Замовника необхідної інформації, Виконавець має право не розглядати таку заяву Замовника і не несе за це відповідальність.
11.1. Сторона не несе відповідальності перед іншою Стороною за будь-які збитки або втрати внаслідок несвоєчасного виконання або невиконання цього Договору, повністю або частково, якщо воно спричинене, повністю або частково, обставинами непереборної сили поза контролем Сторін та без необережності з боку Сторін.
Зверніться письмово, як зазначено умовами договору до Виконавця та повідомите про ... та про немажливість подальшої участі у курсі з подальшим поверненням коштів.
Успіхів
Юрист, г. Чернигов, 10 лет опыта
Доброго дня!
Цивільний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#Text):
Стаття 907. Розірвання договору про надання послуг
1. Договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін.
Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.
1) Якщо говорити про домовленість сторін, то ваше право як Замовника розірвати договір в односторонньому порядку (та відповідно повернути кошти) передбачено лише пунктом 6.2.4.Договора: "Заказчик имеет право обратиться к Исполнителю с письменным заявлением относительно решения вопроса о возврате денежных средств, уплаченных за Курс, к моменту истечения 48 (сорока восьми) часов после завершения первого занятия по Курса".
Враховуючи, що вже завершилось 2 заняття, то права звернутися до Виконавця з заявою щодо повернення грошових коштів, сплачених за Курс, на жаль, у Вас вже немає.
2) Що стосується закону, зверніть увагу на наступне.
Закон України "Про захист прав споживачів" (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1023-12#Text):
Стаття 10. Права споживача у разі порушення умов договору про виконання робіт (надання послуг)
1. Споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.
Якщо значну частину обсягу послуги чи робіт (понад сімдесят відсотків загального обсягу) вже було виконано, споживач має право розірвати договір лише стосовно частини послуги або робіт, що залишилася.
2. Якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що їх не буде виконано з вини виконавця згідно з умовами договору, споживач має право призначити виконавцю відповідний строк для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги у визначений строк - розірвати договір і вимагати відшкодування збитків або доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця.
3. У разі виявлення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) споживач має право на свій вибір вимагати:
1) безоплатного усунення недоліків у виконаній роботі (наданій послузі) у розумний строк;
2) відповідного зменшення ціни виконаної роботи (наданої послуги);
3) безоплатного виготовлення іншої речі з такого ж матеріалу і такої ж якості чи повторного виконання роботи;
4) відшкодування завданих йому збитків з усуненням недоліків виконаної роботи (наданої послуги) своїми силами чи із залученням третьої особи;
5) реалізації інших прав, що передбачені чинним законодавством на день укладення відповідного договору.
Зазначені вимоги підлягають задоволенню у разі виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи (наданої послуги) або під час її виконання (надання), а в разі неможливості виявлення недоліків під час приймання виконаної роботи (наданої послуги) - протягом гарантійного чи іншого строку, встановленого договором, чи протягом двох років з дня прийняття виконаної роботи (наданої послуги) у разі відсутності гарантійного чи іншого строку, встановленого законодавством або договором.
4. За наявності у роботі (послузі) істотних недоліків споживач має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків.
Якщо істотні недоліки було виявлено в роботі (послузі), виконаній з матеріалу споживача, споживач має право вимагати на свій вибір або виконання її з такого ж матеріалу виконавця, або розірвання договору і відшкодування збитків.
Зазначені вимоги можуть бути пред'явлені споживачем протягом строків, передбачених нормативно-правовими актами та умовами договору, а в разі відсутності таких строків - протягом десяти років.
5. У разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.
Сплата виконавцем неустойки (пені), встановленої в разі невиконання, прострочення виконання або іншого неналежного виконання зобов'язання, не звільняє його від виконання зобов'язання в натурі.
6. Виконавець не несе відповідальності за невиконання, прострочення виконання або інше неналежне виконання зобов'язання та недоліки у виконаних роботах або наданих послугах, якщо доведе, що вони виникли з вини самого споживача чи внаслідок дії непереборної сили.
7. Про відступи від умов договору та інші недоліки в роботі (послузі), що не могли бути виявлені при звичайному способі її прийняття, споживач зобов'язаний повідомити виконавцеві не пізніше трьох діб після їх виявлення.
8. Виконавець залежно від характеру і специфіки виконаної роботи (наданої послуги) зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ, що засвідчує факт виконання роботи (надання послуги), або відтворити на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надіслати електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.
9. Виконавець зобов'язаний протягом місяця відшкодувати збитки, що виникли у зв'язку з втратою, псуванням чи пошкодженням речі, прийнятої ним від споживача для виконання робіт (надання послуг). Виконавець не звільняється від відповідальності, якщо рівень його наукових і технічних знань не дав змоги виявити особливі властивості речі, прийнятої ним від споживача для виконання робіт (надання послуг).
