Начните консультацию с юристом онлайн
При встановленні покрівлі не було дотримано норм ДБН. Покрівля частково завалилася через 1,5 роки. З документів є тільки розписка в довільній формі "майстра" про виконані роботи і на яку суму. "Майстер" - фізична особа, не підприємець. Зіткнулася з тим, що експетизу провести неможливо так як нема документації на ремонтні роботи. Будівля відкрита, вже тиждень шукаю експерта. Ніхто не хоче братися за справу так як немає докуметів.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Тетяно!
Дійсно, справа складна, особливо враховуючи відсутність належного правового оформлення відносин.
Рекомендував би Вам, якщо маєте контакти та виходи на "майстра", надіслати йому письмову претензію із вимогою усунути порушення (+ можливо сплатити матеріальну шкоду).
Складно сказати, які перспективи у Вас, оскільки важко навіть довести факт того, що саме конкретна особа здійснювала встановлення покрівлі.
В залежності від претензії, можливим та доречним було б звернення до суду. Однак про це точно зарано говорити.
Раджу Вам заручитися правовою допомогою адвоката, який спеціалізується у подібним правовідносинах!
Адвокат, г. Киев, 16 лет опыта
Доброго дня, Тетяна!
Уточніть, а експерта ви шукаєте для встановлення порушення норм ДБН та направлення в подальшому претензії на "майстра"?
Чи з яких підстав?
Стосовно експерта. Можливо переформулювати запит на експертизу варто, не по порушенню норм ДБН, за видами експертиз пошукати приблизно до встановлення причинно-наслідкового зв'язку між роботами та поточним станом.
Звертайтесь, через контакти на сайті.
Юрист, г. Сумы, 5 лет опыта
Добрый день!.
Если бы были в наличии документы(договор на услуги, накладные на закупку материала для ремонта, чеки и т.д.)
Можно было бы говорить о механизме защиты Ваших прав так как описано ниже:(описание относиться как к компании ,ФОП или физ лицу.)
Согласно части 9 статьи 8 Закона Украины «О защите прав потребителей» при предъявлении потребителем требования о безвозмездном устранении недостатков товара они должны быть устранены в течение четырнадцати дней с даты его предъявления или по соглашению сторон в другой срок.
Законодательством предусмотрено, что за каждый день задержки устранения недостатков сверх установленного срока (четырнадцать дней, если сторонами не было обусловлено более длительный срок) потребителю выплачивается неустойка соответственно в размере одного процента стоимости товара.
Требовать расторжения договора и возврата уплаченной за товар денежной суммы, согласно ст.8 Закона Украины «О защите прав потребителей», возможно в случае выявления на протяжении установленного гарантийного срока существенных недостатков, возникших по вине производителя товара (продавца, исполнителя), или фальсификации товара, подтвержденных при необходимости заключением экспертизы.
Существенный недостаток - недостаток, который делает невозможным или недопустимым использование товара в соответствии с его целевым назначением, возник по вине производителя (продавца, исполнителя), после его устранения проявляется снова по независимым от потребителя причинам и при этом наделен хотя бы одним из следующих признаков:
а) он вообще не может быть устранен;
б) его устранение требует более четырнадцати календарных дней;
в) он делает товар существенно другим, чем предусмотрено договором.
Для подтверждения существенности недостатка необходимо соответствующее заключение сервисного центра, а потому это является обязательным условием для возврата денежных средств.
Итак, магазин обязан устранить недостатки в течение 14 дней, если Вы не оговаривали другое. Вы имеете право требовать пеню в размере 1% от стоимости товара за каждый день задержания в удовлетворении Вашего требования. Кроме того, Вы имеете право требовать расторжения договора купли-продажи и возврата уплаченных за товар денежных средств, поскольку ремонт на строк более 14 дней указывает на то, что товар может содержать существенный недостаток. Перед тем, как обращаться в суд сначала сформируйте Ваши требования письменно и направьте их продавцу, а себе оставьте подтверждение такого направления.
