Почніть консультацію з юристом онлайн
Задайте питання юристу
907 юристів готові відповісти зараз
Відповідь за ~15 хвилин
Борг по комуналці дуже великий , не маю чим сплатити , що робити, підкажіть...
На разі сам по собі , без роботи , чи є якісь полегшення через військовий стан.
Схожі питання
Кодекси Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНове у блогах Юристи.UA
Відповіді юристів (1)
Адвокат, м. Миколаїв, 33 роки досвіду
Спілкуватися у чатіДоброго дня, Євгенію!
Якщо немає можливості одразу сплатити заборгованість, можна подати до постачальника послуг заяву про реструктуризацію боргу. Реструктуризацією може скористатися кожний українець – це право надається законом «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію».
Загалом реструктуризація або розстрочка заборгованості – це рівномірно розподілені на певний термін добровільні виплати боргів за:
Щоб оплачувати комунальні послуги на виплат, необхідно укласти з кожним підприємством-надавачем житлово-комунальних послуг договір про реструктуризацію. Оплата рахунків має проводитися щомісячними рівномірними платежами, які включають:
Важливо, що загальна сума платежів, що вносяться громадянами на оплату поточних рахунків і платежів з погашення реструктуризованої заборгованості не повинна перевищувати 25% сукупного доходу всіх членів сім’ї, а для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги – 20%.
Заборгованість можна розтягнути на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату оформлення розстрочки.
Якщо ж сімейного бюджету не вистачає на повне погашення заборгованості, термін дії договору продовжується до повного її погашення.
Споживачі можуть подати заяву на списання боргів. Утім, це можливо лише після того, як постачальник послуг звернеться до суду щодо стягнення заборгованості.
Якщо суд стане на сторону споживача, списати борги можуть:
З повагою, адвокат Айвазян.