Якщо виконання робіт (надання послуг) вимагає використання додаткових матеріалів, такі матеріали повинні відповідати вимогам безпеки, встановленим законодавством до таких матеріалів.
10. Виконавець несе відповідальність за шкоду, завдану життю, здоров'ю або майну споживача, що виникла у зв'язку з використанням речей, матеріалів, обладнання, приладів, інструментів, пристосувань чи інших засобів, необхідних для виконання ним робіт (надання послуг), незалежно від рівня його наукових і технічних знань, що дає змогу виявити їх властивості, згідно із законодавством.
11. Якщо під час виконання робіт (надання послуг) виникає необхідність у додаткових роботах (послугах), що не були передбачені умовами договору, виконавець зобов'язаний одержати від споживача дозвіл на виконання таких робіт (надання послуг).
Будь-які додаткові роботи (послуги), виконані (надані) виконавцем без згоди споживача, не створюють для споживача будь-яких зобов'язань щодо їх оплати.
12. Якщо після укладення договору стане очевидним, що роботи (послуги), зважаючи на їх ціну (вартість) та характеристики або інші обставини, явно не задовольнятимуть інтереси або вимоги споживача, виконавець зобов'язаний негайно повідомити про це споживача.
Виконавець зобов'язаний таким же чином повідомити споживача, якщо вартість робіт (послуг) може істотно зрости, ніж можна було очікувати під час укладення договору.
Споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) без штрафних санкцій з боку виконавця у разі виникнення обставин, передбачених в абзацах першому та другому цієї частини.
Чи наявні у вашому випадку які-небудь обставини, зазначені в даній статті Закону?
Звертайтесь, якщо буде потрібна допомога!
Всього доброго!
Щасти Вам!
Адвокат, г. Винница, 10 лет опыта
Доброго дня!
Даний договір не на вашу корить, враховуючи, що ним встановлено термін на розірвання договору - 48 годин.
Крім того, якщо немає доказів форс-мажорних обставин, то розірвати договір за цим пунктом та повернути кошти не вдасться, але можна спробувати мирно домовитися з виконавцем про повернення частини коштів.
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Здравствуйте, Илья!
"Возможно ли как-то вернуть деньги за курсы в школе, когда в договоре указано "деньги возможно вернуть только после первого занятия", а прошло уже 2"?
-Учитывая то, что прошло 2 занятия, а деньги возможно вернуть только после первого занятия объективно и к сожалению, у Вас нет оснований для возврата денежных средств.
Всего доброго!
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Гражданский кодекс Украины (ГК; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15):
"Стаття 907. Розірвання договору про надання послуг
1. Договір про надання послуг може бути розірваний, у тому числі шляхом односторонньої відмови від договору, в порядку та на підставах, встановлених цим Кодексом, іншим законом або за домовленістю сторін.
Порядок і наслідки розірвання договору про надання послуг визначаються домовленістю сторін або законом.";
"Стаття 652. Зміна або розірвання договору у зв'язку з істотною зміною обставин
1. У разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору, договір може бути змінений або розірваний за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті зобов'язання.
Зміна обставин є істотною, якщо вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це передбачити, вони не уклали б договір або уклали б його на інших умовах.
2. Якщо сторони не досягли згоди щодо приведення договору у відповідність з обставинами, які істотно змінились, або щодо його розірвання, договір може бути розірваний, а з підстав, встановлених частиною четвертою цієї статті, - змінений за рішенням суду на вимогу заінтересованої сторони за наявності одночасно таких умов:
1) в момент укладення договору сторони виходили з того, що така зміна обставин не настане;
2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;
3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;
4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.
3. У разі розірвання договору внаслідок істотної зміни обставин суд, на вимогу будь-якої із сторін, визначає наслідки розірвання договору виходячи з необхідності справедливого розподілу між сторонами витрат, понесених ними у зв'язку з виконанням цього договору...".
Если Вы согласились с публичной офертой и внесли уже деньги за курс, возвращать их в Ваших обстоятельствах (после двух занятий) придется, как представляется, в судебном порядке. При этом, обоснование расторжения договора и возрат денег по основаниям Закона о защите прав потребителей (ст.10), как предложено коллегами выше, требует нарушений Исполнителя, которых может не быть или, скорее всего, нет. Поэтому мое предложение использовать, применить ст.652 ГК Украины о расторжении договора в связи с существенной сменой обстоятельств, признаки которых, предусмотрены ч.2 этой ст.652, при этом достатчно одной из 4 предусмотренных условий.
Подайте, направьте Исполнителю заявление-претензию (под регистрацию его вручения на Вшем экземпляре, заказным письмом с уведомлением о вручении) о расторжении договора согласно ст.ст.907 и 652 ГК и возврате средств (за вычетом стоимости двух занятий), укажите в заявлении Ваш код ИНН, а также банковские реквизиты Вашей карты (счета) для перечисления средств. В случае отказа или оставления без внимания заявления в течение 30 дней вправе обраиться в суд с иском о расторжении договора и взыскания средств.