Итак, сначала нужно определить не подписывали ли Вы никаких актов, квитанций, где был прописан оговоренный срок гарантийного ремонта, поскольку там могло быть установлено срок более 14 дней, что в дальнейшем несколько усложняет Ваше право на возврат средств или замену товара (магазины, как правило, мелким шрифтом прибегают прописывать свои сроки в договорах, квитанциях, актах и т.д.). Если же Вы не подписывали никакого документа с прописанным сроком гарантийного ремонта товара, что составляет более 14 дней, то конечно же Вы можете уже смело обращаться в суд и защищать свои нарушенные права.
Перед подачей иска в суд необходимо направить заказным письмом на адреса магазина претензию в которой описать все требования и проблемы и указать, что в случае игнорирования претензии , Вы оставляете за собой право обращения в суд для взыскания сумм убытков и прочего.(к претензии приложить: копии договора , спецификаций товара , чеки оплат , накладные , ответы магазина , решение сервисного центра и прочее) , чем больше доказательств тем лучше для Вас!
Учитывая ,что доказательств крайне мало, рекомендую:
Подать на работника заявление в полицию о мошенничестве внести ведомости в ЕРДР в порядке ст. 214 КПК пусть этим вопросом займется следователь.
С уважением,
Константин Гончаренко
Адвокат, г. Киев, 31 год опыта
Добрий вечір, Тетяна!
Вам треба пояснимти майстиру, що його робота виконана з порушенням норм ДБН, краще це підтвердити документально, після чого попередити його зверненням до поліції з заявою та до суду з позовною заявою, щоб він повернув Вам передані Вами на виконання робіт кошти.
Всього доброго, успіхів.
Адвокат, г. Киев, 20 лет опыта
1. я думаю экспертизу Вы вряд ли сможете провести - так как нет исходника - то как оно делалось - чтоб эксперт мог написать ЧТО было сделано неправильно
2. вряд ли Вы сможете подать в суд на исполнителя - так как у Вас нет договора где будет указан ИСПОЛНИТЕЛЬ
ПРОБУЙТЕ ПОЛЮБОВНО ДОГОВОРИТЬСЯ С ИСПОЛНИТЕЛЕМ.
Юрист, г. Днепр, 31 год опыта
Цивільний кодекс України (ЦК;
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n2101):
"Стаття 6. Акти цивільного законодавства і договір
1. Сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.
2. Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами...
Стаття 639. Форма договору
1. Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
2. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
3. Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд...
Стаття 642. Прийняття пропозиції...
2. Якщо особа, яка одержала пропозицію укласти договір, у межах строку для відповіді вчинила дію відповідно до вказаних у пропозиції умов договору (відвантажила товари, надала послуги, виконала роботи, сплатила відповідну суму грошей тощо), яка засвідчує її бажання укласти договір, ця дія є прийняттям пропозиції, якщо інше не вказане в пропозиції укласти договір або не встановлено законом...".
На підставі вище викладених умов ЦК вважаю укладений Вами з фізичною особою-"майстром" усний договір належним і дійсним, а розписка "майстра" - документом про виконання роботи (акт виконаних робіт). На підставі розписки та викладених умов ЦК Ви маєте право звернення до "майстра" з претензією (рекомендованим листом з повідомленням про вручення, для суворості - через нотаріуса) про порушення укладеного договору, завдання матеріальної шкоди, відшкодування завданої шкоди - повернення сплачених коштів; можливо проведення ремонту самостійно із залученням іншого підрядника з наступною вимогою відшкодування вартості ремонту з боку "майстра".
Адвокат, г. Ровно
Доброго Дня
Щодо Вашого питання
Погоджуюсь з думками колег спробуйте домовитись з майстром добровільно, а саме знайдіть його контакти, згадайте як ви його знайшли, про моніторте інформацію про нього і його номер телефону в інтернеті, здійсніть пошук відгуків про нього в соціальних мережах тощо.
Подачи позову про захист прав споживача та відшкодування сплачених коштів без належних документів не перспективна, навіть за наявності експертизи (яка теж не дешева) при відсутності документів а саме чеків, договору тощо важко буде встановити, хто безпосередньо здійснював роботи.
Успіхів