Задайте вопрос юристу

508 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

10 июня 2021, вопрос №43535 250 грн.

Людина взяла кредит з пропискою у мене в будинку. Чи мають право забрати у мене майно?

Особа яка непроживає по місці приписки, а проживає десь незрозуміло де, взяла кредит на своє їмя, але вказала місце проживання тут в моєму будинку де і є приписана. Ця особа являється нам родичем. Але вона взяла кредит і заборгувала певну суму. На мій адрес де я і ця особа приписана, прийшов лист від цієї компаній в якій вона брала кредит, що вона неї єзаборгованість і що ця компанія буде подавати в суд. Питання чи можуть в мене забрати майно або будинок? Звязку з цією особою немає.

Ответы юристов (3)

  Антоненко Вячеслав
  100%
  Антоненко Вячеслав 12 дней назад

  Юрист, г. Чернигов, 3 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня, Олександре!

  Ви в жодному випадку не будете відповідати за фінансові кредити інших осіб не те, що своїм майном, і взагалі нічим іншим.

  Те, що вона прописана у Вашому будинку, жодним чином не наділяє таку особу право власності, тобто розпорядження майном.

  Тому будьте спокійними, відповідати за дії іншої особи, яка прописана у Вас в будинку, Ви точно не будете!

  0 / 0
  Руденко Артем
  Руденко Артем 12 дней назад

  Адвокат, г. Сумы, 2 года опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Доброго дня!

  Якщо кредит брали не Ви та не є поручителем за цим кредитним договором, то юридично не маєте до цих правовідносин ніякого відношення, а тому відповідати не будете.

  Те, що особа, яка взяла та не повернула кредитні кошти і одночасно зареєстрована у вашому житлі, не створює для вас підстав та обов'язку для відповідальності за кредитним договором.

  0 / 0
  Шишкин Алексей Юрьевич
  Шишкин Алексей Юрьевич 12 дней назад

  Юрист, г. Харьков, 29 лет опыта

  Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

  Извините отвечаю со смартфона, на котором нет украинского шрифта.

  В данном случае должником по кредиту является ваш родственник, который не проживает по адресу прописки. Конечно а случае просрочки по кредиту на этот адрес будут приходить уведомления о задолженности, а если компания обратиться в суд, то будет указывать адрес ответчика по месту его прописки, другого у них нет. Естественно, если вы не являетесь по данному кредиту поручителем, то и не имеете перед кредитором никакой обязанности по возврату кредита. Главное, чтобы ваш родственник не был совладельцем вашей квартиры тогда вам ничего не угрожает. На всякий случай вы можете выписать на его в судебном порядке. Вы можете обратиться в суд с иском об утрате пользования жилым помещением и на основании решения суда снять его с регистрации.

  0 / 0

Похожие вопросы