Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
885 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Дідусь написав заповіт у 2014 році , у 2019 році все що у нього було подарував одній зі своїх доньок . Вона пообіцяла за ним доглядати . Подарував але поїхав проживати у село . Коли помирала бабушка інша його донька за нею доглядала (2022рік ) після смерті бабушки дідусь переїхав до іншої доньки ( якій нічого не дарував ) і прожив у неї 2 роки , і ходячий і лежачий був за цей час . Подаровану квартиру перша донька продала у 2024 році ( за рік до смерті дідуся )
За декілька тижнів до смерті дід зрозумів що ті його обманули і просив оспорити його рішення . Але чи можливо оспорити майно яке було подароване і продане у 2019 році ? Також є ще не продане майно
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (4)
Адвокат, м. Київ, 21 рік досвіду
Доброго дня, Євгенія!
Відповідно до п. 5 частини другої ст. 258 Цивільного кодексу України до вимог про розірвання договору дарування застосовується позовна давність в один рік.
А тому, оспорити договір дарування, який був укладений у 2019 році, і, тим більше, не стороною договору - безперспективно...
З повагою, адвокат Юрій Гордієнко…
Адвокат, м. Миколаїв, 28 років досвіду
Договір дарування - безвозмездний договір, тому в будь якому разі те що обдарований не доглядав за Дарувальником ніяк не тягне його недійсність (це не договір довічного утримання)
Адвокат, м. Київ, 51 рік досвіду
Відповіді на запитання недостатньо. Аби визначити доцільність звернення до суду необхідно ознайомитися з усіма матеріалами, зібрати докази, надати їм правничу оцінку, дослідити позиції Верховного Суду у подібних справах.
Юрист, м. Львів, 9 років досвіду
Доброго вечора. Якщо був договір дарування, посвідчений в нотаріуса, то дідусь, напевне, подарував не все його майно, а якийсь конкретний об'єкт права власності. Ви писали, що подаровану їй, очевидно, дідусем, квартиру донька продала. Вона мала на це право. Якщо було укладено саме договір дарування, то усна обіцянка доньки про догляд за її батьком означає, що вона підтвердила її обов'язок, передбачений законодавством, проте невиконання його не має наслідком недійсність договору дарування.
Можливо, що було укладено не договір дарування, а договір довічного утримання (догляду) чи спадковий договір. За договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов'язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно. Договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
За спадковим договором одна сторона (набувач) зобов'язується виконувати розпорядження другої сторони (відчужувача) і в разі його смерті набуває право власності на майно відчужувача. Спадковий договір укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, а також державній реєстрації у Спадковому реєстрі в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.