Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
882 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Хочу дiзнатися чи заблокують приват картки та iншi картки за заборгованiсть коммунальных послуг? Зараз з вiдсотком 29900 грн. (Почалася вiйна ми виïхали, у будинку почали жити зсу без згоди, та палять газ. Зверталися до газовоï служби нам сказали потрiбно власноруч ïхати та виключати, ми не можемо туди приïхати) . Як бути з картками (чи це запишеться як борг?) Та що можна зробити в такой ситуацiï? Чи потрiбно вiддавати за комунальнi чи ми можемо довести потiм у судi що це е несправедливiстю. Маемо впо та iншi докази перебування вже далеко вiд дому
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Юлія!
Якщо буде рішення суду щодо стягнення з Вас боргу за комунальні послуги, то ДВС відкриє виконавче провадження. Відповідно до нього виконавець накладе арешт на Ваші рахунки у банківських установах до того часу, поки борг не буде сплачено.
Вам все ж таки спочатку треба сплатити борг, щоби не було драматичних наслідків для Вас, а вже потім вирішувати питання в суді. У разі позитивного рішення Ви зможете всі кошти повернути.
У суді Вам потрібно буде довести, що на час перебування військовослужбовців у Вашій квартирі, Ви в ній не проживали, а тому не користувалися житлово-комунальними послугами. Для цього необхідно буде надати всі підтверджувальні документи, які в Вас є. Також було б бажано мати покази сусідів, які б підвердили Вашу відсутність та проживання у квартирі інших осіб.
Також потрібно буде довести, що військовослужбовці протягом відповідного терміну проживали в цій квартирі, а отже користувалися житлово-комунальними послугами.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, м. Київ, 9 років досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, авжешь ви маєте право оскаржити нараховану суму за не отримані послуги, о крім теплопостачання.
Право споживача на несплату послугЯк передбачає ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач має право на несплату вартості житлово-комунальних послуг на період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї. Для реалізації цього права споживач повинен звернутися до виконавця послуг з письмовою заявою та офіційними документами, що підтвердять факт відсутності. Це можуть бути документи з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання.
Наприклад, щоб не платити за послуги холодного та гарячого водопостачання на період тимчасової відсутності споживача і членів його сім’ї, слід звернутися із заявою до виконавця зазначених послуг для опломбування запірних вентилів на вводі в квартиру або власний будинок. За письмовою заявою споживача виконавець протягом доби відновить надання послуг, знявши пломби. Такий порядок встановлений п.32 Правил надання послуг централізованого опалення, подачі холодної і гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.05 р. № 630.
Також зразки документів та більш детальна інформація за посиланням
https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9F%D1%8...
Юрист, м. Полтава, 4 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня!
Якщо у вашу домівку на окупованих територіях заселилися невідомі люди без Вашої згоди - Ви можете подати заяву до правоохоронних органів. Повідомити про злочин у певних випадках можна навіть без документів, що підтверджують ваше право власності. Слідчі допоможуть зібрати та зберегти докази, які стануть у пригоді для повного та неупередженого розгляду цієї справи в майбутньому.
Якщо через борг газова служба звернеться до суду, то Вам потрібно довести, що відповідні комунальні послуги використовували не Ви.
Якщо в вашій оселі замість вас певний час проживали інші люди й, відповідно, користувалися газом, електрикою, водою тощо, а на Вас залишили борг - Вам потрібно звернутися:
Якщо у вас є довідка внутрішньо переміщеної особи (котра підтверджує, що ви тимчасово не проживали за відповідною адресою), це також допоможе довести той факт, що ви не споживали певний обсяг газу й не маєте за нього платити.
Якщо Вам заблокують рахунок - Ви матимете право використовувати 13400 грн на місяць із цього заблокованого рахунку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Бажаю успіхів!
Юрист, м. Чернігів, 6 років досвіду
Спілкуватися у чатіВітаю Вас!
Чи подано постачальником послуг позов до суду? Якщо ні або справа перебуває на стадії судового провадження, Вам потрібно вибудовувати захисну позицію.
Після рішення суду буде отримано виконавчий лист та передано до виконавчої служби для відкриття виконавчого провадження. До речі, воно вже може бути відкрито проти Вас. Перевірте дану інформацію тут
Як правило, в більшості випадків виконавча спочатку блокує всі банківські рахунки та перевіряє наявність коштів на цих рахунках. Якщо вони є, виконавець направляє до банківської установи платіжну інструкції про примусове стягнення коштів в рахунок виконавчого провадження.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про виконавче провадження
Розділ VIIПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО БОРЖНИКА
Стаття 48. Порядок звернення стягнення на кошти та інше майно боржника
1. Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації (пред’явленні електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця).
Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову.
...
4. На кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, або на електронні гроші, що зберігаються на електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах, накладається арешт не пізніше наступного робочого дня після їх виявлення. Арешт поширюється також на кошти на рахунках та електронні гроші, що зберігаються на електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, відкритих після винесення постанови про накладення арешту.
Розділ IXЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ, ПЕНСІЮ, СТИПЕНДІЮ ТА ІНШІ ДОХОДИ БОРЖНИКА
Стаття 68. Умови звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника
1. Стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника звертається у разі відсутності в боржника коштів/електронних грошей, що знаходяться на рахунках у банках чи інших фінансових установах, небанківських надавачах платіжних послуг, електронних гаманцях в емітентах електронних грошей, відсутності чи недостатності майна боржника для покриття в повному обсязі належних до стягнення сум, а також у разі виконання рішень про стягнення періодичних платежів.
2. За іншими виконавчими документами виконавець має право звернути стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника без застосування заходів примусового звернення стягнення на майно боржника - за письмовою заявою стягувача або за виконавчими документами, сума стягнення за якими не перевищує п’яти мінімальних розмірів заробітної плати.
3. Про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника виконавець виносить постанову, яка надсилається для виконання підприємству, установі, організації, фізичній особі, фізичній особі - підприємцю, які виплачують боржнику відповідно заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи.
Стаття 69. Відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника
1. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці здійснюють відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, - до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення. Такі підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці щомісяця надсилають виконавцю звіт про здійснені відрахування та виплати за формою, встановленою Міністерством юстиції України.
2. У разі припинення перерахування коштів стягувачу підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи - підприємці не пізніш як у триденний строк повідомляють виконавцю про причину припинення виплат та зазначають нове місце роботи, проживання чи навчання боржника, якщо воно відоме.
Стаття 70. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника
1. Розмір відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника вираховується із суми, що залишається після утримання податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
2. Із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:
у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, - 50 відсотків;
за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, - 20 відсотків.
3. Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.
...
Для початку виконавець перевіряє наявність коштів на рахунках, а потім вони блокуються.
За повідомленням МЮУ загальний порядок виконання рішень викладено у главі п′ятій Закону України "Про виконавче провадження".
Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті (опису), вилученні та примусовій реалізації.
Стягнення за виконавчими документами в першу чергу звертається на кошти боржника в гривнях та іноземній валюті, інші цінності, в тому числі кошти на рахунках та вкладах боржника в установах банків та інших кредитних організаціях, на рахунки в цінних паперах у депозитаріях цінних паперів.
Готівкові кошти, виявлені у боржника, вилучаються.
За наявності даних про кошти та інші цінності боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах та на зберіганні в банках чи інших кредитних організаціях, на них накладається арешт.
У разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення звертається на належне боржникові інше майно, за винятком майна, на яке згідно з законом не може бути накладено стягнення. Боржник має право вказати ті види майна чи предмети, на які необхідно звернути стягнення в першу чергу. Остаточно черговість стягнення на кошти та інше майно боржника визначається державним виконавцем.
Якщо у виконавчому документі про стягнення грошових коштів не вказано певного номера рахунка, з якого мають бути стягнені грошові кошти, то в разі відсутності в боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, державний виконавець зобов’язаний винести постанову про звернення стягнення на майно боржника, яку не пізніше трьох днів надсилає сторонам.
Якщо у виконавчому документі про стягнення грошових коштів указаний певний номер рахунка, з якого мають бути стягнені грошові кошти, то в разі відсутності коштів на цьому рахунку державний виконавець звертається до органу, який видав виконавчий документ, з клопотанням про заміну способу та порядку виконання рішення шляхом звернення стягнення на майно боржника або встановлення іншого способу та порядку виконання рішення.
Стягнення на майно боржника звертається в розмірах і обсягах, необхідних для виконання за виконавчим документом, з урахуванням витрат на виконання та стягнення виконавчого збору. У випадках коли боржник володіє майном спільно з іншими особами, стягнення звертається на його частку, що визначається судом за поданням державного виконавця.
Виконавчій головне стягнути з Вас кошти. У першу чергу вони будуть працювати по Ваших рахункам, також паралельно з'ясовуватимуть наявність іншого майна.
Арешт належного Вам майна, блокування рахунків, це вже не мало. Я раджу Вам краще домовитися про виплати безпосередньо із стягувачем та не доводити справу до виконавчого провадження. Виконавча так працює, що інколи при сплаті коштів блокування рахунків може тривати 1-2 місяці.
Тому краще домовлятися із стягувачем про можливо поетапне повернення боргу.
Успіхів! З повагою!