Задайте питання юристу

889 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Нерухомість, 12 січня 2025, питання №125323

Спадок після смерті батьків

Добрий день. Батьки померли у 2024, квартира приватизована на них і доньку сестри (онучку), що проживає у Криму і має російський паспорт. Приїхати і оформити на себе квартиру вони не можуть. Чи має право інша донька на цю квартиру чи її частину? Якщо так, то як все оформити, зважаючи на доньку сестри що проживає у Криму?

Відповіді юристів (2)

    Танача Юлія  Антонівна
    Танача Юлія Антонівна 2 дні тому

    Адвокат, 18 років досвіду

    Доброго дня, Юлія!

    Донька спадкує після смерті батьків як спадкоємиця першої черги ті частини квартири, які належали їм на праві приватної власності на день смерті.

    Доля онучки в квартирі не успадковується, бо то її приватна власність.

    У строк до 6 місяців з дня смерті батьків слід звернутися до нотаріальної контори для відкриття спадкової справи.

    Успіхів Вам!

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович 2 дні тому

    Юрист, м. Львів, 9 років досвіду

    Доброго вечора. Онука може до спливу шести місяців з дня смерті Ваших батьків не подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу. Проте вона може потім пробувати претендувати на спадщину після Ваших батьків-її дідуся та бабусі, якщо нема в живих її матері. Ваша сестра може претендувати на частину спадщини, якщо вона є живою.

    Стаття 1272. Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини

    1. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

    2. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

    {Частина друга статті 1272 із змінами, внесеними згідно із Законами № 2435-VI від 06.07.2010, № 1709-VII від 20.10.2014}

    3. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Стаття 1270. Строки для прийняття спадщини

    1. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України