Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Защита прав потребителей, 29 сентября 2021, вопрос №49687

Как вернуть покупку, сделанную через инстаграм?

Здравствуйте. Купила одежду через инстаграм, но не устроило качество и размер. Хочу вернуть покупку, но все мои сообщения продавцом игнорируются. Оплата проводилась через Приват 24 (по предоплате), т.е. имеется только ФИО человека, которому перечислялись деньги. И есть еще имя и телефон человека, который делал отправку посылки, это человек по телефону выходит на связь без проблем, но она говорит, что лишь работник склада с которого делаются оправки и у них в клиентах много других продавцов со всей Украины. Я имею права (и возможность) вернуть товар как сказано в законе в течении 14 дней?

Ответы юристов (3)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    Відповідно до ст. 9 Закону України "Про захист прав споживачів", Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

    Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

    Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром, або відтворений на дисплеї програмного реєстратора розрахункових операцій (дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій) QR-код, що дає змогу споживачеві здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому містяться, або надісланий електронний розрахунковий документ на наданий споживачем абонентський номер чи адресу електронної пошти.

    Якщо Ви купували через соцмережу у нелегального продавця, застосувати норми Закону неможливо. Якщо продавець є як мінімум ФОП та надіслав з товаром чек, тоді можна вимагати від нього повернення товару.

    Адвокат  Євген Олександрович
    Адвокат Євген Олександрович 3 года назад

    Адвокат, г. Киев, 31 год опыта

    Здравствуйте!

    Вы имеете право подать заявление в киберполицию для проведения проверки и принятия мер реагирования:

    https://cyberpolice.gov.ua/contacts/

    При наличии вопросов обращайтесь индивидуально через Звернутися.

    Всего доброго!

    Удачи Вам!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 3 года назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Ви формально маєте право на повернення товару. Якщо у Вас немає письмових доказів, зокрема, чека, то Ви не можете реалізувати це право. Без письмових доказів Ви б програли в суді.

    Можете звертатись до мене з цим питанням. Я можу надати Вам детальну правову консультацію чи інші юридичні послуги.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA